grafitnyomok
MSIK FRUMOM
 

Ide kattints a rozsaszin ugyek topichoz!

 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
>Men
 
Gondolatok, llekszntsok
 
hangos versek
 
Novellk, rvidebb przai rsok
 
Vezekls (kszl regny)
 
HANGULATOK Hang-kp-vers egyben

 Indtsd el a zent, nzd a slideshowt, s olvasd a verset!

Trafic

Belle Nuit

Air

Adagio

Unforgetable (Felejthetetlen)

Vrtl, vrtalak

Br elmondhatnm...

 

 
jabb rsaim
 
Verseim

  

 
Nagy lelkek trkeny letekben (kedvenceim)

Edith Piaf (Sinka Zsuzsanna rsa)

Leonard Cohen

Jim Morisson

 
Verseim angolul
 
Bannercsere

 

 

Bannersite:

Tbb, mint 50 kategria kztt kereshet rdekldsi krnek megfelel honlapokat. Ha npszerusten honlapjt akkor is ltogasson el ide!

 

Bannermhely: 

 

 

 

 

Bagolyvr:

 
Kzpflde:
 
 
Csingi oldala:
 
 
Tndrkz
 
A Hauer Pdium plaktjai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Az oldalon hasznlt kdok

A legrdl men kdja

Segtsg a legrdl men kdjhoz

Itt prblhatod ki a kdokat (ksznet rte Vikinek - Bannermhely)

Kdprbl lap kdja (Vikitl - Bannermhely)

"Sajt kpeim" scriptje (jobb oldalon)"

"Sajt kpeim" scripthez lers. Ksznet rte Hitetlennek

 
Szp kpek nektek

 

Kagaya Zodiac (I)

Kagaya Zodiac (II)

Tndrek

Fantasy

Fantasy II

 
Ajnlataim

A Legjobb Scriptek Szlltja 

 

 

 
sajt fotim
 
  • Frumok
  • Frumok : Csippinek!(llekvndorlsrl : C.W. Leadbeater: let a hall utn Frumok: 
    Tmaindt hozzszls
    Fatyol

    2005.09.23. 06:25 -

    I. FEJEZET

    TUDUNK-E VALAMI BIZTOSAT?

     

    Az let a hall utn mindnyjunk szmra rendkvl fontos, nemcsak azrt, mert egy napon mi is meghalunk majd, hanem azrt is, mert a legfiatalabbakat leszmtva senki sincs kzttnk, aki ne vesztett volna mr el, - egy szmra nagyon drga, nagyon fontos valakijt. Ezrt ha a hall utni letre vonatkoz brmilyen informci rhet el, termszetes, hogy igyeksznk azt megszerezni.

    Az els gondolat, ami a fenti cm olvassa utn mindenkinek eszbe tlik: "tudhatunk-e egyltaln valami biztosat a hall utni letrl?" Mindnyjunknak - a legklnflbb vallsi terletek tagjainak - klnbz elmletekkel magyarztk ezt a tmt, mgis ezen szektk leghvbbjei sem hiszik igazn a tanokat, mert mindenki gy beszl a hallrl, mint "a rmsg kirlyrl", s az egsz krdscsoportot csak a titkok, a veszlyek szemszgbl kpes nzni.

    Br olyan kifejezseket hasznlunk, hogy "elaludt Jzusban" - ennek ellenre feketbe ltznk, gyszftylat viselnk, fekete keretes rtestst nyomatunk, vagyis krlvesszk a hallt a gysz s a bnat minden lehetsges jelvel, vagyis mindennel, ami mg rettenetesebb, mg feketbb teszi. seinktl rossz rksget vettnk t, hozzszoktunk a komor temetsi szoksokhoz, s nem akarjuk mindezek borzalmt s abszurditst beltni. A

    korbbi szzadokban lt emberek e tekintetben blcsebbek, s nem hoztk sszefggsbe ezeket a rideg dolgokat a testi halllal, - rszben, mert a temetssel kapcsolatban sokkal sszerbb mdszert alkalmaztak, amely nemcsak a halottat, de az lket tekintve is lnyegesen jobb volt, rszben pedig mert nem ismertk azokat a szrny beidegzdseket, amelyek a lass felbomlssal voltak kapcsolatban. A rgiek annak idejn sokkal tbbet tudtak a hallrl, mint mi, s ppen mert tbbet tudtak, kevsb gyszoltak.

    Az els, amit szem eltt kell tartanunk az, hogy a hall az let tkletesen termszetes tartozka. Ez alapllsunk kell legyen. Mert ha egyltaln hisznk az Isten mint szeret Atya ltezsben, akkor tudnunk kell, hogy valami, ami minden ember szmra kzs sors, nem tartalmazhat nmagban rosszat, mert arra kell gondolnunk, hogy akr ebben, akr abban a vilgban tartzkodunk, mindig s mindnyjunkat a tenyern riz. Mr maga ez a gondolat is meg kellene mutassa neknk, hogy a hall nem rm, hanem egyszeren egy jabb lps fejldsnk folyamatban. Nem lenne szksge a teozfinak arra, hogy a keresztny vilg szmra bizonygassa, hogy a hall nem ellensg, hanem j bart, ha a keresztnysg nem felejtette volna el olyan nagymrtkben a legjobb hagyomnyait. Ez mr odig jutott, hogy a srhelyet, mint olyat szemlljk, amelybl "senki sem trt vissza", gy tekintjk az elmlst, mint egy ismeretlen s stt borzalomba val tvozst. Ehhez a problmhoz s mg sok mshoz a teozfia j hrt hirdet a Nyugat orszgainak. Azt a j hrt, hogy odat, a sr tls oldaln nem hideg s tlthatatlan mlysg van, hanem fnnyel s lettel teli vilg, amelyet olyan pontosan, teljesen s vilgosan megismerhetnk, mint szlvrosunk utcit. Pontosan gy teremtettnk mi is magunk szmra flelmeket, ahogyan azok a gyerekek, akik ksrtethistrikkal rmisztgetik egymst, pedig csak a tnyeket kellene tanulmnyoznunk, s minden mestersges "stt" azonnal eltnne. A hall nem a sttsg kirlya, nem kaszs csontvz, aki lekaszlja az letet, hanem sokkal inkbb angyal, olyan kulcs birtokban, amely az eddiginl sokkal magasabb let kapujt nyitja meg szmunkra.

    Termszetesen most azt gondolhatjk, hogy ez mind nagyon szp s klti, de honnan lehetnk bizonyosak abban, hogy ez gy is van? - Ezt sokfle mdon lehet altmasztani. Tbb mint elg rvnk van azok szmra, akik veszik maguknak a fradsgot, hogy utnajrjanak. Shakespeare lltsa valban rendkvl rdekes (Hamletnek megjelenik atyja szelleme) ha meggondoljuk, hogy sidktl fogva s minden ltalunk ismert orszg irodalmban, az eltvozottak visszatrtek a msvilgrl s megmutattk magukat embertrsaiknak. Ezeknek a jelensgeknek az igazolsra is elegend tansgttellel rendelkeznk. Volt id, amikor divatba jtt, hogy ezeknek az esemnyeknek a hitelessgt nevetsgess tegyk, manapsg azonban ez mr nem trtnik meg. Mita olyan tudsok, mint Sir W.M. Crookes, a thlium fmelem felfedezje, Sir Oliver Lodge, a nagy elektro-szakrt, csakgy, mint Mr. Balfour, Anglia miniszterelnke olyan egyeslet tagjaiv vltak, amely ezen jelensgek kutatst tzte ki cljul, s melyben k maguk is tevkenyen rszt vettek, - mr nem divat nevetni. Olvassk csak el ennek a "Pszichikai Jelensgek Kutatsval foglalkoz Trsasg"-nak (Society for Psychical Research) a tudstsait, s megtalljk majd azokat a rszeket, amelyek halottak visszatrst tmasztjk al. Olvassanak olyan knyveket, mint Mr. Steads: "Igaz ksrtethistrii", (Real Ghost Stories) vagy Camille Flammorion: "Az ismeretlen" c. (L' Inconnu) mvt, s egy csom olyan jelensg magyarzatt talljk majd, amelyek nem vszzadokkal ezeltt, nem tvoli fldrszeken trtntek, hanem itt, kzttnk, s olyan szemlynevekre is bukkanhatnak, akik tanstani fogjk e jelensgek valdisgt, ha megkrdezik ket.

     

     

     

     

     

    [28-9] [8-1]

    Fatyol Elzmny | 2005.09.23. 06:33 - #8

    Ha nagy elszeretettel viseltetik a termszettudomnyok, vagy a trtnelem irnt, gy rendelkezsre llnak mind a knyvtrak, a laboratriumok. Megnvekszik a kmiai, a biolgiai tudomnyok irnti befogadkpessge, mert lthatja a kls s bels tevkenysgeket, folyamatokat s sszefggseket, st, ezek hatsait is megszemllheti. Ezekhez mg hozzjn az a csodlatos gynyr, hogy ott semmilyen fradtsg nem lehetsges. Mindnyjan tudjuk, hogy amikor tanulmnyainkban haladni akarunk, sokszor kptelenek vagyunk tovbb folytatni, mert agyunk csak egy bizonyos mennyisg erfesztsre kpes. A msik vilgban azonban gy tnik, nem ismeretes az elfrads. Mert hiszen a fldn csak a fizikai agyunk frad el, s nem az elmnk.

    Eddig egsz id alatt a pusztn nz kielgtsrl beszltem, mg akkor is ha az sszer s intellektulis volt. lnek azonban kzttnk olyanok, akiknek nem lenne elg, ha nem tehetnnek valami ennl magasabb rendt is, akiknek brmely letben a legnagyobb rme az lenne, ha embertrsaikat szolglhatnk. Mi jt vrhatnak ezek az emberek az asztrl-lettl? - k az emberbarti tevkenykedseiket sokkal aktvabban fogjk ott gyakorolni, mint elzleg, s kedvezbb helyzetbl, mivel nincsenek alvetve a fizikai test korltozsainak. Ezrvel vannak, akiket segthetnek, s sokkal nagyobb bizonyossggal, hogy valban kpesek lesznek jt tenni, mint amit mi ebben az letben ltalban elrnk. Egyesek az ltalnos jltnek szentelik erfesztseiket, msok klnsen a sajt csaldjuk vagy bartaik krben felmerl esetekkel vannak elfoglalva, akr lk azok vagy holtak. Maga a sz, hogy "l" vagy "halott", tulajdonkppen fordtott rtelm. Ez egy figyelemre mlt rtelem-megfordts. Mert a valsgban mi, akik a fizikai testben lteznk, azaz abba be vagyunk zrva, bele vagyunk temetve, s abban gtoltak vagyunk, mi vagyunk sokkal inkbb halottak, mg azok, akik ettl mr megszabadultak, valban lk, mert sokkal szabadabbak, kevsb gtoltak s sokkal cselekvkpesebbek. Egy a magasabb letbe tvozott anya gyakran rkdik gyermeke fltt, s valsgos rangyalknt vigyz r. A meghalt hzastrs, pl. egy frj gyakran kzelben marad bnkd felesgnek, s hls, ha csak nha is sikerl benne tudatostania, hogy erben s szeretetben van mellette, mint korbban.

    Most azonban ennek alapjn sokan azt gondolhatjk, ha mindez gy van, akkor minl hamarabb meghalunk, annl jobb, hiszen ez a tuds mr szinte csbt az ngyilkossgra. Ha nk csak sajt magukra gondolnnak, akkor ez gy is lenne. De ahogy ktelessgeikre, Istenre, embertrsaikra gondolnak, azonnal ellenkez megllaptsra jutnak. nk a fldn egy bizonyos cl rdekben vannak. Olyan cl miatt, ami csak a fizikai szinten rhet el. A lleknek sok nehzsget kell legyznie, sok korltozst kell elviselnie, hogy ezt a fldi inkarncit elrje, s ezrt nem szabad az erfesztseket, mint szksgtelent eldobni. Az letsztn, a ltfenntarts sztne isteni mdon van belnk ltetve, s ktelessgnk fldi letnket olyan jl felhasznlni, ahogy csak tudjuk, s olyan hossz ideig fenntartani, ahogyan az csak lehetsges. Vannak leckk, melyeket csak a fldi letben lehet megtanulni. Minl hamarabb megtanuljuk, annl hamarabb meneklnk meg annak a szksgessgtl, hogy egy ugyanolyan korltozott lehetsg kvetkez letbe trjnk vissza. Ezrt nem merszelhet senki hamarabb vget vetni letnek, mint ahogy annak eljtt az ideje, br valjban rlhet, ha elrkezik az idpont, mert belphet a cselekvs s a munka felfrisslsnek az idszakba. De minden, amirl nknek eddig mesltem, egszen jelentktelen s fak, ha sszehasonltjuk az azutn kvetkez ragyog lettel, a mennyei vilggal. Amirl eddig beszltnk, az a tisztttz. A mennyei let azonban, a szerzetesek lma, a potk megnekelt vgtelen gynyre nem lom, hanem l, dicssges valsg. Az asztrl-let nmelyek szmra boldogsg, msoknak boldogtalansg - amilyet maguknak letkkel elksztettek. De ami az utn kvetkezik, az tkletes beteljeslse mindenki szmra annak a boldogsgnak, melyet ki-ki megrdemelt.


    Fatyol Elzmny | 2005.09.23. 06:32 - #7

    Mindez mr ismert volt a vilg szmra a klasszikus korban. Ezt vilgosan lthatjuk meg Tantalosz mtoszban, aki szenvedett, mert sohasem olthatta el g szomjt, mivel abban a pillanatban, amikor a vz elrte volna ajkt, az jbl visszahzdott. Sok bn hoz magval ilyen, s ehhez hasonl, borzaszt eredmnyt, ha ms formban is. Kpzeljk csak el a zsugorit, mennyire szenved majd, ha aranyt nem halmozhatja, st, azt idegen kezek pazarlan sztszrjk. Vagy gondoljanak csak a fltkenynek a knjaira, akinek az rzelmei most mg erteljesebbek, mint voltak a fldn, de aki tudja, hogy mr nem ll mdjban kzbeavatkozni. - Vagy emlkezznk a grg mondavilg Sziszphoszra, aki arra volt krhoztatva, hogy egy nehz sziklt grgessen fel a hegyre, s valahnyszor mr majdnem elrte a cscsot, a szikla mindig visszagurult. Milyen tallan pldzza ez az olyan embert, akinek a fldn csak evilgi trekvsei voltak, egsz becsvgyt az ncl vgyak kovcsolsa kpezte, aminek egyenes kvetkezmnye, hogy ezt kell folytatnia az asztrlis vilgban is. A vgskig kidolgozza magban nmagra vonatkoz legtkletesebb elgondolsokat, csak azrt, hogy rjjjn, hogy mindebbl semmit sem tud megvalstani, mert mr nem rendelkezik azzal a fizikai testtel, amellyel ezeket vghezvihetn. Remnyei sszeomlanak, de a szoks annyira belgykeresedett, hogy jra s jra megprblja feljuttatni a sziklt az ambci ugyanazon hegyre, mindaddig, mg a bn ki nem merl. Akkor rti meg vgre, hogy nem kell szikljt grgetnie, hadd nyugodjon az bkben ott a domb aljn.

    Eddig htkznapi emberek eseteit vizsgltuk, vagy olyanokt, akik durva s nz vgyaikkal trnek el a htkznapitl. Vizsgljunk most meg olyanokat, akik a msik irnyban klnbznek, s akiknek rdekldse lnyegesen rtelmesebb clok fel fordult. Ahhoz viszont, hogy egyltaln megrtsk, milyennek tallja majd a hall utni' letet, figyelembe kell vennnk, hogy az emberek nagy rszben letnek legtbb idejt - s erejt - olyan munkra kell pazarolja, melyet igazn nem kedvel, de szksgesnek tart, hogy fenntarthassa magt s a tle fggket. Nos, kpzeljk magukat annak az embernek a helybe, amikor az emszt munka szksgessge elmlt, amikor nem kell a meglhetsrt kzdeni, mivel az asztrltestnek sem lelemre, sem ruhzatra, sem hzra nincs szksge. Ez az ember gyermekkora ta most fogja magt elszr szabadnak rezni, tehet, amit akar, minden idejt legkedvesebb foglalkozsaival tltheti termszetesen csak addig a hatrig, ameddig ez fizikai test nlkl megtehet. Tegyk fel, hogy ennek az embernek a legfbb rme a zene volt. Nos, az asztrlszinten alkalma van a fldn komponlt minden nagyszer muzsikt meghallgatni, st, a kszsge is megvan ahhoz, hogy rtkeit jobban felfogja s gy sokkal tbb rmt talljon bennk, mint letben, mert asztrltestben ms s nagyszer harmnik nyilatkoznak meg eltte, melyek csekly befogadkpessg testi fleinkkel nem foghatk fel. Az, akinek a legfbb szpsget a mvszet jelenti, a formkban s sznekben az sszes magasabbrend szpsgek kztt vlogathat. Ha a termszet szpsgeit kedveli, gy megteremtheti magnak a lehetsget, hogy gyors egymsutnban egyik helyrl a msikra siessen, hogy gynyrkdhessen az elragadan szp tjakban, mg ezt a fizikai letben csak hossz utazsokkal rheti el.


    Fatyol Elzmny | 2005.09.23. 06:31 - #6

    Ezzel elkezddik lete az asztrlis skon, de ennek egsz idtartama alatt tovbb folytatdik a visszahzds nmagba, aminek az az eredmnye, hogy egyre kevsb rdekli az alsbbrend asztrlanyag, amelybl a fizikai trgyak asztrlis msai vannak, s egyre inkbb azzal a magasabb szint asztrlanyaggal foglalkozik, amelyekbl a gondolatformk plnek fel amennyiben gondolatformk az asztrlszinten egyltaln megjelennek. lete egyre inkbb a gondolati vilgban vlik less, s az ltala mr lehagyott vilg asztrlis megfelelje elhalvnyul. Nem azrt, mert az Ego megvltoztatta a tartzkodsi helyt, hanem mert rdekldsnek kzppontja ttoldott. De kvnsgai, vgyai mg mindig fennllnak, s az t krlvev formk nagyrszt ezeknek a kvnsgoknak lesznek kifejezi. Zmben ezeknek fajtjtl s milyensgtl fog fggeni az, hogy boldog vagy boldogtalan lesz ott az letvitele.

    Ennek az asztrl-letnek tanulmnyozsa igen sok etikai elrs okt s alapjt teszi vilgosan rthetv. A legtbb ember elismeri, hogy a valakinek rt vtkek hatrozottan s nyilvnvalan helytelenek, igazsgtalanok. De ugyanezek az emberek csodlkoznak azon, hogy az irigysg, a gyllet, a becsvgy, az ambci - mindaddig, amg ezek nem nyernek szban vagy tettekben megnyilatkozst - mirt helytelenek s rosszak? - Egy pillants az asztrlis vilgba meggyz minket arrl, hogy azoknak, akik ilyen rzelmekhez ktdnek, ez a halluk utn rettenetes szenvedseket okoz. Jobban megrtjk ezt, ha egy-kt tipikus asztrl-let esetet vizsglunk meg.

    Elszr olyan embert vizsglunk meg, aki teljesen htkznapi, se nem klnsen j, se nem klnsen rossz, szval egyltaln nem klnleges. Ez az ember a halla utn sem vltozik meg, a legfbb jellemvonsai jellegtelenek maradnak. gy sem klns rmt, sem rendkvli bnatot nem fog rezni, s mivel egsz letn keresztl semmilyen rtelmes rdekldsi kre nem volt, az egsz asztrlis skot egyhangnak fogja tallni. Hiszen ha semmi ms rdekldse nem volt, mint a pletyka, vagy a sport, ha az zleten s az ltzkdsen kvl ms nem jrt az eszben, akkor - ha mr ezek a dolgok nem lteznek - valsznleg rm unalmas lesz szmra minden. De mg rosszabb a helyzete az olyan embernek, akinek csak alacsonyabb szint anyagi termszet vgyai voltak, amelyeket csak fizikai skon lehet kielgteni. Gondoljanak csak egy alkoholistra, vagy egy kjencre, Fldi letben hatalmas szenvedly rabszolgja volt, amely a hall utn is fennmarad, st a vgy ersebb vlik, mert a rezgseknek mr nem kell a nehzkes anyagi rszecskket mozgsba hozniuk, de annak a lehetsge, hogy ezt a borzalmasan ers szomjsgot vagy vgyat kielgtse, ki van zrva. A test, amelynek rvn ezt csillapthatn, mr megsznt. Amint ltjuk, nem is olyan rossz jelkp a tisztt lngja az ilyen rettenetesen knz vgyak rezgseire. Csak lassan s fokozatosan fognak ezek a vgyak nmagukban elhalni, s esetenknt elg sokig eltarthatnak, annyira, hogy az illetnek ktsg kvl szrny sorsa van. Mgis figyelembe kell vennnk ilyen esetekben kt dolgot. Elszr is, ezt a sorsot az ember a sajt hibja rvn maga hozta ltre, egyben sajt felelssggel hatrozta meg erssgt s idtartamt is. Ha mg a fldi letben legyzte volna ezeket a vgyakat, azon erfesztsei mrtknek megfelelen kevesebbet rezne bellk a hall utn. Msodszor, ez az egyedli mdja e bntl val megszabadulsnak. Ha egy alkoholistnak vagy egy kjencnek az letbl kzvetlenl kellene a legkzelebbi inkarncijba tmennie, akkor ennek a tehernek a rabszolgjaknt szletne, amely kezdettl fogva uraln t, s nem volna lehetsge, hogy ettl megszabaduljon. De mivel a vgy nmagban fokozatosan elhal, gy az Ego az j lett mr teher nlkl kezdheti el, s az a llek, amely egyszer mr egy ilyen kemny leckt kapott, minden lehet erfesztst meg fog tenni, hogy alsbb tudathordoz eszkzt visszatartsa az ilyen hiba ismtlstl


    Fatyol Elzmny | 2005.09.23. 06:29 - #5

    III. FEJEZET

                          TISZTTTZ

     

    Rengeteg teljesen szksgtelen flelmet, de mg tnyleges szenvedst is okoztak, akik a vilgot tovbbra is nem ltez mumusokrl szl buta trtnetekre tantjk, ahelyett, hogy az rtelmet s a jzan szt hasznlnk. Az alaptalan s Istenkroml hamis elmlet a pokol tzrl tbbet rtott, mint elmozdti gondoltk, mert nemcsak a fldn, hanem a sron tl is sok rosszat tettek. Hiszen az idk folyamn a "halott" ember is csak tallkozik egy msikkal, aki sokkal jobban kpzett nla, s az be fogja bizonytani, hogy nincs oka flelemre, s hogy az j vilgban is van rtelmes let, amelyet lhet ugyangy, mint a rgiben.

    Fokrl-fokra rjn majd, hogy lteznek j s ltala ismert dolgok is. Hiszen az asztrlis vilgban a vgyak s gondolatok lthat formban jutnak kifejezsre, mg akkor is, ha azok a formk leginkbb azon szint finomabb anyagbl vannak. Minl tovbb halad az ember az asztrlis letben, annl kifejezbb vlnak ezek a kpek, mert - gondoljuk csak meg - egyre inkbb nmagba vonul vissza. Valamely inkarnci egsz peridusa alatt az n valjban csak azzal foglalkozik, hogy kihelyezdik az anyagba, s onnan erfesztsei eredmnyeivel trjen jra vissza.

    Ha egy embert valaki arra krne, hogy lett szimbolikusan brzolja, akkor legvalsznbb, hogy egyenes vonalat hzna, amely a szletssel kezddik, s a halllal vgzdik. Azonban, aki teozfit tanult, sokkal inkbb egy ris ellipszisknt kpzeln el lett, amely a mentlis skon az n-tl indulna ki, s ugyanoda trne vissza hozz.

    A vonal a mentlis vilg als rszbe s azutn az asztrlisba ereszkedne le. Az ellipszis vonalnak csak arnylag egy kis rsze rn el a fizikai szintet, s a vonal igen hamar az asztrlis s mentlis szintre trne vissza. A fizikai let teht a hajlat azon kis rszvel jellhet, amely az alatt a vonal alatt helyezkedik el, mely a hatrt kpezi az asztrlis s fizikai szint kztt. A szlets s hall pedig csak egyszeren az ellipszis kt metszpontjn lenne jellhet. Ebbl kitnik, hogy a kt metszpont semmikppen sem lehet az egsznek a legfontosabb pontja.

    A valdi kzppont az Ego-tl legtvolabb es n. fordulpont lenne, amelyet az asztronmiban Aphelion-nak neveznek. Ez sem a szlets, sem a hall, hanem a fizikai lt kzepe lenne, amely az a pont, ahol az n lefel halad ereje kimerlt, s megkezddik az nmagba val visszatrs hossz folyamata. Fokrl-fokra megtanulja gondolatait felfel irnytani, egyre kevsb fontos mr a fizikai test, s vgl teljesen leveti azt.

     

     


    Fatyol Elzmny | 2005.09.23. 06:28 - #4

    Mit ltunk, ha ebbe az j vilgba bepillantst nyernk? Tegyk fel, hogy valaki kzlnk tudatt thelyezte az asztrlis vilgba. Milyen vltozsokat venne szre elsknt? Els pillanatban nagyon keveset, s taln azt hinn, hogy a rgi vilgot ltja. - Engedjk elmagyarznom, hogy mirt. Legalbbis rszben magyarznm el, mert a teljes magyarzathoz az asztrlis fizika egsz levezetsre lenne szksg. ppen gy, ahogy a fldn a szilrd, folykony s gznem halmazllapotok vannak, az asztrlis szinten is klnbz llapot vagy srsgfok asztrlis anyagot tallunk, melyek mindegyike a hozz itt a fizikai szinten leginkbb hasonlhoz s annak megfelelhz vonzdik. Eltvozott bartunk teht mg mindig falakat, btorokat ltna, melyekhez hozzszokott, mert br a fizikai anyag, amelybl sszellt, szmra mr nem lenne lthat, de a legsrbb asztrlis anyag mgis vilgosan krvonalazn szmra. Ha az illet trgyat elkezden pontosan tanulmnyozni, szrevenn, hogy annak minden rszecskje gyors mozgsban van, amit a fldn nem vett szre - de nagyon kevs ember ennyire j megfigyel, s a legtbb meghalt ember egyltaln nem is tudja, hogy mi trtnt vele. Krlnz, ltja a szmara megszokott helyisgeket, ltja szeretteit, hiszen j ltsmdja szerint szreveszi szerettei asztrl-testt, amit eddig nem lthatott, Csak fokozatosan veszi szre, hogy bizonyos mdon klnbsg van. szreveszi pl. hogy minden fjdalom s fradtsg eltnt. S ha ezt el tudjk kpzelni, azt is tudjk, hogy mit jelent egy magasabbrend let. Gondoljk csak meg! - nk, akik a nyugodt let pillanatait alig lvezhettk, nk, akik a mindennapi let rohansban nem is emlkeznek r, hogy mikor pihentk ki magukat utoljra, - mit jelent nk szmra, hogy soha tbb nem kell fjdalmat reznik, s nem tudjk majd, mit jelent fradtnak lenni. Mi, a nyugati vilg laki a halhatatlansg tantst annyira tvesen hasznltuk fel, hogy valamely meghalt egyn szmra nehzsget jelent elhinni a sajt hallt, mert hiszen mg mindig lt, hall, gondol s rez. Gyakran mondogatja majd magnak: "nem haltam meg, olyan l vagyok, mint eddig s mg jobban, mint eddig brmikor." - Persze hogy az, csakhogy ppen ez az, amire szmtania kellett volna, ha helyesen tantottk volna.

    llapotnak megrtse taln a kvetkezkppen folyik le: ltja maga krl a bartait, de csakhamar szreveszi, hogy nem mindig tud kapcsolatba lpni velk. Beszl hozzjuk, de gy tnik, nem halljk t. Megprblja megrinteni ket, de nem rzik. Ekkor mg mindig bebeszlheti magnak, hogy lmodik, s majd jra felbred, mert hiszen lmban tud a bartaival kommuniklni gy, mint azeltt. De fokrl-fokra r kell jnnie, hogy meghalt, s akkor rendszerint knyelmetlenl kezdi magt rezni. - Hogy mirt? - jra csak azrt, mert olyan pontatlan tanulmnyokkal tmtk tele a fejt. Miutn nzete szerint ez az llapot nem az, amire ortodox mdon felkszlt, gy nem is fogja fel, hogy hol van s hogy mi trtnt vele. Mint ahogy egy angol tbornok mondta errl a helyzetrl: "de ha meghaltam, akkor most hol vagyok??! - Ha a mennyorszgban, akkor nem tartom sokra. Ha meg a pokolban, akkor ez jobb annl, mint amit vrtam!"


    Fatyol Elzmny | 2005.09.23. 06:27 - #3

    II. FEJEZET

                       A VALS TNYEK

     

    Az asztrlis vilg kutatsa - a sajt fellelhet helyzetn bell - lnyegesen sszerbbnek tnik az sszes eddig ismert elmletnl. Egyszeren arrl van sz, hogy gy talltk, az ember hallval nem ll be hirtelen vltozs, nem "varzsoljk el" valamifle csillagok mgtti gbe. Ellenkezleg: az ember pontosan ugyanaz marad, aki volt, megtartja ugyanazt az intellektust, ugyan azokat az erket s tulajdonsgokat, s a helyzet, amelyben tallja magt, olyan, amilyet a sajt gondolatai s kvnsgai teremtettek szmra. Nem kvlrl jv dicsret, vagy bntets vrja, hanem a pontos eredmnye annak, amit a fldi letben tett, mondott vagy gondolt. Szinte gy mondhatnnk, hogy az ember a fldi letvel kszti el magnak ezt a fekhelyet, amelyben halla utn nyugodni fog.

    Ez az els jelents tny arra vonatkozan, hogy a hallunk utn nem valamilyen ismeretlen let vr rnk, hanem a jelenlegi folytatsa. Halottainktl nem vagyunk elszaktva, mert szntelenl krlttnk vannak, s az egyetlen elvlst a sajt tudatunk hatrai kpezik, mert hiszen nem a szeretett halottainkat vesztettk el, csak a kpessget, hogy ltni tudjuk ket. Nagyon valszn, hogy kpesek vagyunk tudatunkat olyan magassgba emelni, hogy szeretteinket jra lthassuk s beszlhessnk velk - mint annak eltte - s ezt tesszk is mindnyjan s llandan, csakhogy errl ritkn vannak vilgos emlkeink. Az ember kpes arra, hogy tudatt asztrlis testbe sszpontostsa, mikzben a fizikai teste ber llapotban van, csakhogy ez rendkvli tanulmnyokat ignyel, s tlagember szmra tl sok idt venne ignybe. Mialatt a fizikai test alszik, azalatt minden ember kisebb vagy nagyobb mrtkben hasznlja asztrlis kpessgeit. gy kpzelhetjk el, mint egy asztrlis tudathordoz eszkzt, amelynek segtsgvel naponta rintkezik eltvozott szeretteivel. Nha halvnyan emlkeznk is erre, s ilyenkor azt mondjuk, hogy "velk lmodtunk". Legtbbszr azonban nincsenek emlkeink ezekrl a tallkozsokrl, s bizonytalansgban vagyunk a megtrtntket illeten. Azonban bizonytott tny, hogy a vonzds szlai ugyanolyan ersek, gy hogy a fizikai test burkolatbl kiszabadulva, azonnal az ltala szeretett lnyek trsasgt keresi. Az egyetlen vltozs teht ezek szerint abban ll, hogy a hall kvetkeztben az ember a nappal helyett az jszakkat tlti kedveseivel, s hogy ennek tudatban - a fizikai test helyett - csak az asztrl testnknek van tudatban.

    Teljesen kln dolog az emlkezet thozsa az asztrl-skrl a fizikaiba, amely nem rinti a tudatunkat azon a msik tudatszinten, sem azt a kpessgeinket, hogy azon teljesen knnyen s szabadon mkdjnk. Akr emlkeznk a halottainkra, akr nem, k szorosan mellettnk lik letket, s az egyetlen klnbsg az, hogy azt a porhvelyt, amit mi testnek neveznk, k mr rgen levetettk. De ez ppen olyan kevss jelent vltozst, mint amikor az ember leveti a kabtjt. Kiss knnyebbnek, szabadabbnak rzi magt - kevesebb slyt hordoz. Ugyanez a halottak esete. Az emberi szenvedlyek, a vonzdsok, az intellektus s a hangulatok legkevsb sincsenek a hall ltal befolysolva, hiszen ezeknek egyike sem tartozott ahhoz a fizikai testhez, amelyet az ember levetett, s msikban l, de ugyangy kpes gondolkodni s rezni, mint azeltt.

    Jl ismerem az tlagosan gondolkod ember azon nehzsgeit, hogy amit nem lt a szemvel, azt nehezen tudja felfogni. Nagyon nehz lecke szmunkra tudomsul venni, hogy ltkpessgnk milyen nagyon rszleges s felfogni, hogy egy olyan risi vilgban lnk, amelybl szmunkra csak egy nagyon kis rsz lthat. Ennek ellenre a tudomny bizonytalanul, de azt lltja, hogy ez gy van, hiszen parnyi letek egsz vilgt rja le szmunkra, amelynek a jelenltrl, ami az rzkeinket illeti, fogalmunk sem volt. Azon teremtmnyek parnyisguk ellenre sem lnyegtelenek mivel azon mikrobk krlmnyeinek ill. szoksainak ismerettl fgg az egszsg megtart kpessgnk s sok esetben maga az letnk is. Azonban rzkeinek ms irnyban is korltozottak. Hiszen mg a minket krlvev levegt sem ltjuk, rzkszerveink a legkisebb jelt sem adjk annak, hogy krlttnk lenne, kivve a levegmozgst, amit rzkelnk, s tudomsul vesznk. Ebben a levegben, amit nem ltunk - mgis olyan er lakozik, hogy leghatalmasabb hajinkat kpes ronccs tenni s legbiztosabbnak ltsz pleteinket lednteni. Lthatjk, hogy krlttnk hatalmas erk mkdnek, melyeket a szegny, egyoldal rzkszerveink nem ismernek fel. Ebbl vilgosan kitnik, hogy rizkednnk kell attl a fatlisan elterjedt hibtl, hogy csak az ltezik, amit valban ltunk is.

    Azt is mondhatnnk, hogy toronyba vagyunk bezrva, s rzkszerveink nagyon kicsi ablakok, amelyek csak bizonyos irnyba vannak nyitva. Sok oldal fel nincs kiltsunk, de a tisztnlts vagy asztrl-lts egy vagy kt jabb ablakot nyit fel szmunkra, megnagyobbtja ltkrnket, tgabb vilgot tr elnk, - amely mg az eddiginek rsze, noha ezekrl azeltt nem tudtunk.

     

     


    Fatyol Elzmny | 2005.09.23. 06:26 - #2

    Tovbb a hall utni let mellett szl, a modern spiritizmus tanulmnyozsa. Tudom, nagyon sokan vannak, akik azt hiszik, hogy e terleten csak csals s mts lakozik, de n szemlyesen is tansthatom, hogy nem gy van. Elfordulhatott, hogy volt egyes esetekben csals s mts, ugyanakkor azonban flelem nlkl lltom, hogy nagy igazsg van benne, amit mindenki maga is fel fog ismerni, aki rsznja magt, hogy ezen dolgok feldertsre idt s trelmet ldozzon. Ezekrl a tmkrl is lehet szmos iromnyt, knyvet tanulmnyozni, de azt is lehet, amit n is tettem: kzvetlen kutatsokat folytatni. Azonban sokan vannak, akik sem idt, sem fradtsgot nem akarnak ilyesmire ldozni - ez rjuk tartozik. Ha viszont nem akarnak utnajrni, akkor ahhoz sincs joguk, hogy kignyoljk azokat, akik e jelensgeket lttk, s ezrt biztosak abban, hogy lteznek.

    Az altmaszt adatok harmadik vonala, ami a teozfia tanulmnyozinak a legkzenfekvbb, hogy lssanak neki az nmagt knl kzvetlen kutatsoknak. Minden emberben vannak olyan ltens kpessgek, melyek ugyan egyelre kezdetlegesek, de melyekkel a lthatatlan vilgot meglhetik, s mindazok, akik veszik is maguknak a fradsgot, hogy e kpessgeket kifejlesszk magukban, azok szmra a sron tli vilg nappali vilgossgban fog ragyogni. Jnhny teozfit tanulmnyoz egyn mr kifejlesztette magban ezt a bels rzkelst, s ppen az lltsaikrl szeretnk e knyvben beszmolni. Jl tudom, hogy egyetlen egyhzi tant sem fogja ezeket a hall utni letrl val egyni vlemnyeket a sajt maga szmra felhasznlni, mert nyilvn azt feleli majd, hogy az Egyhz ezt vagy azt - gy vagy gy tantja, vagy hogy mit mond neknk errl a Biblia. De azt sohasem fogja mondani, hogy: "n magam ezt vagy amazt tltem, lttam, s tudom hogy igaz." A teozfia ezzel szemben abban a helyzetben van, hogy bizonyossgknt llthatja, kzlnk sokan gyzdtnk meg szemlyesen ezekrl a dolgokrl, melyeket mi megtrtnt esemnyknt messzemenn ellenriztnk, s amelyeket nk jra kutathatnak s ellenrizhetnek. Mi szvesen rendelkezskre bocstjuk tudsunkat, de szeretnnk hozztenni, hogy ha a mi lltsaink az nk szmra nem tkletesen rtelmesek, vagy elfogadhatatlanok, gy ne elgedjenek meg ennyivel, hanem ksreljk meg ezeket a dolgokat szemlyesen, s olyan alaposan kutatni, amennyire csak lehetsges. Csupn akkor lesznek ugyanis abban a helyzetben, hogy msok irnt ugyanolyan bizonyossggal llthatjk tteleinket, mint ahogyan azt mi most tesszk. Engedjk meg teht, hogy a tnyekre trjek r, amelyek azon a kutatsi mdon, amelyrl ppen sz van, altmasztst nyertek.


    Fatyol Elzmny | 2005.09.23. 06:25 - #1

    I. FEJEZET

    TUDUNK-E VALAMI BIZTOSAT?

     

    Az let a hall utn mindnyjunk szmra rendkvl fontos, nemcsak azrt, mert egy napon mi is meghalunk majd, hanem azrt is, mert a legfiatalabbakat leszmtva senki sincs kzttnk, aki ne vesztett volna mr el, - egy szmra nagyon drga, nagyon fontos valakijt. Ezrt ha a hall utni letre vonatkoz brmilyen informci rhet el, termszetes, hogy igyeksznk azt megszerezni.

    Az els gondolat, ami a fenti cm olvassa utn mindenkinek eszbe tlik: "tudhatunk-e egyltaln valami biztosat a hall utni letrl?" Mindnyjunknak - a legklnflbb vallsi terletek tagjainak - klnbz elmletekkel magyarztk ezt a tmt, mgis ezen szektk leghvbbjei sem hiszik igazn a tanokat, mert mindenki gy beszl a hallrl, mint "a rmsg kirlyrl", s az egsz krdscsoportot csak a titkok, a veszlyek szemszgbl kpes nzni.

    Br olyan kifejezseket hasznlunk, hogy "elaludt Jzusban" - ennek ellenre feketbe ltznk, gyszftylat viselnk, fekete keretes rtestst nyomatunk, vagyis krlvesszk a hallt a gysz s a bnat minden lehetsges jelvel, vagyis mindennel, ami mg rettenetesebb, mg feketbb teszi. seinktl rossz rksget vettnk t, hozzszoktunk a komor temetsi szoksokhoz, s nem akarjuk mindezek borzalmt s abszurditst beltni. A

    korbbi szzadokban lt emberek e tekintetben blcsebbek, s nem hoztk sszefggsbe ezeket a rideg dolgokat a testi halllal, - rszben, mert a temetssel kapcsolatban sokkal sszerbb mdszert alkalmaztak, amely nemcsak a halottat, de az lket tekintve is lnyegesen jobb volt, rszben pedig mert nem ismertk azokat a szrny beidegzdseket, amelyek a lass felbomlssal voltak kapcsolatban. A rgiek annak idejn sokkal tbbet tudtak a hallrl, mint mi, s ppen mert tbbet tudtak, kevsb gyszoltak.

    Az els, amit szem eltt kell tartanunk az, hogy a hall az let tkletesen termszetes tartozka. Ez alapllsunk kell legyen. Mert ha egyltaln hisznk az Isten mint szeret Atya ltezsben, akkor tudnunk kell, hogy valami, ami minden ember szmra kzs sors, nem tartalmazhat nmagban rosszat, mert arra kell gondolnunk, hogy akr ebben, akr abban a vilgban tartzkodunk, mindig s mindnyjunkat a tenyern riz. Mr maga ez a gondolat is meg kellene mutassa neknk, hogy a hall nem rm, hanem egyszeren egy jabb lps fejldsnk folyamatban. Nem lenne szksge a teozfinak arra, hogy a keresztny vilg szmra bizonygassa, hogy a hall nem ellensg, hanem j bart, ha a keresztnysg nem felejtette volna el olyan nagymrtkben a legjobb hagyomnyait. Ez mr odig jutott, hogy a srhelyet, mint olyat szemlljk, amelybl "senki sem trt vissza", gy tekintjk az elmlst, mint egy ismeretlen s stt borzalomba val tvozst. Ehhez a problmhoz s mg sok mshoz a teozfia j hrt hirdet a Nyugat orszgainak. Azt a j hrt, hogy odat, a sr tls oldaln nem hideg s tlthatatlan mlysg van, hanem fnnyel s lettel teli vilg, amelyet olyan pontosan, teljesen s vilgosan megismerhetnk, mint szlvrosunk utcit. Pontosan gy teremtettnk mi is magunk szmra flelmeket, ahogyan azok a gyerekek, akik ksrtethistrikkal rmisztgetik egymst, pedig csak a tnyeket kellene tanulmnyoznunk, s minden mestersges "stt" azonnal eltnne. A hall nem a sttsg kirlya, nem kaszs csontvz, aki lekaszlja az letet, hanem sokkal inkbb angyal, olyan kulcs birtokban, amely az eddiginl sokkal magasabb let kapujt nyitja meg szmunkra.

    Termszetesen most azt gondolhatjk, hogy ez mind nagyon szp s klti, de honnan lehetnk bizonyosak abban, hogy ez gy is van? - Ezt sokfle mdon lehet altmasztani. Tbb mint elg rvnk van azok szmra, akik veszik maguknak a fradsgot, hogy utnajrjanak. Shakespeare lltsa valban rendkvl rdekes (Hamletnek megjelenik atyja szelleme) ha meggondoljuk, hogy sidktl fogva s minden ltalunk ismert orszg irodalmban, az eltvozottak visszatrtek a msvilgrl s megmutattk magukat embertrsaiknak. Ezeknek a jelensgeknek az igazolsra is elegend tansgttellel rendelkeznk. Volt id, amikor divatba jtt, hogy ezeknek az esemnyeknek a hitelessgt nevetsgess tegyk, manapsg azonban ez mr nem trtnik meg. Mita olyan tudsok, mint Sir W.M. Crookes, a thlium fmelem felfedezje, Sir Oliver Lodge, a nagy elektro-szakrt, csakgy, mint Mr. Balfour, Anglia miniszterelnke olyan egyeslet tagjaiv vltak, amely ezen jelensgek kutatst tzte ki cljul, s melyben k maguk is tevkenyen rszt vettek, - mr nem divat nevetni. Olvassk csak el ennek a "Pszichikai Jelensgek Kutatsval foglalkoz Trsasg"-nak (Society for Psychical Research) a tudstsait, s megtalljk majd azokat a rszeket, amelyek halottak visszatrst tmasztjk al. Olvassanak olyan knyveket, mint Mr. Steads: "Igaz ksrtethistrii", (Real Ghost Stories) vagy Camille Flammorion: "Az ismeretlen" c. (L' Inconnu) mvt, s egy csom olyan jelensg magyarzatt talljk majd, amelyek nem vszzadokkal ezeltt, nem tvoli fldrszeken trtntek, hanem itt, kzttnk, s olyan szemlynevekre is bukkanhatnak, akik tanstani fogjk e jelensgek valdisgt, ha megkrdezik ket.

     

     

     

     

     


    [28-9] [8-1]

     
    Bartaim rsai
     

    Az oldal jelenleg csak mint virtulis knyv szolgl a sajt rsaim trolshoz. Lthatan elavult, nlklz minden j elemet, ennek az oka, hogy tbb mint tz ve szinte hozz sem nyltam rdemben.

  • rj nekem!
  •       

     

    Az j vendgknyv. rj nekem!

    A rgi vendgknyv,

     
    ...
    Induls: 2005-09-05
     
    Bartaim, klttrsaim oldalai
     
    Irodalmi oldalak
     
    Kedvenceim
     
    rdekessgek, tudomny
     
    Egybb, s csere linkek
     
    IP
     

    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!