Tmaindt hozzszls
|
2005.09.13. 11:24 - |
A sznek rtelmezsnek trtnete
A sznek vezredek ta segtsgnkre vannak a gondolataink s az rzseink kifejezsben. Jelentseikkel annyira sszekapcsoldtak, hogy szre sem vesszk a mindennapi hasznlatukat. Ha gyszolunk, nkntelenl feketbe ltznk; azt mondjuk, vrs a dhtl, szrke letet el, zldfl; megklnbztetnk fehr s fekete mgit stb... Elgondolkodtl-e mr azon, mirt ltzik a ppa lilba, a buddhistk narancssrgba, mirt tartanak a bikaviadalokon vrs leplet a bika el, mirt fekete az rdg, s mirt fehr a menyasszony ruhja, mit jelentenek a sznek?
Az si egyiptomiak mgikus szerepet tulajdontottak a szneknek.
Minden alkalommal, amikor az Ozirisz csillagkp megjelent Egyiptomban, a Nlus megradt, a tj pedig kizldlt. Ozirisz-t, mint a leghatalmasabbat magasztaltk, a nagy, zld frfiistent, aki a termkenysgrt felels. Ugyanakkor a hall s az jjszlets fekete istene is, aki ldozati ajndkul csak fekete bikt fogad el. Gyilkos fivre, Seth vrs haj s vrs szem volt, gy tartottk, a vrs szerencstlensget hoz. Az egyiptomiak legmgikusabb sznei ezrt az anyafldet jelent fekete, a termketlen sivatagot jelent vrs, a nvekedst jelkpez zld s a fnyt szimbolizl fehr volt. Mr a rgi, virgz, magas kultrkban bolygkat s isteneket trstottak a szemekhez. Az g vltozsbl kvetkeztettek fldi esemnyek bekvetkezsre, ha a Nap izz vrs, hamarosan meghal egy kirly - mondtk. A srgt, az aranyat, a vrset, a fehret pozitv, mg a zldet, a kket, a fekett negatv kisugrzsnak tartottk.
A szent stor, ahol Mzes s Jehova tallkozott – fggnyei ngy sznben pompztak: fehr, vrs, kk, narancssrga.
Az antik grgk s rmaiak a sznek keletkezsrl filozofltak. A vrs a tz szne, a fehr a vz, a fekete a fld, a srga a leveg – mondtk. Platn ebbl a ngy alapsznbl szrmaztat kilenc msikat. Kialakult a sznek rangsora: a rabszolgk szrkt, a szolgk srgt hordtak, mert a fehr s a vrs az uralkod osztly szne volt. Az elkel rmaiak fehr tgt viseltek vrs szegllyel, az elkel nk palljnak szne a vrstl a zldig terjedt. Az emberi temperamentum ngy osztlyba sorolsa is antik eredet, Galnosz, a Kr. e. 1. szzadban lt orvostl szrmazik: a kolerikus a grg chole, epe szbl ered s srga szn; a szangvinikus a latin sanquis, vr szbl ered s vrs szn; a flegmatikus a grg phlegma, vladk, nyk sz szrmazka s fehr; a grg melasz, fekete s chole, epe szsszettelbl szrmazik a melankolikus elnevezs s ez fekete szn. Ezekhez az embertpusokhoz bolygkat, vszakokat, elemeket s testrszeket kapcsoltak.
A kabala fels, szellemi hromszge, amely az isteni teremts teremt s befogad mozzanatt kpviseli, vagy elnyeli a fnyt vagy visszaveri. Majd a llek vilgban jelenik meg a hrom f szn s ebbl kvetkezen a kevert sznek. Ugyanakkor a kabalistk foglalkoztak a fny-szn-sttsg hrmas egysgvel. A szn: fny s a sttsg kztt, ahogyan a llek szellem s test kztt. A ksbbi kabalistk a sznek tulajdonsgainak ismeretben ezt lltjk: a legalacsonyabb rezgsfokon lev szn sr vrs, gy a test jelkpe, a legvilgosabb srga a szellem, a kk pedig a llek.
A keresztnyek a fehr szint az rtatlansg jelkpnek tartottk, amirt a gyerekeket s a szzeket fehr ruhban s koporsban temetik el, s amirt a menyasszonyi ruha fehr. A Biblia alapjn t sznt emeltek ki: Krisztus mindent megtisztt fehr fnyt, ami a tisztasgot, az rtatlansgot jelkpezi. A fekete a remnytelensg, a fnytelensg szneknt halotti szertartsok s a nagypntek szne. A vrs Krisztus vrnek s szeretetnek, nfelldozsnak jelkpe, gy pnksdkor- kerl eltrbe. A zld a remny jelkpe, a keresztsgnl hasznljk. Az tdik a lila, a vezekl ember s a korona-csakra szne.
A kzpkorban leggyakrabban a kvetkez ht sznt hasznltk: vrset, kket, zldet, srgt, barnt, fehret, fekett. Csak tizennegyedik szzad kzeptl vesztik el a sznek rangbeli szerepket, jn divatba a szrke, az alsbb osztlyok pedig sznesen kezdenek ltzkdni. A kzpkorban a fehrhez kapcsoltk a htft, a Holdat, a Rk jegyt; a vrshz a keddet, a Marsot, a Kos a Skorpi jegyt; a szerdhoz a szrkt, a Merkrt, a Szz s az Ikrek jegyt; a cstrtk kk sznt kapott, a Jupiter, a Halak s a Nyilas tartozott hozz; a pntek zld szn volt, a Vnusz uralta, a Bika s a Mrleg kapcsoldott hozz; a szombat fekete, a Szaturnusz a Vznt s a Bak csillagjegy tartozott ide; a vasrnaphoz pedig srgt, a Napot s az Oroszln jegyt rendeltk. A kveket is sznk alapjn trstottk a horoszkpjegyeihez s a bolygkhoz gy alakultak ki a szletskvek.
A knaiaknl a sznek jelentse filozfiai gykerekb1 tpllkozik. Mr az si knaiak sznekkel ruhztk fel az gtjakat:
szak volt a fekete tekns, hozz tartozott a Merkr, a vz elem, a ss z;
Kelet a zld srkny, Jupiter kpviselje, a fa elem s a. savany z;
Dl a vrs madr, a Mars bolyg, a tz elem s a keser z,
Nyugat a fehr tigris, a Vnusz, a fm s az ers z.
A kzppontban ll Fld elem srga sznt kapott, bolygja a Szaturnusz, ze az des.
A fekete a tli er selve, a blcsessg ernye;
A zld tavaszi bimbzs, a jsg ernye;
A srga az tmeneti rend, a hsg ernye;
A vrs a fnyl nyr, a tisztessg ernye;
A fehr, sz szne, a rombols selve, az igazsg ernye, gy rthet, mirt gyszolnak a knaiak fehrben.
A hinduk sznes testekbe ltztettk az isteneiket. A monda a szerint Brahma, a teremt isten egyszer egy gynyr nt alkotott, s kedvre, csodlatos nvnyeket s llatokat teremtett. m Visnu beleszeretett a hlgybe, ezrt megszptette a teremtmnyeket, Siva, a Pusztt, aki ugyancsak szerelmes lett, mindent sztrombolt. gy aztn Brahma a szpsges hlgyet felhv vltoztatta, de hogy felismerhet legyen, mindegyik isten sajt sznt lehelte a felhnre.
Brahma kket, Visnu srgt, Siva vrset. A csillog szpsget vgl Brahma, a Teremt feloldotta, s mess opll vltoztatta.
Megfigyelhet, hogy Krisna dhtija is ltalban sfrnysrga, hiszen ez a szn jelkpezi a tkletessget. Rudra, aki Brahma lngol haragjbl szletett, s akibl Siva megtisztult lnye kialakult, vrs szn, jelkpezve a rombolst. A Siva oldaln ll fekete istenn, Kli (szanszkritl fekett jelent) a kozmikus pusztt ert szimbolizlja. A tz istene, Agni vrs, mg a vz istene, Varuna sttkk; Jma, a hallisten zld test s vrs ruhzat; a szl istennek, Vajunak teste fehr, ltzete sznes; a Nap istennek, Szrjnak teste szintn fehr, ruhzata vrs; Indrnak, a Mennyek istennek a teste fehr. A buddhistk narancssrga ruha-, akrcsak Krisna sfrnysrga ltzete a tkletessg s az nuralom jelkpe. Az indiaiak is szneket kapcsoltak az t elemhez: az ter fekete, a leveg kk, a tz vrs, a fld srga, a vz fehr.
Newton egy prizma segtsgvel megllaptotta, hogy a fehr fny a szivrvny minden sznt magba foglalja (vrs, narancs, srga, zld, kk, ibolya). Ksbb Einstein bizonytotta a fny hullmtermszett. Ez a felfedezs segtsget ad a drgakvek sznszr kpessgnek szmszer meghatrozshoz, ami a vrs s az ibolya trsmutatja kzti tvolsgot fejezi ki.
Szz vvel Newton utn Goethe megalkotta a szncsillagt. Szerinte a fny megtestestje a srga, a stt a kk, a vrs pedig kztk helyezkedik el. Felfel mutat, egyenl oldal hromszgnek cscsa gy vrs lesz, bal oldali sarka kk, jobb oldali srga: ez a tiszta sznek hromszge. Ha a szemben elhelyezked szneket egyenl arnyban keverjk, ltrehozzuk a kevert sznek els rendjt: a vrs s a kk adja a lilt, a kk s a srga a zldet, a srga s a vrs a narancssrgt. gy jn ltre a goethei hatrszes sznkr. Az egymssal szemben elhelyezked sznek a komplementer (kiegszt) sznek, ellenkez hatsak. Jang a vilgossg megtestestje, a meleg, az aktivits, a Nap, a fny, a frfi jelkpe. Az idetartoz, meleg sznek a goethei sznkr jobb oldaln helyezkednek el: srga, narancs, vrs. Jin a sttsg, a Hold kpviselje, a passzv, ni oldal, a lelket, a vizet jelenti meg, az ide tartoz, hideg sznek a goethei sznkr bal oldaln tlalhatok: zld, kk, ibolya.
A mai pszicholgia is felhasznlja Galnosz felosztst az emberi vrmrskletrl, de vltoztatott a hozz kapcsolt szneken. ltalban a legtbb ember kevert tpus. A kolerikus tpus a hamar dhbe gurul, tlzott reakcij, akinek a vre izzik, ntudatos, aktv, az antik idkben azt mondtk, meleg s szraz termszet, vrs. A szangvinikus, a jszv, bartsgos, nylt, optimista, nha ellentmondsos, sokszor elhamarkodottan vlaszol, amit az antik idkben gy fejeztek ki, hogy meleg s nedves termszet, srga. A flegmatikus tpus, a tlsgosan fldhzragadt, egyhang, ha, materialista belltottsg, az koriak szerint nedves s hideg termszet, zld. A melankolikus tpus ember befele fordul, visszahzd, komoly, hamar depresszis lesz, az antikok szerint szraz s hideg termszet, sttkk. Max Lscher, svjci pszicholgus szerint e ngy szn az emberi letben nrtkelsnk ngy alapvet kpviselje. A vrs az izgatottsgot okoz, aktivizl nbizalmat ad. Segtsgvel megtanulunk hinni, bzni nmagunk erejben. A srga oldottsgot tkrz, a vltozatos viselkedst biztostja, segtsgvel megvalstjuk nmagunkat. A zld elsegti az llhatatos viselkedst, biztostja az becslsnket. A kk a megnyugtat, a megelgedst kivlt szn, ltala megtalljuk helynket a vilgban.
Lttuk, hogy a trtnelem folyamn az egyes szneket gyakran eltr jelentssel ruhztak fel, mgis mindenkor jelents szerephez jutottak. Mr Egyiptomban sszekapcsoltk a szneket horoszkp jegyeit; a hber bc huszonkt betjhez huszonkt sznt kapcsoltak; az alkimistk a kmiai folyamataikat sznekkel jeleztk; a Golden Dawn rendjnek rzsakeresztje is klnbz szneket egyest magban, jelkpezve a klnbz elemeket. Napjainkban ismt kezdjk felfedezni a sznek igazi jelentsgt, rezzk, hogy nem csak a testnkre, a lelknkre s a szellemnkre hatnak, hanem betekinthetnk ltaluk a gondjainkba, felhasznlhatjuk ket nmagunk megismershez, erejket segtsgl hvhatjuk a gygytshoz. A sznek gygyt rezgst felhasznlja az aura-szma, a sznpunktra is, s te magad is alkalmazhatod a kveken keresztl, vagy az egyszer szn-meditcinl. S ne feledjk, magunk is sznek, vagyis energia vagyunk, rzelmeinket, gondolatainkat, egsz lnynket az aurnk szneiben troljuk. A kvek szneikkel hatnak a csakrkra, az adott kvet az azonos szn csakrhoz kapcsoljuk, pl.: a zld kvek a szv-csakrhoz tartoznak. Ne feledjk, hogy a kvek kristlyrendszereiken, kmiai alkotikon s egyedi rezgskn keresztl is hatnak az emberre, gy egy k nem csupn egyetlen csakrn t fejti ki a hatst | |
[2-1]
A sznek rtelmezsnek trtnete
A sznek vezredek ta segtsgnkre vannak a gondolataink s az rzseink kifejezsben. Jelentseikkel annyira sszekapcsoldtak, hogy szre sem vesszk a mindennapi hasznlatukat. Ha gyszolunk, nkntelenl feketbe ltznk; azt mondjuk, vrs a dhtl, szrke letet el, zldfl; megklnbztetnk fehr s fekete mgit stb... Elgondolkodtl-e mr azon, mirt ltzik a ppa lilba, a buddhistk narancssrgba, mirt tartanak a bikaviadalokon vrs leplet a bika el, mirt fekete az rdg, s mirt fehr a menyasszony ruhja, mit jelentenek a sznek?
Az si egyiptomiak mgikus szerepet tulajdontottak a szneknek.
Minden alkalommal, amikor az Ozirisz csillagkp megjelent Egyiptomban, a Nlus megradt, a tj pedig kizldlt. Ozirisz-t, mint a leghatalmasabbat magasztaltk, a nagy, zld frfiistent, aki a termkenysgrt felels. Ugyanakkor a hall s az jjszlets fekete istene is, aki ldozati ajndkul csak fekete bikt fogad el. Gyilkos fivre, Seth vrs haj s vrs szem volt, gy tartottk, a vrs szerencstlensget hoz. Az egyiptomiak legmgikusabb sznei ezrt az anyafldet jelent fekete, a termketlen sivatagot jelent vrs, a nvekedst jelkpez zld s a fnyt szimbolizl fehr volt. Mr a rgi, virgz, magas kultrkban bolygkat s isteneket trstottak a szemekhez. Az g vltozsbl kvetkeztettek fldi esemnyek bekvetkezsre, ha a Nap izz vrs, hamarosan meghal egy kirly - mondtk. A srgt, az aranyat, a vrset, a fehret pozitv, mg a zldet, a kket, a fekett negatv kisugrzsnak tartottk.
A szent stor, ahol Mzes s Jehova tallkozott – fggnyei ngy sznben pompztak: fehr, vrs, kk, narancssrga.
Az antik grgk s rmaiak a sznek keletkezsrl filozofltak. A vrs a tz szne, a fehr a vz, a fekete a fld, a srga a leveg – mondtk. Platn ebbl a ngy alapsznbl szrmaztat kilenc msikat. Kialakult a sznek rangsora: a rabszolgk szrkt, a szolgk srgt hordtak, mert a fehr s a vrs az uralkod osztly szne volt. Az elkel rmaiak fehr tgt viseltek vrs szegllyel, az elkel nk palljnak szne a vrstl a zldig terjedt. Az emberi temperamentum ngy osztlyba sorolsa is antik eredet, Galnosz, a Kr. e. 1. szzadban lt orvostl szrmazik: a kolerikus a grg chole, epe szbl ered s srga szn; a szangvinikus a latin sanquis, vr szbl ered s vrs szn; a flegmatikus a grg phlegma, vladk, nyk sz szrmazka s fehr; a grg melasz, fekete s chole, epe szsszettelbl szrmazik a melankolikus elnevezs s ez fekete szn. Ezekhez az embertpusokhoz bolygkat, vszakokat, elemeket s testrszeket kapcsoltak.
A kabala fels, szellemi hromszge, amely az isteni teremts teremt s befogad mozzanatt kpviseli, vagy elnyeli a fnyt vagy visszaveri. Majd a llek vilgban jelenik meg a hrom f szn s ebbl kvetkezen a kevert sznek. Ugyanakkor a kabalistk foglalkoztak a fny-szn-sttsg hrmas egysgvel. A szn: fny s a sttsg kztt, ahogyan a llek szellem s test kztt. A ksbbi kabalistk a sznek tulajdonsgainak ismeretben ezt lltjk: a legalacsonyabb rezgsfokon lev szn sr vrs, gy a test jelkpe, a legvilgosabb srga a szellem, a kk pedig a llek.
A keresztnyek a fehr szint az rtatlansg jelkpnek tartottk, amirt a gyerekeket s a szzeket fehr ruhban s koporsban temetik el, s amirt a menyasszonyi ruha fehr. A Biblia alapjn t sznt emeltek ki: Krisztus mindent megtisztt fehr fnyt, ami a tisztasgot, az rtatlansgot jelkpezi. A fekete a remnytelensg, a fnytelensg szneknt halotti szertartsok s a nagypntek szne. A vrs Krisztus vrnek s szeretetnek, nfelldozsnak jelkpe, gy pnksdkor- kerl eltrbe. A zld a remny jelkpe, a keresztsgnl hasznljk. Az tdik a lila, a vezekl ember s a korona-csakra szne.
A kzpkorban leggyakrabban a kvetkez ht sznt hasznltk: vrset, kket, zldet, srgt, barnt, fehret, fekett. Csak tizennegyedik szzad kzeptl vesztik el a sznek rangbeli szerepket, jn divatba a szrke, az alsbb osztlyok pedig sznesen kezdenek ltzkdni. A kzpkorban a fehrhez kapcsoltk a htft, a Holdat, a Rk jegyt; a vrshz a keddet, a Marsot, a Kos a Skorpi jegyt; a szerdhoz a szrkt, a Merkrt, a Szz s az Ikrek jegyt; a cstrtk kk sznt kapott, a Jupiter, a Halak s a Nyilas tartozott hozz; a pntek zld szn volt, a Vnusz uralta, a Bika s a Mrleg kapcsoldott hozz; a szombat fekete, a Szaturnusz a Vznt s a Bak csillagjegy tartozott ide; a vasrnaphoz pedig srgt, a Napot s az Oroszln jegyt rendeltk. A kveket is sznk alapjn trstottk a horoszkpjegyeihez s a bolygkhoz gy alakultak ki a szletskvek.
A knaiaknl a sznek jelentse filozfiai gykerekb1 tpllkozik. Mr az si knaiak sznekkel ruhztk fel az gtjakat:
szak volt a fekete tekns, hozz tartozott a Merkr, a vz elem, a ss z;
Kelet a zld srkny, Jupiter kpviselje, a fa elem s a. savany z;
Dl a vrs madr, a Mars bolyg, a tz elem s a keser z,
Nyugat a fehr tigris, a Vnusz, a fm s az ers z.
A kzppontban ll Fld elem srga sznt kapott, bolygja a Szaturnusz, ze az des.
A fekete a tli er selve, a blcsessg ernye;
A zld tavaszi bimbzs, a jsg ernye;
A srga az tmeneti rend, a hsg ernye;
A vrs a fnyl nyr, a tisztessg ernye;
A fehr, sz szne, a rombols selve, az igazsg ernye, gy rthet, mirt gyszolnak a knaiak fehrben.
A hinduk sznes testekbe ltztettk az isteneiket. A monda a szerint Brahma, a teremt isten egyszer egy gynyr nt alkotott, s kedvre, csodlatos nvnyeket s llatokat teremtett. m Visnu beleszeretett a hlgybe, ezrt megszptette a teremtmnyeket, Siva, a Pusztt, aki ugyancsak szerelmes lett, mindent sztrombolt. gy aztn Brahma a szpsges hlgyet felhv vltoztatta, de hogy felismerhet legyen, mindegyik isten sajt sznt lehelte a felhnre.
Brahma kket, Visnu srgt, Siva vrset. A csillog szpsget vgl Brahma, a Teremt feloldotta, s mess opll vltoztatta.
Megfigyelhet, hogy Krisna dhtija is ltalban sfrnysrga, hiszen ez a szn jelkpezi a tkletessget. Rudra, aki Brahma lngol haragjbl szletett, s akibl Siva megtisztult lnye kialakult, vrs szn, jelkpezve a rombolst. A Siva oldaln ll fekete istenn, Kli (szanszkritl fekett jelent) a kozmikus pusztt ert szimbolizlja. A tz istene, Agni vrs, mg a vz istene, Varuna sttkk; Jma, a hallisten zld test s vrs ruhzat; a szl istennek, Vajunak teste fehr, ltzete sznes; a Nap istennek, Szrjnak teste szintn fehr, ruhzata vrs; Indrnak, a Mennyek istennek a teste fehr. A buddhistk narancssrga ruha-, akrcsak Krisna sfrnysrga ltzete a tkletessg s az nuralom jelkpe. Az indiaiak is szneket kapcsoltak az t elemhez: az ter fekete, a leveg kk, a tz vrs, a fld srga, a vz fehr.
Newton egy prizma segtsgvel megllaptotta, hogy a fehr fny a szivrvny minden sznt magba foglalja (vrs, narancs, srga, zld, kk, ibolya). Ksbb Einstein bizonytotta a fny hullmtermszett. Ez a felfedezs segtsget ad a drgakvek sznszr kpessgnek szmszer meghatrozshoz, ami a vrs s az ibolya trsmutatja kzti tvolsgot fejezi ki.
Szz vvel Newton utn Goethe megalkotta a szncsillagt. Szerinte a fny megtestestje a srga, a stt a kk, a vrs pedig kztk helyezkedik el. Felfel mutat, egyenl oldal hromszgnek cscsa gy vrs lesz, bal oldali sarka kk, jobb oldali srga: ez a tiszta sznek hromszge. Ha a szemben elhelyezked szneket egyenl arnyban keverjk, ltrehozzuk a kevert sznek els rendjt: a vrs s a kk adja a lilt, a kk s a srga a zldet, a srga s a vrs a narancssrgt. gy jn ltre a goethei hatrszes sznkr. Az egymssal szemben elhelyezked sznek a komplementer (kiegszt) sznek, ellenkez hatsak. Jang a vilgossg megtestestje, a meleg, az aktivits, a Nap, a fny, a frfi jelkpe. Az idetartoz, meleg sznek a goethei sznkr jobb oldaln helyezkednek el: srga, narancs, vrs. Jin a sttsg, a Hold kpviselje, a passzv, ni oldal, a lelket, a vizet jelenti meg, az ide tartoz, hideg sznek a goethei sznkr bal oldaln tlalhatok: zld, kk, ibolya.
A mai pszicholgia is felhasznlja Galnosz felosztst az emberi vrmrskletrl, de vltoztatott a hozz kapcsolt szneken. ltalban a legtbb ember kevert tpus. A kolerikus tpus a hamar dhbe gurul, tlzott reakcij, akinek a vre izzik, ntudatos, aktv, az antik idkben azt mondtk, meleg s szraz termszet, vrs. A szangvinikus, a jszv, bartsgos, nylt, optimista, nha ellentmondsos, sokszor elhamarkodottan vlaszol, amit az antik idkben gy fejeztek ki, hogy meleg s nedves termszet, srga. A flegmatikus tpus, a tlsgosan fldhzragadt, egyhang, ha, materialista belltottsg, az koriak szerint nedves s hideg termszet, zld. A melankolikus tpus ember befele fordul, visszahzd, komoly, hamar depresszis lesz, az antikok szerint szraz s hideg termszet, sttkk. Max Lscher, svjci pszicholgus szerint e ngy szn az emberi letben nrtkelsnk ngy alapvet kpviselje. A vrs az izgatottsgot okoz, aktivizl nbizalmat ad. Segtsgvel megtanulunk hinni, bzni nmagunk erejben. A srga oldottsgot tkrz, a vltozatos viselkedst biztostja, segtsgvel megvalstjuk nmagunkat. A zld elsegti az llhatatos viselkedst, biztostja az becslsnket. A kk a megnyugtat, a megelgedst kivlt szn, ltala megtalljuk helynket a vilgban.
Lttuk, hogy a trtnelem folyamn az egyes szneket gyakran eltr jelentssel ruhztak fel, mgis mindenkor jelents szerephez jutottak. Mr Egyiptomban sszekapcsoltk a szneket horoszkp jegyeit; a hber bc huszonkt betjhez huszonkt sznt kapcsoltak; az alkimistk a kmiai folyamataikat sznekkel jeleztk; a Golden Dawn rendjnek rzsakeresztje is klnbz szneket egyest magban, jelkpezve a klnbz elemeket. Napjainkban ismt kezdjk felfedezni a sznek igazi jelentsgt, rezzk, hogy nem csak a testnkre, a lelknkre s a szellemnkre hatnak, hanem betekinthetnk ltaluk a gondjainkba, felhasznlhatjuk ket nmagunk megismershez, erejket segtsgl hvhatjuk a gygytshoz. A sznek gygyt rezgst felhasznlja az aura-szma, a sznpunktra is, s te magad is alkalmazhatod a kveken keresztl, vagy az egyszer szn-meditcinl. S ne feledjk, magunk is sznek, vagyis energia vagyunk, rzelmeinket, gondolatainkat, egsz lnynket az aurnk szneiben troljuk. A kvek szneikkel hatnak a csakrkra, az adott kvet az azonos szn csakrhoz kapcsoljuk, pl.: a zld kvek a szv-csakrhoz tartoznak. Ne feledjk, hogy a kvek kristlyrendszereiken, kmiai alkotikon s egyedi rezgskn keresztl is hatnak az emberre, gy egy k nem csupn egyetlen csakrn t fejti ki a hatst | |
[2-1]
|