Tmaindt hozzszls
|
2005.09.23. 08:27 - |
KOS
mrcius 21. - prilis 20.
I.
Uralkod bolygja a Mars.
Soha nem nz htra, csak elõre, nem rdeklik a mellkkrlmnyek, mindig csak a cl lebeg a szeme elõtt. Nem mrlegel, nem habozik, hanem viharzik elõre, mg akkor is, ha mindenki msnak nyilvnval, hogy fejjel rohan a falnak.
Azt hihetnnk, hogy energija kifogyhatatlan, de ez nem igaz, gyakran kimerl a sajt maga diktlta hajszban, br igen gyorsan talpra ll s mris rohan tovbb. Btorsg, vakmerõsg, merszsg a fõbb jellemzõi. Indulatos, uralkodni vgy, ha megprbljk korltozni, visszafogni unott vlik, csak lzeng, mindig elkedvetlenedik.
Mindig van benne valami gyermeki, õszinte, lmodoz, diplomciai rzke nincs, Nem gyakorlatias. Nem tudja megklnbztetni a kis clokat a nagyoktl, az rtelmeseket az rtelmetlentõl.
Nem tûri a kritikt, szidst, azonnal ellentmadsba lendl. Rendkvl finoman, vatosan kell vele bnni, sokat kell dicsrni, biztatni. Szvesen segt, de annyira a szrnyai al veszi a segtsgre szorult, hogy szinte megfullad.
Ernyei:
Nylt, hatrozott, nll, tettreksz, lendletes, nagyvonal, btor, termszetszeretõ.
Hibi:
Kptelen veszteni, robbankony, trelmetlen, nem kitart, ktekedõ, nehz vele egytt lni.
Betegsgre val hajlam:
Fejsrlsek, fogny- s llkapocsbetegsgek, fejfjs, magas vrnyomsra val hajlam, fl- s szembetegsgek, krnikus ntha, sznantha.
Vdõkvek:
Gymnt, hematit (helyettesthetõ jspis- heliotroppal),
Szerencsekõ:
Ametiszt, indiai karneol, grnt, rubin.
A mrciusiaknak ajnlott mg az akvamarin, az prilisiaknak a hegyikristly.
II.
A Kos (Aries) jellemzse:
Tûz jegy, kardinlis
Mivel minden jel kapcsoldik egy bolygval is, az asztrolgia azt tantja, hogy a Kos jel uralkod bolyglya a Mars. A minõsgi keresztek kzl a kardinlis kereszthez tartozik.
Eleme a tûz, frfiassg s aktivits jellemzi. A kardinalits miatt jellemzõ r a cltudatossg, a vezetni akars, tlzott formjban erõszakossg, rtartisg. A tûz elem ltal energia, tettrekszsg, akarat, harciassg, msokra hatni akars.
Mrciusban a termszet a tli pihenõ utn erõktõl duzzad. Mindenbõl az letigenls rad. A termszet lktetõ erejt rezzk a Kosban. A Kos energii hatni akarnak, õ az let, a minden erõt magba fogad. A Kos ezzel a hatalmas, duzzad erõvel keresi azokat a lehetõsgeket, ahol nsgt valamilyen mdon kihangslyozhatja.
A Kos a dolgok kezdsben li t nmaga fontossgt. Ezrt msra kevsb figyel, s minden kezdetben egy nmegmretsi aktust lt. Ezrt szmra minden akadly egyrtelmû kihvs, megmrets, teht gondolkods nlkl belevg. Õcsak gyõzhet. El sem tudja kpzelni, hogy esetleg le is gyõzhetõ. Nem htrl meg semmi elõl. Nem ismer ktsget nmagban, hiszen arra szletett, hogy bizonytson. Egyik alapelve, hogy amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Mindennek elbe megy. Kptelen vrni. Nincs trelme. Ahogy a legtbb asztrolgiai knyv rja, fejjel megy a falnak. Nem mrlegel, nem elemez, gondolkods nlkl belevg, mert nem akar semmibõl kimaradni. Mivel õ a kezdet, gy szmra mg minden tapasztalat egy j lmny, s ezrt az let szmra nem ms, mint az lmnygyûjtsek lehetõsge.
De nemcsak a tettek embere, a szellemi dolgokban is ugyanilyen hvvel s lendlettel mlyed el, viszont amilyen elnnal fog hozz brmihez, olyan hamar kpes abbahagyni. Ltnek egyik fõ rtelme, hogy sok mindent ljen t, tapasztaljon meg, teht sok ideje nincs, ha egyetlen erõs rohammal elvgezte a r vr feladatot, akkor azzal tovbb nem foglalkozik, mert vrja az j lehetõsg, az j lmny s minden, ami az jdonsg varzsval hat r. A mlt sosem rdekli, hiszen elõtte ll a csbt jvõ. lete rk szgulds, rohans. Ezeknek a szavaknak: higgadtsg, trelem, kitarts, megrts, tolerancia, rtelmt nem fogja fel, hiszen nem kpes vrni. Egsz lete olyan, mintha le akarna ksni valahonnan ezrt dupla erõbedobssal rohannia kellene, hogy le ne maradjon valamirõl. A Kos nem ismer flmegoldsokat. A klvilg szmra szimpatikus s ellenszenves kzegbõl tevõdik ssze. Az egyik oldalon a bartok, a msik oldalon az ellensgek llnak.
A Kos knnyen bartkozik, s ezrt gyakran a bartsg is csak idõleges nla. Ez nem azt jelenti, hogy elfelejti a bartait, hanem azt, hogy bizonyos feladatok elvgzshez a trsul hozzcsapdott emberekkel sszebartkozik. Majd a feladat elvgzse utn j feladathoz lt, s a bartok elmaradnak. Az ellensgek csak addig ellensgek, mg a Kos tjban llnak. A harcban kmletlen, de ha valaki bkejobbot nyjt, azonnal kpes megbocstani. Ha valakit bartjv fogad, azrt kpes tûzbe menni. ldozatot nem a dolog jovilis aspektusrt hoz, hanem azrt, mert ez gy termszetes. Ezzel sajnos knnyen vissza lehet lni. A Kos nem mrlegel, ha megkrik valamire, azonnal teljesteni igyekszik, brmilyen nehz a feladat, sõt a veszly mg izgalmasabb teszi a helyzetet, hiszen itt mutathatja meg igazn, hogy kicsoda is õ.
Hajlamos tlzsokba bocstkozni. Nincs igazi rzke a mrtkekhez. Nem rzi igazn a hatrokat. Sokkal nagyobb energit hasznl el minden cselekedethez, mint amekkorra szksg van. De ht meg kell rtennk, hogy neki erõtbblete van s fradhatatlanul vgzi el a feladatait. Vitalitsa risi. Knnyen kritizl msokat, de ha õt minõstik - s nem elismerõen - azt nem brja elviselni. Az õt rt brlatok, mg ha ptõek is, haragot vltanak ki belõle. Nem lehet tudni, hogy mikor robban. Ha jobban meggondoljuk, ez rthetõ, hiszen az egsz lete arra pl, hogy elismerst vltson ki msokbl. A Kos kptelen diplomatikusan fogalmazni, lni. Gyakran a legnyersebb modorban hozza msok tudtra a nemtetszst. Mindig magbl indul ki, nem kpes megrteni, ha ms erõtlen, vagy ugyanazt a feladatot lassabban vgzi el. Hajlamos mindent maghoz mrni, de nem sportszerûtlen. Gyengkkel s erõtlenekkel õ nem versenyez, de rgtn segtsget nyjt, ha tmogatst krik.
A Kos az igazi felfedezõ, az j utakon jr, a veszlyeket keresõ. Hajtja a vre, mindenbe beleavatkozik, abba is, amibe nem kne, hozzszl olyasmihez, amirõl nem tud, rtkel olyasmit, amihez nem rt, szentl meg van gyõzõdve arrl, hogy neki mindig mindenben a legerõsebbnek, legokosabbnak, a leggyesebbnek kell lennie. A kos szmra legfontosabb, hogy bebizonythassa: vezetsre termett, s hogy mindentt, minden helyzetben meg tudja llni a helyt. A mindennapi harcban magrt a harcrt, magrt a tevkenysgrt csinlja az egszet. Az let klnbzõ helyzeteiben lthatjuk, hogy amit el akar rni, azrt risi harcot folytat, de amikor elrte, mr nem fontos szmra. Megtartani nem tudja s nem is akarja.
A Kos szmra az let a legizgalmasabb jtk, de ha trsasjtkot jtszik, abban is ugyangy kzd, mintha lethallharc lenne. sszegezve azt tapasztaljuk, hogy a Kos lnye gyermekien tiszta, semmi ravaszsg, semmi szerepjtszs. Elve az, hogy gyõzzn az erõsebb. Egy eszmrt, bartsgrt, egy nagy tettrt kpes akr az lett is felldozni. Ellensgeivel szemben csak addig kmletlen, mg a harc tart, de rgtn elfogadja a bkejobbot, ha a msik megadja magt. A Kos nem elemez. A dolgokat olyanoknak ltja, amilyenek, s nem hajland belemagyarzni, sem az ilyen magyarzatokat elfogadni. Minden jel tbb szinten is megnyilvnulhat.
A Kos egyszerûbb, primitvebb szinten a garzda, a hetvenkedõ, az erõmûvsz, a nagyhang, a csibsz. Knnyen brutliss vlnak. A Kos nmagt a legjobb vezetõnek tartja. A beosztottjai mr nem annyira. Fradhatatlan energija, risi munkabrsa, a clfeladatok vagy rvid tv feladatok elvgzsre kivlan alkalmas, de krnyezete nem mindig tud vele lpst tartani. A hosszan tart feladatokba belefrad. Nincs kellõ koncepcija, ebbõl kvetkezik, hogy jobb, ha ezek kidolgozst msokra bzza. Ezek kivrsra nincs trelme. Ellenkezni nem lehet vele, amit parancsba ad, azt vgre kell hajtani.
Meg kell klnbõztetnnk az llandan visszabeszlõ, mindenbe beleszl, hepciskod Kos-embert, a parancsokat gyorsan vgrehajt, j kezdemnyezõkszsgû s vllalkoz szellemû, de nem kitart Kos-embertõl. Elsõsorban olyan feladatokat lt el az utbbi, amelyek tbb-kevesebb nllsgot tteleznek fel. A Kos azt szereti, ha kiadjk neki a feladatot, de nem szereti, ha a feladat vgzse kzben tmutatsokkal, szrevtelekkel ltjk el. Ezeket flsleges, htrltat szcsplseknek tartja.
Legyen akr nõ, akr frfi, szmra a legfontosabb, hogy a partner elismerje õt. Felnzzen r. A szerelemben tiszta rzsek vezetik, de nem szereti a sok beszdet, kitrst. Szeret hdtani, s a hzassgban akkor gyes a hzastrs, ha mindig lehetõsget ad a Kosnak, hogy jbl meghdthassa. A Kos nõk frfiasak. Erotikban a Kos-ember a finomsgokra rzketlen, a vad, szenvedlyes szerelmet szereti. |
[12-1]
HALAK
februr 20. - mrcius 20.
I.
Uralkod bolyg: Jupiter s Neptun
Kicsit lass, kicsit bizonytalan, de azrt eszes, szellemes.
Trsasgban, nyilvnosan a szebbik arct mutatja, kedvessgvel, kzvetlensgvel mindig sikert arat. Kzelebbrõl megismerve rjvnk, hogy csak szerepet jtszott, s nem szabad komolyan venni.
A knyelemszeretet irnytja, ami a nyugalom irnti vgybl ered. Nem hajszolja mag feleslegesen.
Nem tudja kifejezni mly s õszinte rzelmeit, pedig tele van ilyenekkel.
Kettõs arculat van, az egyik a mrtr, az rk ldozat, a msik a megvalsthatatlan lmokat kergetõ fantaszt.
nllsgrl is lmodozik, de kptelen meglenni biztos tmasz, vdelmezõ nlkl. Knnyen az ital, vagy a drog utn nyl, gy meneklve el a vilg elõl.
De nagyon segtõksz, "j szomszd", aki brmikor segt. Nagyon csaldcentrikus.
A szerelemben nem tl szenvedlyes, inkbb nagyon szeszlyes. A plti szerelmet sokszor tbbre becsli, mint a testi szerelmet. Mindig gyngd s kedves. Fltkenysge is elviselhetõ, nem csinl nagy jelenetet, inkbb szomor.
Ernyei:
Kedves, gyengd, romantikus, alkalmazkod.
Hibi:
szeszlyes, tlrzkeny, hiszkeny, lmodoz, nem igazn kitart.
Betegsgre val hajlam:
rzkenyek a meghûlsre, rzkeny a lbfejk, a bokjuk. Az alkoholt õk brjk a legkevsb.
Vdõkvek:
Ametiszt, krizolit,
Szerencsekvek:
Ametiszt, turmalin, Mrciusi: heliotrop
II.
A Halak (Pisces) jellemzse:
Vz jegy, negatv tlts, vltoz minõsg
Szimbluma: Hagyomnyosan kt ellenttes irnyba sz hallal szoktk brzolni, melyeket egy fonal mgis sszekt. Ezek a Halak kettõs termszett kpviselik, a fizikai lthat lnyt s a rejtett valsgot, ami a testi rzkelhetõsg mgtt ltezik. Mindkettõnek van sajt clja, melyet el akar rni, de ez a kt cl irnyban klnbzõ. A Halak szltt gy rzi, mintha kt klnbzõ irnyba lknk egyszerre, s ez a belsõ ksztets klnskppen tudatalatti lnyben van gy. Erre a kettõs lksre ktfle mdon reagl. Gyakran, ha szembe kell nzni a veszllyel a hal elrejtõzik. Ez a kettõs erõ hatrozatlansgot, bizonytalansgot eredmnyez.
A Halak szltt jl jtsza szerepeit s sokszor ms sznben tnteti fel magt, mint amilyen a valsgban.
Uralkod bolygja a Jupiter s a Neptun. Az asztrolgusok hajlamosak gy gondolni, hogy a Neptun, mint j elv, fõleg a Halakkal van kapcsolatban. Ennek az j plantnak a felfedezse egyidõben trtnt az emberisg j fejlõdsvel, a tudatfeletti megismersvel, s mintha az rtelem fejlõdst az intuitv kpessgek szlesebb krû hasznlata fokozn.
A Jupiteri uralom sztterjedst, jovialitst, emberszeretet, segteni akarst jelez. A Neptun az lmodozs, az rzkfeletti dolgok rlelõje, ami idealizmust s rzelmil tltst hoz a Halak termszetbe.
A sztterjeds szrevehetõ a ktetlensgben, a hatrok be nem tartsnak ignyben. A Neptun kdssge nyilvnul meg abban, hogy a Halak-ember nem szvesen nz szembe a realitsokkal, inkbb lmodoz, az idelt, az idelist keresi, melyet a magasrendû tpus meg is tall egy magasabb szfrban.
A Halak vltoz minosgû, negatv tltsû, vz-jegy. A vltoz minõsg jelenti a krlmnyekhez val alkalmazkodst. A vz jelleg s stabilitshiny keveredse a legfogkonyabb teszi az sszes jegyek kzl. A befolysolhatsg abban nyilvnul meg, hogy ltalban az erõsebb ramlatnak enged. A negatvits visszahzdottsgot, zrkzottsgot ad, ami rejtettsghez s mlysghez vezet, amit nehz felfogni.
gyeiben ignyli a tmogatst, a "medret", mely a "vz"-nek partot ad. A vz erõs rzelmi belltottsgra utal. A Halak-tpusak kzl kerlnek ki a legkifinomultabb lelki letet lõ emberek. Ennek egyttal kvetkezmnye, hogy rzelmi benyomsokra erõsen reagl, s intucija fejlett.
Alapvetõen emocionlis, sztnsen belerzõ, megrzõ s sztrad. Hangulata a lelkesltsg s a depresszi vgletei kztt ingdozik, A vzhez hasonlan mindent visszatkrz s gy alakul, ahogyan a vz felveszi a tartly alakjt. Ez abban vehetõ szre, ahogy msoktl fgg, ahogy msok tmogatsra szorul. A jegy legjobb kpviselõinek kpessge egy olyan nagymrtkû fogkonysg, mely racionlis sszel nem magyarzhat forrsokbl mert. Br ennek a kpessgnek csak akkor veheti hasaznt, ha elõbb szellemt, rtelmt elgg kpezte.
Lelkben hatrtalan emberszeretet l, melynek gykere az a felismers, hogy egyek vagyunk, testvrek vagyunk mindnyjan.Nem krdez, nem gondolkodik, nem nzi, hogy a segtsg helynval-e. Vakon hozza ldozatt. Ezrt sokan kihasznljk jindulatt.
A megfoghatatlanhoz, rzkfelettihez val vonzalma kapcsolatba hozza a Halak-szlttet mindennel, ami misztikus, ami szp, ami nem e vilgrl val. Ezekre a dolgokra mondanak a gyakorlatibb emberek -akiknek taln mg nem sikerlt felfedeznik a ltszat mgtt a lnyeget,- hogy "kds lmok", "lgvrak", "brndok". A fejlett Halak embert a sok baj azonban nem tri le, belenyugvsi kpessge igen magas.
Tlfinomult lelkletnek szksge van arra, hogy megszpthesse az let hazugsgait, a valsg piszkait s aljassgait. A mindennapit is kltszett emeli. A gyakorlati letbe nehezen tud beilleszkedni s ennek kvetkeztben gyakran telve van ki nem mondott panasszal.
Nmasga miatt nemigen lehet tudni, mit gondol, mit akar. Jellemt nehz kiismerni, hiszen sokszor nmagval sincs tisztban. Ezrt sokszor õ lesz a meg nemlrtett, vagy flrertett ember. Fõknt innen szrmazik sztnsen visszavonultsgi knyszere.
A Halak embernek vrmrsklete szangvinikus, mlabs alfestssel. Akarata rzsszerû, vltoz s szeszlyes. Annyira befolysolhat, hogy õ a szletett "j ember", aki ha rossz trsasgba keveredik, nkntelenl sodrdik a bûnbe.
Felfogkpessge j, amit egyszer megtanult, nehezen felejti el. Kettõs termszetnek megfelelõen sokoldal s sorsban is megmutatkozik ez. Nyugodt, bartsgos modorval, szeretetre mlt egynisgvel tiszteletet s tekintlyt tud szerezni.
Ragaszkod s megbocst. J bartsgra is trekszik. Kedves, figyelmes. Romantikus belltottsg, szeret lmodozni, brndozni. A hzassg pnzgyi vonatkozsait illetõen nem nagyon gyakorlatias. Egy erõsebb pertnert ignyel. A Halak nõ hzias s kitunõ csaldanya. Szem elõtt tartja a kzs boldogsgot, a csald jvõjt.Ha szerelmi csalds ri, vlsgba jut s ltvnyosan szenved. Szexualitsban is kettõssget mutat: idealisztikus, de emellett rzkisge is fejlett. Szexulis lete szorosan sszefgg azzal a szemllyel, akit szeret. Erõs vgy l benne a gyermek irnt.
Akkor van igazn elemben, amikor sztneit kveti s kapcsolatban marad a sajt tudatalatti njvel s ebbõl a tudatalatti, szles nagy birodalombl nyeri inspirciit.Knnyen tud kapcsolatot teremteni ms emberek tudatalatti "n"-jvel.
A tlzsba vitt segtsgadsban kifrad, s ilyenkor mrtrnak rzi magt, s ez panaszradaatban, srsban, srtõdttsgben nyilvnulhat meg. Rajong lelke tlõkpessgt elhomlyosthatja. A rengeteg belsõ ellentmonds, tlrzkenysg, idegi megterhelshez, lelki betegsghez vezethet. A knyelemszeretet tlzsba vitele tkozlv, lustv nemtrõdmm tehet.
Az elfajzott tpus mdiumi kpessgeit csalsra hasznlhatja. A vgy, hogy fellemelkedjk az anyagi vilg nyûgbõl, nem eredmnyezhet mst, mint meneklst a ktelezettsgektõl, a felelõssgvllalsoktl. Kd homlyosthatja el ltst s ilyenkor gondolkodsa, viselkedse zavaross, bizonytalann vlhat.
Termszetes hajlamainak korlltozst okozza, ha anyagias szemlletre, vagy tlsgosan a szablyoknak alvetett letmdra knyszertik. Ennek eredmnye aggodalmaskods, vagy alkalmatlansgrzet lehet. |
VZNTÕ
janur 21. - februr 19.
I.
Uralkod bolyg: Szaturnusz s Urnusz
Szinte mindenben kiemelkednek krnyezetkbõl, magasabb rendûek. Nagy forradalmrok, jtk, feltallk ltnokok, llekbvrok.
A Szaturnusztl a komolysgot, a mlyensznt gondolatokat, az Urnusztl a fogkonysgot kaptk. Tudsvgyuk hatrtalan, majdnem minden tmban jrtasak.
Nemcsak kvlllknt szemllik a vilgot, hanem maguk is tele vannak j, eredeti, olykor kiss bizarr tletekkel.
Nagyon knnyû egytt lni, dolgozni a Vzntõkkel. Szletsktõl fogva trelmesek, tapintatosak, megbzhatak, s br risi bennk a becsvgy, soha nem kpesek arra, hogy msokat eltapossanak.
Igazsgszeretetk s szocilis rzkk fejlett, emberismeretk pedig kitûnõ, mielõtt megszlalnnk, õk mr tudjk mit akarunk mondani.
Akivel nem talljk meg a szellemi sszhangot, azt inkbb elkerlik. Ezt sokan flrertik, nagykpûnek, gõgsnek mondjk. Szangvinikus alkatak, knnyen mregbe jnnek, de hamar lehiggadnak, bosszvgynak a nyoma se marad bennk. Ugyangy hinyzik belõlk az nzs, s sosem hajlik maguk fel a kezk.
A szerelemben s a hzassgban is mskpp viselkednek a Vzntõk, hajlamosak arra, hogy beleszeressenek egy karcs derkba, vagy egy mosolyba, de ahhoz, hogy komoly kapcsolatra lpjenek tbb kell,szellemileg s lelkileg is meg kell felelni.
Lngol szerelemnl tbbre becslik a prkapcsolatot, a mly s õszinte bartsgot. Ha vlasztottjuk nem tud eleget tenni ezeknek, hamar runnak s odbbllnak. Mindent sszevetve a szerelem s a sex a Vzntõknek csak szrakozs.
Ernyei:
Rugalmas, knnyed, nem felletes, megbzhat, emberszeretõ, nzetlen, nylt, becsletes.
Hibi:
Idealista, klnc, exhibicionista.
Betegsgre val hajlam:
Csontrendszer s izleti betegsgek, idegfjdalmak, rgrcsk, vrkeringsi zavarok, vrnyomsproblmk.
Vdõkvek:
Zafr, akvamarin
Szerencsekvek:
Trkiz, slyomszem, Januri: hiacin, grnt Februr: ametiszt
II.
Vzntõ (Aqarius) jellemzse:
Levegõ jegy, pozitv tlts, szilrd
Szinbluma az ember vizeskorsval. Rgi brzolsi mdja: ember helyett angyal nttte a vizet, jelkpezve ezzel, hogy az "let vizt" az rzkelhetõn, megismerhetõn tli gi forrsbl merti, s szabadon hinti szt, rdemre val tekintet nlkl az emberisg javra. Az õsi keleti npeknl a vz a lelket jelentette: a lelket, mely az rtelmen, s az sszersgen tlnzve intucijval, inspirciktl hajtva megltja a lnyeget.
A kimltt vz megklnbztets nlkl ramlik mindenkihez s ez azt jelenti, hogy az egsz emberisg irnt rdeklõdik.
Jele: az egyms fltt elhelyezkedõ kt hullmvonal. Rgszeti kutatsok azt trtk fel, hogy a hullmvonal a rgi korokban a vizet jelkpezte, s gy gondoltk, a jel ezt a szimblumot fedi. Az idõk folyamn ez az elkpzels mdosult, s a kt hullmvonalat a blcsessget jelkpezõ kgykkal hoztk analgiba.
Uralkod bolygja a Szaturnusz, a karma bolygja. A karma jelentse: minden tettnek megvan a gymlcse. A Szaturnusz jelkpezi a korltozst, a merevtst s adja a komoly, mly gondolatokat a valdi elmlyeds kpessgt.
Mindez a Vzntõ ember szemlyisgben krltekintsben, felelõssgrzetben, ktelessgtudatban mutatkozik meg.
Az Urnusz az jt, a reformtor, a modern elõrehalads serkentõje, a szabadsg s fggetlensg jelkpe. Az urnuszi emberrõl elmondhat, hogy tletszerû s ennlfogva kiszmthatatlan. A szmra klnleges dolgokat szereti. rdeklik a modern technika vvmnyai.
A forradalmr Urnusz uralma kzdelmet hoz a szemlyisgbe. Az urnuszi fggetlensg, szabadsgvgy s a hagyomnytisztelet hinya ellenttesnek tûnik a szaturnuszi vatossggal s higgadtsggal, ha azonban kzelebbrõl megvizsgljuk a dolgot, nem ppen a forradalmr az, aki rendthetetlenl s mereven ragaszkodik elkpzelseihez?
A Vzntõ potitv tltsû, szilrd minõsgû levegõjegy. A szilrd minõsg hatrozott jellemet jelent, aki ragaszkodik ahhoz, hogy cljait a sajt maga elkpzelte mdon valstsa meg, s ettõl nehz eltrteni. Kitartan vghezviszi amit elhatrozott, vagy elvllalt.
Szvsan, llhatatosan kzd az eredmnyrt, s azt vasmarokkal meg is õrzi.
A levegõ - elem intellektulis, szellemi s mûvszi rdeklõdst s tehetsget ad, knnyû felfogst, vltozatossg irnti szeretetet, sokoldalsgot s minden jnak a szeretett.
A kt minõsg ltszlag ugyan ellenttes, de valjban kiegsztik egymst, mert a szilrd minõsg a sztforgcsoldst megakasztja.
A levegõre jellemzõ kzlkenysg a gondolatok, informcik szlltsban, s az eszmk, emberkapcsolatok kzti szthintsben mutatkozik meg.
Taln kt kp: a szfinx s az udvari bolond klnsen megvilgtja a mlyebb lnyt. A szfinx messzetikintõ, mindenen keresztlnzõ mosolyt ltjuk tkrzõdni a Vzntõ-ember arcn, jobban mondva azon a maszkon, amit hord. Nem rulja el mit rez, mit gondol s mit akar. Az udvari bolond szerep megengedi, hogy a legmlyebb igazsgokat, a legragyogbb szellemesssgeket, a legszlesebb megjegyzseket dobhassa oda a hatalom birtokosnak. Ezt teszi a Vzntõ-ember is mikor a szfinx-larc mgl a szavak fegyvert hasznlja az rinthetetlen pozcikban lõkkel szemben. Kivtel nlkl minden Vzntõ-szlttben benne rejlik az isteni szikra, a lngsz valamilyen adottsga. Magas szellemisgû reformer, aki maga is szl j, eredeti rtkes idekat s emellett rdekli minden j gondolat, eszme, mely telve van lehetõsgekkel. Sokszor annyira ragaszkodik sajt elkpzelseihez, elgondolsaihoz, tleteihez, hogy nehezre esik brmi msra thangoldnia, vagy esetleg beltnia, hogy ms szempontokk is vannak az vn kvl.
A hierarchit nem szereti, a korltokat nem viseli, a gtakat lerombolja. A sajt elvrsainak szeret eleget tenni. Szellemi, rtelmi adottsgaival a gondolat terletn is szabad teret kvetel. Szemlyes szabadsghoz ragaszkodik. Hûsges azokhoz, akikkel barti kapcsolatra lp, a szemlyes szabadsg tiszteletben tartsval.
A relisnak nevezett korltozott meggondolsok nem lljk tjt, az rzkfeletti vilgban tallja meg az annyira keresett, eszmnyi beteljeslst, nem ritka a plti szerelem sem kapcsolatban, lehet lrai, vagy poetikus szeretõ.
Szereti a mûvszetet, a tudomnyt. Minden rdekli ami szokatlan. l benne a megismersi vgy, hogy behatoljon a termszt titkaiba. Szvesen belemlyed okkult krdsekbe. Idealista, lelkesltsgre hajl kpzelete hatrtalan magassgokba ragadja s ez valdi alkkotmûvszetre kpesti.
A magasabbrendû tpus becsletes, hûsges, trelmes, tapintatos, nemeslelkû, megbzhat, termszetes becsvgy, j diplomata.
Nagy igazsgrzete j bktõv teszi. Akarata erõs, llhatatos, akadlyt nem ismerõ. Legjellegzetesebb tulajdonsga az emberszeretet s a szocilis rzk. Nagyon finom rzsû, eszmevilgban eltr a mindennapitl, ezrt az emberek csak ritkn kpesek megrteni. Emberismerete szinte ltnoki, megrzi ms emberek terveit, szndkati.
Szeretetre mlt s trsasgkedvelõ annak ellenre, hogy Szaturnusz-hatsknt nha ignyli az elvonultsgot, mikor elmlyedhet gondolataiban. Mivel a kivrs embere, szndkait nem rulja el, s hogy ez sikerljn neki, larcot tesz fel.
Knnyen felindul, de hamar meg is bocst s visszatr vg kedlye. Kedlyllapot-hullmzsa a felhõkben jr idealizmus s a lehangoltsg kztt gyakori.
Az Urnusz minden szlttjt tb-kevsb klnckdõv teszi, ezrt fellpsben sokszor mutatkozik meg valami klns kiszmthatatlansg. letben az Urnusz gyakran idz elõ hirtelen vltozsokat, sorsfordulkat.
Kitûnõ filozfus vlhat belõle, de blcsessge mellett egy-kt bizarr gondolat is kitkzhet.
Nem tiszteli a szoksokat, hagyomnyokat, s ne prbljk ilyenre knyszerteni. Annak, aki megnyerte szvt õszinte bartjv vlik.
Bohm s intellektulis. A Vzntõ-ember nehezen viseli a ktttsgeket, szeret jnni-menni szabadon.
Kapcsolataiban szlsõsges. A trsadalmi szoksok nem olyan lnyegesek szmra. Mindig tud j sznt vinni a kapcsolatba, s ez egyttal mlyen gykeredzõ igny is nla. Az urnuszi tletszerûsg prbra teheti trsa tolerancijt, ugyanis knnyen felrg programokat.
Szerelemben a maximumot vrja el s azt is igyekszik nyjtani. Szereti az izgalmas helyzeteket. Ha a partner nem figyel r, vagy tl sok az elvrs, akkor elmegy.
Mindig ignyli a klnlegessget a partnerkapcsolatban. Partnere lelklett, jellemt kutatja, mert llandan j s j tulajdonsgokat akar felfedezni.
Szerelme eszttikai alappal br s szellemi. A lelkiktõdst s elvont szerelmet tbbre tarja a valsaknl. A sex nem elsõdleges szempont szmra. A tiszta Vizntõ a szerelemben is jt forradalmr, mint lete sszes megnylvnulsban. Ki nem llhatja a mindennapost, a kznsgest, a kitaposott, szoksos utakat. Eszmnyi lelkitrs. A szerelemben s hzassgban is fontos szmra a bartsg. Mlyen tud szeretni s a fix jegyek hûsge mutatkozik meg kapcsolatban.
J esze van a tanulshoz s gyorsan keletkezõ zsenilis tletei ahhoz, hogy mûveltsgt sszerûen felhasznlja. Kpes egy problmt j megvilgtsban ltni.
A fnykpezs, a klnleges, szokatlan trgyak tanulmlnyozsa pl. archeolgia, asztrolgia kedvelt tevkenysgei kz tartoznak.
Klubok, trsasgok tagsga jobban megfelel egynisgnek, mint a nagyon szoros szemlyes kapcsolatok.
Urnuszi oldal lzadv teszi az egynt, vgletes eredetisge klnckdsnek, szertelenkedsnek hat. A szaturnuszi oldal depressziban s elszigetelõdsben nyilvnulhat meg, mivel csaldsok rik, amikor cljait nem tudja elrni. Termszetes sztneinek gtlst okozza, ha tlsgosan konvencionlis, unalmas, konzervatv letet kell lnie. Ilyenkor ellgedetlenn, zgoldv vlhat. |
BAK
december 22.- janur 20.
I.
Uralkod bolyg a Szaturnusz
Szerny, visszahzd, megfontolt, lass, zrkzott s bizalmatlan. Senki msban, csak magban bzik, sõt csak az sikerl jl, amit sajt kezûleg csinl.
Amit elhatroz azt meg is valstja, lpsrõl lpsre kzeltve meg. Nem siet, kapkod, a kudarctl nem kedvetlenedik el, ha kell, ellrõl kezdi az egszet.
Megbzhat, szorgalmas, ktelessgtud. Hossz idõ kell, hogy valamit elkezdjen, sokat tpreng, gondolkodik. Nem felletes, egyszerûen nem rdekli a rszletkrds, nagy vonalakban gondolkodik.
Nagyon fontos neki a megszoks, a tradcikat tiszteli. A sajt tulajdon, a birtokls mindennl fontosabb szmra. Nem knnyû vele lni. Hajlamos a zsrtlõdsre, a gnyoldsra.
rzelmeit, nem tudja, nem is akarja kimutatni. Fukar tpus, nagyon ingerli, ha brhol pazarlst tapasztal.
Nehezen ingerelhetõ, de ha egyszer megharagszik, akkor nagyon sok nyugszik meg.
Ernyei:
cltudatos, dolgos, szorgalmas, kitart, megbzhat, takarkos.
Hibi:
Bizalmatlan, ktekedõ, titkolz, pesszimista, mogorva, csknys.
Betegsgre val hajlam:
ltalban hossz letûek, szvsak, de gyelnik kell, hogy ne hzzanak el. Hajlam a vgtagfjdalmakra s hallscskkensre. Rossz fogak.
Vdõkvek:
nix, spinell, macskaszem
Szerencsekvek:
nix, trkiz, krizoprz, hiacint.
II.
Bak (Capricorn) jellemzse
Kardinlis minõsgu, negatv tltsû, fldjegy
Szinbluma a hihetetlen szvssggal, csknys kitartssal a cscsra hg magnyos llat, a bak. Miknt a kecskebak, bkdssre is hasznlja szarvt, gy a Bak ember sem megy a szomszdba egy kis szrkldsrt. Pldul, ha bksen vezeti autjt s egyszercsak elbe vg valaki, vrhat reakcija, hogy kveti s adand alkalommal elbe vg. Mindez a pszicholgia oldalrl kompenzls, trleszt azrt, amit kap.
Prhuzamot vonhatunk a preczen, nagy kecsessggel ugr kõszli kecske, zerge s a cscsra hg Bak ember kztt, aki szintn kiszmtja elõre, hogyan is juthat oda fel.
Uralkod bolygja a Szaturnusz, jelkpezi a karmt, vagyis, hogy minden tettnek megvan a gymlcse. A Szaturnusz a szksges "rossz", amely a keserû lettapasztalatokat adja, de amely nlkl tkleteseds sem volna elkpzelhetõ. A Szaturnusz a "kszb õre", mely csak akkor enged t, ha feladatt az ember jl oldotta meg.
A Bak embert sokszor pesszimistnak tartjk, de ez inkbb csak vdekezs nla, hogy kellemesen csaldjk. Szereti az embereket prbra tenni, s rmet okoz szmra, ha a prba sikerl, de akkor sem csaldott ha nem, hisz gysem vr klnsebb jt senkitõl. gy rzi, nagy keresztet visz a vlln, de ezt tudatosan vllalja is.
A mitolgiban Szaturnusz volt (Kronosz) az Idõ istene, ennlfogva az idõbeõszts nagyon fontos a Bak szmra. Ragaszkodik rarendjhez s krltekintõ pontossggal veszi sorra az elõre nem lthat krlmnyeket.
A Bak kardinlis minõsgu, negatv tltsû, fldjegy. A kardinlis minõsgnek megfelelõen az aktv tnykeds, az erõs becsvgy, a vezetni akars jellemzi. Mint harmadik fld-jegynl fldhzktttsg, lasssg, cltudatossg, kitarts s anyagias vilgnzet tapasztalhat nla. Fontos cljnak tekinti az anyagi javak megszerzst. Mindenben otthon van, ami praktikus. Ha van benne idealizmus, azt kordban tartja a hideg, jzan sz, mely nem engedi a tlzott lngolst, s ezrt ltunk inkbb relis szmtst. Szvsan ragaszkodik trgyaihoz, gondolataihoz, meggyõzõdshez. Szvesen kzd a legkisebb haszonrt is. Õ az, aki mg a szemtdombrl is pnzt tud kikaparni. A negativits bizonyos visszahzdsi hajlamban mutatkozik meg.
Legnagyobb ernyei a trgyilagossg, a megvesztegethetetlensg, becsletessg s az igazsgrzet. nuralma is pldtlan. Feltûnõen j az emlkezõtehetsge. Okos, diplomatikus s kitûnõ szervezõkpessgû. Õ az rk tervezõ, a fõ cl elrsre trekvõ. Nehezen hozhat ki a sodrbl, de ha megharagszik, hossz idõre van szksge, hogy megnyugodjk s megbocssson.
Akarata hatrozott, llhatatos, szvs. Sokat ad a klsõ mltsgra, a fegyelmezett tartsra. Szorong attl, hogy vagyona elvsz, ezrt nagyon takarkos. rtelmetlen pazarlsnak tartja, ha egy falat is a tnyron marad.
Gondolatait nehezen tudja kifejezni. Az rzelmek fitogtatst nem szereti. Mindezek htterben az ll, hogy nem akarja magt megmutatni, fl, hogy belltnak.
Nehz a bartsgba frkõzni, de ha egyszer megnylik a lelke, akkor igen befogad s õszinte. Nem avatkozik msok dolgba, de az vbe sem tûr beleszlst.
rzsei mlyek, de bizonyos kedlyllapot-hullmzs az alaptermszethez tartozik. Lelke mlyn nagyon fl a halltl, ezrt kerl minden ezzel foglalkoz tmakrt. Nyitott a filozfia irnyba.
A rangemelkedsre lesz belltva. Erõs a becsvgya. Lteleme a munka, szolglat, elõlptets, kitntets, a rang, a hatalom. Tisztban van vele, hogy csak verejtkes munkval, sok akadly elhrtsval rhet clt. A megkezdett dolgot akkor sem hagyja abba, ha valamilyen krlmny akadlyozza.
A sikertelensg nem bntja, szvssggal halad clja fel. lete a "KI nevet a vgn" - sok kockval visszamenni, elõlrõl kezdeni- jtkhoz hasonl. Elvrja a teljestett szolglatrt az elismerst, s ha ezt nem kapja meg, szeszlyessggel, mogorvasggal, hallgatagsggal vlaszolhat.
Fontos szmra, hogy partnerre szmtani, pteni tudjon. Nem annyira az rzelmi fellngols, mint inkbb a relis sz kap hangslyt, s a tudatossg: mi vrhat partnertõl. Hûsges s stabil, aki tûrni is tud. Szerelmi gyekben zrkzott. Nehezen olddik fel a szerelmi egyttltben. Frfiknt nem õ kri meg a nõ kezt, az vt kell megkrni.
Hzassgban is az rtelmi alapon nyugv kapcsolat, a praktikus letbelltottsg lesz a fontos, nem pedig a lngol szenvedly. A Bak nõ, mint j zleti rzkkel rendelkezõ trs, segti frjt az elõrehaladsban.
A fontosat, az alapvetõt tartja szem elõtt, s a rszleteket szereti msra bzni. A munka, a ktelessg embere, aki szorgalommal akarja cljt elrni. Mint beosztott pontos, alapos s nagy felelõssg rzetû.
|
NYILAS
november 23. - december 21.
I.
Uralkod bolygja a Jupiter
A Nyilast kentaurknt brzoljk, ami jellemzõ r, egymsnak ellentmond szemlyisg, Rghz kttt s fantaszta.
Õszinte, nylt, de kiszmthatatlan. Gyakran egy hirtelen tlettõl vezrelve olyat tesz, amit senki nem vr tõlk.
Nagy idealista, j eszmkrt vgtelenl tud lelkesedni, ez hamar albb hagy. Szalmalng termszetû,
Vitkban, veszekedsekben, hamar mregbe gurul, de egyik percrõl a msikra el is mlik haragja, de ez csak az apr dolgokra vonatkozik, a komolyabb csaldsok lelki srlst sokig viselik.
Igazsgszeretõ, gyengbbeket vdi, nagy llatbart. Emberi kapcsolataiban megrzseire hallgat, mert nincs trelme msokat meghallgatni, a sajt hangjt imdja. Beszdkszsge kitûnõ, j sznok.
A vltozatossgot is nagyon kedveli, utazs a szenvedlye. Trsasga szrakoztat, kellemes, de egy idõ utn frasztv vlik, Jl rt ahhoz, hogy msokat szrevtlenl kihasznljon, maga helyett szeret msokkal dolgoztatni.
Szerelemben is knnyen lelkesedik, gyorsan lngra gyl, de az egyik percrõl a msikra el is hidegl, nem hzasodik hamar.
Mozgkony, szvs, szeret a sportolni.
Ernyei:
Nylt, segtõksz, nagyvonal, igazsgszeretõ, fantzia ds.
Hibi:
Fecsegõ, felletes, tlz, konzervatv, nem tud titkot tartani.
Betegsgre val hajlam:
Kszvny, rszûklet, idegfjdalmak, migrn, izleti gyullads.
Vdõkvek:
Zafr, trkiz, kalcedon.
Szerencsekvek:
Lapis lazuli, kalcedon- kkeslila-, topz, krizoprz.
II.
A Nyilas (Sagittarius) jellemzse:
Tûz jegy, pozitv tlts, vltoz minõsg
A Nyilas õsi brzolsa: alul l, fell jt fesztõ, Napot clz ember,utal a jegy termszetre. Az llati rsz a fldhz, az anyaghoz kttt, az emberi rsz fantaszta, hiszen a Napot clozza. Ebbõl gy ltszik, mintha a Nyilas ember letnek clja a nagy tvolsgok legyõzse, thidalsa lenne.
Uralkod bolygja a Jupiter, mely hangslyozza a sztterjedsre vall kpessgt. Jelzi, hogy a Nyilas mindig ksz ismeretei bõvtsre, ltkre kiszlestsre, tapasztalatok szerzsre,s teszi ezt emberszeretõ, optimista mdon. A tzes elemekhez, vltoz tulajdonsgokhoz tartoz, pozitv tltsû.
Tzes termszetre nzve azt llapthatjuk meg, hogy - a valdi tûz analgijt vve alapul - vagy aktvan g, lobog, melegt, elbûvl, vagy mint a tûzvsz elhamvaszt, ott getve ahol nem kellene. A "tzes" ember heves, lelkes nagyratrõ, aki gni tud erõs rzelmekkel, heves izgalommal, s msokat is lngra lobbant. Vidmsgot, derût, letigenlst sugroz magbl. Tzes termszete megnyilvnul btor magatartsban s uralkodni vgysban is. Ugyanakkor a vltoz tulajdonsgnak megfelelõen vltozkony, egyttal vltozatossgot kedvelõ is, s l benne a hajlam, hogy msokrt cselekedjen. A pozitv tltst gy is emltik, mint "frfiassg"-ot. Az ilyen tpus emberek szmra klnsen fontos az nkifejezs.
Szellemi rdeklõdse szleskrû. Nemcsak itellektulis, hanem intelligens is. A magasabbrendû szellemi dolgok dolgok fel tr. Alapvetõ kpessge, hogy a valsgot tfogan szemllje. Szelleme az intellektuson tli dolgok, a transzcendens fel szrnyal nyitott szvvel, hittel. Keresi, kutatja az Isten, a termszet, a trsadalom trvnyeit.
A trvnyt tiszteli, de lzad, ha az eszmnyt, a humnumot, a szabadsgot veszly fenyegeti. A trvnytelensg felhbortja, s a zsarnoksgot nem viseli. Elsõrendu rzke van, hogy a jogot a jogtalansgtl megklnbztesse. Szavaiban, tetteiben õszinte s nylt, becsletes. Bzik nmagban s ugyanilyen bizalommal fordul msok fel.
A nemes humnus eszmk fellelkestik, de vltozkony termszetnek megfelelõen lobog lngja egy idõ utn lelohad. Optimizmusa azonban tretlen, s hisz abban, hogy az eszmnyek fel trekvs meghozza gymlcst.
Cselekedeteiben a segtsg szndka vezrli, jindulat s jovilis. A jsg olyannyira elvaktja, hogy a nyilvnval negatv tnyeket sem ltja meg. Ez lehet az alapja, hogy emberismerete nem a legjobb.
A magasrendû tpus rendkvl emberszeretõ s szocilis rzkû, az ldzttek vdelmben, az igazsgtalanul mellõzttek rdekben minden erejt latbaveti, s ktunõen rt ahhoz, hogy msokat is hvjon s rbeszljen a segtsgnyjtsra.
A Nyilas ember alaptermszethez tartoznak a tlzsok. Mikor eszmirõl, lmnyeirõl, kpessgeirõl beszl, felmagast, megszpt. ppgy eltlozza munkakedvt, vllalkoz hajlamt. Mindezek htterben az hzdhat meg, hogy szereti nmagt az len tudni. Meggyõzõdse, hogy amit tesz s gondol, az gy helyes, j s sszerû. Ezrt szvesen beszl vlemnyrõl, hozzllsrl -szinte sajt hangjtl elbûvlve- viszont a msik meghallgatshoz kevs a trelme. Nagyszerû beszlõkpessgvel lelkesedsvel knnyedn meggyõz msokat igazrl. Kpes r, hogy mg abban is ktsget tmasszon, aki biztosan tudja, hogy nincs igaza. tleteiben, elhatrozsaiban inkbb az rzs vezrli, mint az rtelem. Ennek tudhat be, hogy sokszor elhamarkodottan dnt. ltalban intucija alapjn jr el mindenben.
Valdi letmûvsz, aki ki tudja lvezni az let felknlt lehetõsgeit. Derûs, kedlyes termszetvel, szerepelni vgysval s kivl beszdkszsgvel ltalban a trsasg lelkv vlik. Vg kedlyû, megrtõ, j bart, aki bartjrt nfelldozsra is ksz, -ezt nha nehezen is rtik meg.
Ktûnõ trs, j partner. Legfõbb jellegzetessge, hogy lovagias trsval szemben. Sok benne az rzs s a lelkeseds, hamar lngragyl. Szabadsgrzete igen erõs, ezrt blcs partner jl teszi, ha "hossz gyeplõre" engedi. Szerelmben odaad s ragasszkod. Partnerkapcsolatban is fontos szmra a bartsg, olyannyira, hogy mg a partneri viszony megszakadsa utn is trekszik a barti kapcsolat fenntartsra.
Akkor vlik harmonikuss, ha mind a szellemi, mind a fizikai kpessgei kielgtst nyernek. Szvesen sportol, kirndul. Az llatok kzl fõleg a lhoz vonzdik. rdeklik az rdekes tmj elõadsok, a komoly termszetû tanulmnyok. Termszetes jellemvonsainak gtjt okozza, ha tl nyugalmas letre knyszertik, vagy tevkenysgi krt leszûktik. Ezek ellenhatsaknt temperamentum kitrsekkel reaglhat, vagy mogorvasggal.
Tlsgosan sztterjedõ tpus, aki knnyen hzsnak indulhat, knnyelmûv s pazarlv vlhat. Elõfordulhat, hogy tllõ a clon. Trelmetlensgben, ha nem sikerl cljt az elsõ nekifutsra megvalstani, knnyen feladja a harcot. A vgletes vltozatossg-szeretet llhatatlansghoz vezethet. A lhallban vgtat tpus tlsgosan felletes, vgletes lehet. |
SKORPI
I.
Uralkod bolyg a Mars
Kettõs jegy, a tûz s vz jegye. Vagy nagyon j, vagy nagyon rossz, kzpt nincs.
Lendletes, vllalkoz kedvû, de passziv is vlhat, ezrt kiismerhetetlen, reakcii kiszmthatatlanok.
Ha valamit elhatroz tûzõn- vzen keresztl megvalstja, nem lehet eltrteni a szndktl, hajlthatatlan, makacs.
Ltszlag megbocst, de bell a megfelelõ pillanatot vrja a visszavgsra. Erõszakos, nagyon bntan tud msokkal szemben viselkedni, de ezt szre sem veszi. Ha figyelmeztetik õt, akkor csodlkozik, hogy õ nem akart senkit bntani. Mindenkibe belecsp, beleszr, õ maga tlrzkeny.
Zrkzott, de imd ms titkaiban kutatni.Megrzsei kitûnõek, sõt nem ritkn meglmodja a bekvetkezõ esemnyeket, vagy egy problmra az idelis megoldst.
Kitûnõ rtelmi kpessgei vannak, erre bszke, sõt bekpzelt. Kitart, sokoldal, termkeny.
A szerelemben nagyon szenvedlyes, ha valaki irnt lngra lobban, mindent elkvet, hogy meghdtsa, ebben az sem zavarja, hogy msnak vannak elktelezve. Nem hûsges, de hajlamos a fltkenysgre. Buja termszetû.
Nem ritka a plforduls az letben, csak gondol egyet s mindent otthagyva j letformt vlaszt, de ezt hosszas belsõ knldsok elõzik meg.
Kemny jellem, olykor mg magukkal szemben is kegyetlen. Nagy nmarcangol.
Ernyei:
Hatrozott, kitart, szorgalmas, kreatv, gyors szjrs, szellemes.
Hibi:
Makacs, kiszmthatatlan, titkoldz, gunyoros, bosszll, fltkeny.
Betegsgre val hajlam:
Nemi betegsgek, hlyag- s hgycsõgyullads, vese problmk, prosztatabntalmak, petefszek-gyullads.
Vdõkvek:
Malachit, srgatopz
Szerencsekvek:
Karneol, mlyvrs grnt, akvamarin, opl, topz,
II.
A Skorpi (Scorpio) jellemzse:
Vz jegy, negatv tlts, stabil minõsg
A Skorpi jegy uralkod bolygja a Mars s a Plt. A Plut-tulajdonsgok s a Skorpi jegy tulajdonsgai sok hasonlsgot mutatnak.
A Plut jelkpezi: a szlets-hall, a megszlets s megjuls rk krforgst, valamint a mlyrehat, kirobban erõt, a rejtlyes dolgokkal val foglalkozst.
A vz-jegyekre jellemzõ rzelmi belltottsg: rzkenysg, alkalmazkodkpessg, intuci, a sztfolysra val hajlam a Skorpi szemlyben prosul a fix elem tulajdonsgaival: a szilrd kitartssal s a hatrozottsggal. Mivel a vz ingadoz s labilis, ezrt van az, hogy a Skorpi ember lelke mlyn harcban ll egymssal a kt ellenttes irnyzat miatt. A negatv tlts a klvilg benyomsaira val befogadkpessget jelenti. A pozitv tltsû Mars-uralkod viszont a kifel hatsra trekszik. gy ez a kt hats is belsõ feszltsgforrsknt hat. A negatv tulajdonsg leginkbb a jellem mllysgben s az erõ tartalkolsban jelentkezik.
A tûzes Mars a vz ellentte. Megindul a harc a bensõben, a llek mlyn. Mindkt hats elementris, s mivel a kt elem keveredni nem kpes, hol az egyik, hol a msik kerekedik fell, szlsõsgek kzt rngatva lelket-testet. A vulkn kirobban ereje s a tenger mlysge lakozik a Skorpi emberben. A tzes marsikus energia s akarat az rzelmi belltottsgot szenvedlyess teszi. Hatalmas energival kpes kzdeni egy szmra rzelmileg fontos gyrt. nfelldozsra is kpes a szeretett szemlyrt.
Szvs, kitart akarattal, kvl szellemi, rtelmi adottsgaival kpes megvalstani nrdekeit. Ezt azonban nem lenne helyes sszetveszteni az nzssel. Kpes r, hogy uralja nmagt, s gy kzvetve uralja a helyzeteket s a gyengbb erejû embereket. A fldi dolgoktl val elszakads vgya, s a test vgyai kzt vvdik lelke. A ltszlag hûvs, tartzkod magatarts azonban csak vdekezs, hisz rzelmeiben oly knnyen sebezhetõ ember. Hajtja a rejtett, titokzatos dolgok megismersnek vgya. Figyelmt az egyik legtitokzatosabb valsg- a llek fel fordtja. Ahogy fokozatosan feltrulnak elõtte sajt lelke pozitvumai s negatvumai, hatni akarsa nnevelst, nfejlesztst eredmnyez. jbl s jbl megmri, keresi, kutatja nmagt. E jegy szltte intuitv, kpes arra, hogy elõre megrezzen esemnyeket. Bellrõl inspirlja valami, hogy a dolgok mlyre nzzen, s a vges mgtt keresse a vgtelent, az anyag mgtt a szellemet, az ember titkt- a lt titkt. Sok Skorpi ember fordul rdeklõdssel a misztikum fel. Szvesen kutatja a msik ember lelknek titkait, de a sajt titkt nem osztja meg msokkal. Igazi rzseit is legszvesebben eltitkolja. Ez visszavezethetõ a vz-jegyek rzkenysgre. A flelme a srlstõl tmadva vdekezõ magatartshoz vezethet. A rajta esett srelmet nem egyknnyen felejti el, s a megbocstsig hossz az t, mely komoly nlegyõzst kvn. A szcsatkban klnsen otthon rzi magt. Sokszor szre sem veszi, hogy csp, szr s vg. Testi-lelki regenerldst a mly alvs segti elõ. A sajt tjn szeret jrni, a knyszert nem brja, nem tûri. Ignyli az elismerõ szavakat, a dicsretet, a hzelgst is kedveli, de tlt az res hzelgõ szavakon, s a hzelgõt nem tiszteli.
rzelmekkel teli lelkt gyakran tpzzk viharok. Ha akaratt nem tudja rvnyesteni, dhkitrsekkel reagl. Hogy energiit felhasznlhassa, tevkenysgre kell fogni. Nem szabad figyelmen kvl hagyni, hogy itt emocionlis energirl van sz, ezrt ennek levezetse is rzelmi csatornkon keresztl trtnhet: emberekre van szksge, akiket szerethet.
A Skorpi ember szmra a szerelem nem knnyû kaland, hanem felkavar, felrz lmny. rzelmei mlysgnl fogva a szerelmet, mint misztriumot li meg. Fontos szerepet jtszik mind az rzelmi, lelki, mind a testi oldal. A jel kettõssge az erotikban is megmutatkozik, mert vagy leesik a mlysgbe, vagy pedig teri magassgokba emelkedve olvad fel benne. Szexulitsa lngolan szenvedlyes. A Skorpi nõ erõs, kemny karakter, akit a szerelem s a csald mellett hajt a munkban val elõrejuts vgya is.
Vgya az tformls. Hajlama, hogy rejtett dolgok utn kutasson, arra sztnzi, hogy a tudomny, az ipar, a lelki let terletn tegyen felfedezseket. Sokoldal, kitart, termkeny munkaerõ. A Skorpi mint a vz-jegyûek ltalban, vonzdik a mûvszetekhez. Kedveli az aktv sportokat. rmt leli minden elfoglaltsgban, ami a tengerhez, vzhez kapcsoldik. Termszetes hajlamainak gtlst okozza, ha tlsgosan "fldhzragadt" letre knyszertik.
A Skorpi-tulajdonsgok eltlzsa vagy torzulsa olyan szenvedlyeket jelent, melyeket nem lehet eltrteni. A mlyen parzsl harag, a szeretet gyûlletbe fordulsa, a szerelmi fltkenysg katasztrfhoz fezethet. A tlzsba vitt titkolzs eredmnye a keserû flrerts. Az elfojtott vgyak, amelyeket csak a tudatalattiban hatnak, egyszer csak kitrnek. Az alacsonyrendû Skorpi vgyai tlzott kilsvel bnteti meg magt. Erejnek s akaratnak rvnyestse a msik ignyeinek figyelmen kvl hagysval az erõszakossg s nzs fel viheti. A bntst, a srtst megbocstani nem tud magatarts bosszllv teheti, s ennek gymlcse a lelki bktlensg. |
MRLEG
szeptember 24. - oktber 23.
I.
Uralkod bolyg a Vnusz
Legfõbb trekvse, hogy megtallja a tkletes harmnit, de jelentktelen aprsgok, mr kibillentik lelki egyenslybl. Rendkvl engedkeny, elõzkeny, idelis partner, munkatrs. Kellemes ember.
A kisebb igazsgtalansgokat inkbb elviseli, csak ne kelljen harcolnia. Mindig, minden helyzetben a bke apostola.
Nem a tettek embere, hanem a kivrs. Mindig msnapra halogat mindent.
A ktttsgeket, fegyelmet, knyelmetlensget nem brja, ltalban hevesen tiltakozik ellene.
A hûsg nem jellemzõ r. Cselekedeteiben az rzelmek jtsszk a fõ szerepet. Rendkvl hullmz a kedlyllapot.
Knnyû õt befolysolni. Az akadly elõtt megtorpan, feladja a harcot. Rendkvl fejlett a szprzke, remekl tncol. Megjelensre ignyes.
Ernyei:
Bks termszetû, rugalmas, nem erõszakos, kellemes partner, knnyû vele egytt lni, dolgozni.
Hibi:
Befolysolhat, hatrozatlan, tlrzkeny, szeszlyes.
Betegsgre val hajlam:
Vese- s hgyti betegsgek, derkfjs s mozgsszervi panaszok, visszrgyullads.
Vdõkvek:
Akvamarin
Szerencsekvek:
Opl, topz, korall, lapis lazuli, ceyloni padparadsa, zafr, turmalin.
II.
A Mrleg (Libra) jellemzse:
Levegõ jegy, pozit tlts, kardinlis minõsg
A jegy uralkod bolygja a Vnusz: a harmnia, bke, szeretet, remny, szpsg, knyelem jelkpe. A mitolgiban Vnusz volt a szpsg s a szerelem istennõje. Kiindulva ebbõl a hasonlatbl a Mrleg-ember klnsen vonzdik a szp dolgokhoz, a mûvszetekhez. A harmnia megteremtsre trekszik, mert rzi, hogy a boldogsghoz gy tud kzel kerlni. A Vnusz vonz bjt ad szltteinek, s j zlst. letlvezete finom, lehalktott s gyengd. Szemlyisge kibontakoztatshoz szksgt rzi egy "msik ember"-nek, legyen az akr bart, akr szerelmi trs. sztnzõ vgyat rez a kapcsolatteremtsre, s azon bell az egyetrtsre.
A levegõ-jegyeknl megmutatkoz kapcsolatteremtsi kpessg teht mg hangslyozottabb lesz. A tbbi levegõ-tulajdonsg: a kzlkenysg s rtelem magyarzza, hogy fontos szmra a beszlgets, hogy gondolatait kicserlhesse msokkal.
Mint pozitv tltsû, kardinlis minõsgû jegynl, nla is szrevehetõ a kifel irnyul tevkenysg s az nkifejezsre val trekvs. Szeret a sajt maga tjn jrni s nehezen tûr maga fltt brkit. A Mrleg-ember tkletes lelki egyenslyra trekszik. A dolgok egyenslyba hozsnak vgybl fakad, hogy hajlik az egyttmûkdsre. S ez egy igen rtkes tulajdonsga, mert az emberi egyttls egy bks, hajlkony trssal sokkal kellemesebb, mint mondjuk egy erõszakossal. Igazsgrzete rendkvl fejlett. A Mrleg-ember a dolgokat tbb oldalrl vizsglja.
Knnyû egytt lenni vele, mert õ maga is akarja a trsasgot, s kellemes lgkrt akar teremteni. Szpen berendezett otthonra vgyik. A szpsg alatt azonban nem a knos rendet s a pedns tisztasgot rti, mert ez fradsgos munkt ignyelne, s ez nem lenne szmra kellemes. A Mrleg-ember szvesen halasztja elintznivalit holnapra, ha azok knyelmetlensggel jrnak. gy gondolja, majd az idõ megoldja a dolgokat s kiegyenslyozza.
Meggyõzõdse, hogy egy szerencss trgyals, vagy kiegyezs szzszorta jobb, mint a harccal kivvott gyõzelem.
A Mrleg cselekedeteit inkbb az rzelem, mint az rtelem vezrli, ezrt kedlyllapot-hullmzsai is erõsek: hol telve van remnnyel, hol meg letrten egy helyben topog. ltalban kpes felfedezni mindennek a j oldalt, mgis hajlamos a szomorsgra is, de mivel trekszik a kiegyenslyozottsgra, ez hamar elmlik. A vltozatossg utni vgy is erõs benne, ezrt szvesen kezd j foglalkozsba. Szemlyes szabadsgra nagy slyt fektet, s hevesen tiltakozik minden ktttsg ellen, mert az knyelmetlensggel jrna.
Erõs vonzst rez a knnyû lethez. Nem szeret szembeslni nmagval, nem szeret a dolgok mlyre nzni, mert ott konfliktusok lehetnek. Nyilvnossg utni vgya s kzleti szereplsi kedve hangslyozott.
A dolgokat tbb oldalulkrl, tbb szempontbl is megvizsglja s igyekszik tbbfle szempontot, vlemnyt sszhangba hozni, de a bke rdekt szolgl engedkenysge sok hibnak is a forrsv vlhat. Rendszerint diplomatikusan s tapintatosan bnik msokkal. A mûvszi rzke adja, hogy a zenben teljesen fel tud olddni. Kitûnõ tncos. Megjelense, fellpse kellemes s szeretetre mlt.
Meglehetõsen romantikus. Vonz szemlyisge varzsval maghoz vonzza a msik nemet. Mint minden msban, itt is kiegyenslyozottsgra trekszik. A Mrleg-nõ azt szereti, ha kedveskednek neki, krludvaroljk. Nem szereti, ha erõszakosan lerohanjk s ajtstul rohannak a hzba. Partnervel szemben vannak elvrsai. Szereti, ha az egyttltnek, tallkozsnak megadjk a mdjt. Szmra a szerelem legizgalmasabb rsze az udvarls. Ahhoz, hogy felolddjon a szerelemben s egyttrezhessen parnervel, szksges szmra a csbt krnyezet, sznhz, zene, lmodozv tvõ bor, s ez jobban felmelegti, mint brmilyen tzes ostrom. Egy-egy idejben elhelyezett kedvessg, bk, dicsret, szeretetmegnyilvnuls sokat jelent neki, s mivel gy rzi, hogy ebbõl a sok is kevs, ha teheti, hdtsai szmt nveli. Hzassgban fõknt a pajtsi viszony dominl. Ritkn veszekszik, mert az "felkavarn" az egyenslyt.
A Mrleg-ember olyan munkaterleten rzi jl magt, ahol szprzke, mûvszi hajlamai kielgtst nyerhetnek.
Dntshelyzetekben a mindkt oldal lland megrtsnek vgya hatrozatlansghoz, habozshoz vezethet. Nehezen tud "nem"-et mondani s azutn szenved miatta. (Ez abban gykerezhet, hogy nagyon fontos szmra, hogy szeressk, figyeljenek r, s gy rzi, ha nemet mond, nem fogjk szeretni.)
Megprbl minden embernek a kedvben jrni, s mivel ez eleve nem sikerlhet, ez elkedvetlenti. A szeretet irnti erõs igny motivlja nkzpontsgt is, s ha nem kapta meg az elgsges figyelmet, akkor elsõsorban a sajt knyelmvel kezd trõdni. Hzassgban a knyelemszeretet azt a veszllyt rejti magban, hogy nem figyel a msik ignyeire, ha az az õ knyelmnek rovsra megy. A tlzott kiegyezs utni vgy flton megllthatja. |
SZÛZ
augusztus 24. - szeptember 23.
I.
Uralkod bolyg Merkr
Az sz, a logika, a kereskedelem gyermeke.
Varzsl, az let szinte csak jtk neki, mindenhol sikeres, minden kapu kinylik elõtte.
Sokszor elveszik a rszletekben. Ha kap egy hibtlan munkt, õ mg ezer hibt tall benne, szletett brl, kritikus. Trsasgban szerny, tartzkod, inkbb krdez, mint beszl.
Kivl az alkalmazkod s diplomciarzke, de ezek nem szletett, hanem kifejlõdtt tulajdonsgok. Kitûnõ megfigyelõ, a jzan, szszerû gondolkodst mindennl fontosabbnak tartja.
Az sz s nem az rzelmek vezrlik a tetteit.
Kptelen egyedl lni, de gy alaktja magnlett, hogy boldog lesz. Zrkzott, nem mutatja ki rzelmeit.
Ernyei:
J megfigyelõ, alapos, kitart, trelmes, precz, megbzhat, titoktart.
Hibi:
Aprlkos, kicsinyes, szigor kritikus, olykor ktekedõ.
Betegsgre val hajlam:
Anyagcserezavar, mj- s epepanaszok, de ez legtbbszr mentlis eredetû.
Vdõkvek:
Topz- kksznû- jspis, karneol, srga acht, srga zafr.
Szerencsekvek:
Nefrit, peridot, aventurin, zafr, lapis lazuli.
II.
A Szûz (Virgo) jellemzse:
Fld-jegy, negatv tltsû, vltoz minõsg
Uralkod bolygja a Merkr, ami jelzi mentlis rdeklõdst. Hangslyozott a kzlsi, kzvettsi kpessg, fõknt gyakorlati rdeklõdsi krkben s hasznos elfoglaltsgokban. Rendszerint szmtalan megbizatsa van.
A magasrendû Szûz kivl szellemi kpessgekkel rendelkezik. Mint a Fld-jegyû embereket ltalban jellemzi a gyakorlati rzk. Anyagi javak s pnz dolgban igen gondos s megbzhat, alaposan utna nz a rszletkrdseknek.
A vltoz minõsg alkalmazkodkpessgben nyilvnul meg, valamint a vltozsra val hajlamban. A Vltoz-jegyû emberekben nagy a vgy a szolglatttelre, gy a Szûz is valamilyen formban szolglni akarja az embert, az emberisget. A Fld- s a Vz- jegyek negatv jegyek, s mint ilyenek klnskppen fogkonyak a klvilg hatsaira s ezek befogadsra.
A hûvs, relis, jzan sz embere. Elsõdleges clja az anyag rendszerezse s megrtse. Hajtja a dolgok mg ltsnak a vgya. Magasrendû tpus a szellemi tisztasg s a vilgossg fel trekszik. Lehet idealista, de akkor is a jzan sz korltai kztt.
Ktûnõ szellemi kpessgekkel rendelkezik. Felfogsa gyors, logikja les. Bele tud merlni a dolgok legkisebb, legaprlkosabb rszleteibe. J az emlkezõtehetsge, a tapasztaltakat, tanultakat nem felejti el. Alapvetõ szksglete a munka, megelgedst, megnyugvst, sõt boldogsgot tall a munkban. Tehetsgt klnsen ott bontakoztathatja ki, ahol az aprlkos, gondos figyelem, a pontossg, a rendszerzs szksges. gy tûnik, mintha belsõ knyszer hajtan a munkra, mert sokszor mg ha nem is megy a munka, -mg ha morogva is- de csinlja.
Fõ jellegzetessge a nanszrozs. A legkisebb rszletecskket hozza ki az anyagbl, s ezeket a legnagyobb finomsggal dolgozza ki. Amilyen kivl ez a tulajdonsg, annyi veszlyt is rejt magban, mert a kis hiba felkutatsa mellett knnyen elnzheti a lnyeget. Igazi hivatsa a munka csiszolsa, tkletestse lenne. Legalapvetõbb tullajdonsga a kritikai belltottsg.
A lelke mlyn megbv kisebbsgi rzs, nbizalomhiny van. Ami a szvn az a szjn, s ltalban mindenrõl van vlemnye. A gond s kellemetlensg erõsen lehangolja. Klns jellegzetessge a gyûjtõszenvedly: valamit mindegyik gyûjt, legalbb egyszer letben. Nagy gondot fordt szemlyes tisztasgra, krnyezete, otthona tisztassgra. Ahol rzi, hogy szeretik ott nylt s bizalmas, msokkal szemben tartzkod.
nzõnek tûnhet, pedig nem az, csak az szszerûsg szempontjbl tli meg, hogy adjon vagy ne. Ahol teljesen megszûnik az nzse, az a csaldja s kzeli hozztartzi. Elsõrendû szempont nla, hogy regkorra nyugodt meglhetst biztostson magnak
Lelkileg nehezen olddik fel. Hajlamos tlzott aggodalmaskodsra s krlmnyeskedsre.
Munkban a Szûz ember megbzhat, lehet r szmtani. gy rzi, neki nem szabad hinyoznia a munkahelyrõl.
Hûvõs s tartzkod a Szûz. Ez jelentheti a viselkeds vonz szernysgt, de jelentheti tlzott rzkenysgt is. A szexulis dolgok rdeklik, mgsem egyknnyen hagy fel szûzies viselkedsvel. Sok benne a kpzeletben bredt erotika. Inkbb bart, mint lngol szerelmes, de egy mersz, tzes partner felbreszti szenvedlyt. Hasonlattal lve inkbb parzs, mint lobog tûz. Jl tud alkalmazkodni partnerhez. Szvesen veszi annak szeretett, lelki meglegsgt. Amg nincs tisztban rzelmeivel, szerelmi gyei zavarosak lehetnek.
Keresi a praktikus, rtelmes tevkenysget ignylõ vltozatos szrakozsokat. Szereti a csendes olvasgatst. A magasrendû tpus nem nagyon lhet anlkl, hogy valamilyen nagy tervbe ne kapcsoldna be, amellyel az embereket szolglhatja. Szvesen tlti idejt tanulmnyokkal.
A termszetes hajlamainak korltozshoz vezet, ha kvnsgait figyelmen kvl hagyjk s ha tlzott rzelmi reaglsokat vrnak tõle. Ez idegessget, ingerlkenysget s nyugtalansgot eredmnyez.
A tlzott aprlkossg azt jelenti, hogy szõrszlhasogatv, hibakeresõv vlik. A tlzott kritikussg, vlogatssg megnehezti a partnervlasztst s a bartsg kialakulst. Brlata ltalban igaz, de ezt nagyon bartsgtalanual tudja kzlni. A tisztasg irnti jogos ignye tisztasg-mniv vlhat. |
OROSZLN
jlius 23. - augusztus 23.
I.
Uralkod bolygja a Nap
Uralkodsra, vezetsre val hajlam, akaratos, lland harcra ksz. Nagy az nbizalma. Hatrozott, tekintlyt parancsol.
A trsasgban igyekszik azonnal a kzppontba kerlni. Szereti, ha krludvaroljk, ha ez valamirt elmarad, akkor sznet nlkl morgoldik, elgedetlenkedik, vagy ott hagyja a trsasgot.
Optimizmusa tretlen, mindig sikerre, nagy attrakcikra kszl, ennek rdekben emberfeletti erõfesztsre is kpes.
Clja elrshez, mindig a legrvidebb, legegyenesebb utat vlasztja.
Erõszakkal semmit nem lehet elrni nla, de hzelgssel, szeretettel, szp szavakkal igen. Hi, de rendkvl segtõksz, nagyvonal.
Haragja hamar elmlik, knnyen felejt, hamar megbocst, de az elsõ lpst sosem õ teszi meg. Sosem rgdik a mlton.
Ernyei:
Nylt, egyenes, megbzhat, kitart, btor, bõkezû.
Hibi:
Hi, bekpzelt, hirtelen harag, trtetõ.
Betegsgre val hajlamok:
Szv- s keringsi zavarok, gerincbntalmak, elsõsorban lumbg.
Vdõkvek:
Rubin, hegyikristly, aranytopz, tigrisszem, borostyn
Szerencsekvek:
Gymnt, krizoberill, karneol, topz, peridot, aventurin.
II.
Az Oroszln (Leo) jellemzse:
Az Oroszln jegyû ember pedig uralkodik sajt magn s rajtunk is. Az utbbit nem is titkolja, szeret parancsolgatni s irnytani. Ha ez nem adatik meg neki hivatsa terletn, akkor a csaldi letben igyekszik krptlst szerezni.
Az Oroszln jegyûekkel nagyon vatosan kell bnni, hiszen rendkvl bszkk s hiak. Ne srtsk meg teht õket hisgukban, mert akkor az egybknt lgyszvû macskkbl vrszomjas ellensgg vlnak. Tudni kell rluk mg azt is, hogy hisguk olyan nagyfok, hogy a hzelgsnek soha nem tudnak ellenllni. s ez egyben a gyenge pontjuk is, mert a talpnyalk knnyen tvutakra vihetik õket.
Az Oroszln jegy uralkod bolyglya a Nap, nem vletlen teht, hogy e jegy szlttei is szeretnek csillogni-villogni.Az Oroszlnok nagy lbon lnek, mg akkor is, ha anyagi helyzetk nem tl fnyes.
Mindebbõl gy tûnhet, hogy szmukra rendkvl fontos a pnz, a vagyon. Ebben van nmi igazsg, de arrl sz sincs, hogy a fogukhoz vernk a garast. Nemcsak nmagukkal szemben nagyvonalak, hanem a krnyezetkben lõkkel is.
Egy cseppet sem haragtartak s bosszllak, knnyen felejtenek. Ha mr kiordtozzk, kitomboltk magukat, a kvetkezõ percben gy tesznek, mintha mi sem trtnt volna.
Aki Oroszln frjet vlaszt magnak, az soha ne feledje, hogy lete prja elvrja, hogy felnzzenek r, csodljk õt. Arra is fel kell kszlnie, hogy gyakran tlti estit, htvgit egyedl, mert frjnek fontosabb az a barti trsasg, amelyikben õ lehet a kzpontban, ahol szerepelhet. Egybknt rendkvl kellemes partner az Oroszln frfi, gyakran lepi meg nejt drga parfmmel, csodlatos csokrokkal, s elegns vacsorkra is vendgl ltja.
Aki Oroszln felesget vlaszt magnak, annak lete prja okos, kedves, nagyvonal lesz. Arra is fel kell kszlnie, hogy a kalapot majd nem õ viseli odahaza, hanem a neje.
Az Oroszlnokat sohasem kell btortani, nagyon is tudjk, hogy mit kell tennik cljaik elrsrt. Ha fontos a szmukra valami, akkor azrt kszek ldozatokra s kemny, kitart munkra is. Egybknt hajlamosak a lustasgra, vagy finomabban fogalmazva szeretik a knyelmes letet.
Rendkvl knnyen tanulnak. |
RK
jnius 22. - jlius 22.
I.
Uralkod bolyg a Hold.
A rk is kettõsjegy.
Igen rzkeny llek, szeszelys hangulatvltozsok s remek megrzsek jellemzik.
Egyik pillanatban teljes odaadssal lelkesedik valamirt, de a msik pillanatban mr csak legyintk, nem is rdekli õket az, amirõl az elõbb mg szuperlatvuszokban beszlt.
Mindenkit gyanakvssal fogad, aki kzeledni prbl, de ha egyszer maghoz engedi a kivlasztott szemlyt, attl vdelmet s teljes odaadst vr.
Nha tlzottan vatos, gyanakv, mskor tlsgosan bizalmas, ez mind a Hold hatsnak ksznhetõ.
A harag, a szeretet rzse is gyakran vltozik s egyik rzs sem hagy maradand nyomokat. Az is elõfordulhat, hogy csak azrt kellemetlenkedik, srtegeti bartait, szeretteit, mert egsz egyszerûen rjuk unt, elege van belõlk.
Nem okoz nehzsget, hogy belelje magt msok lelki-, illetve gondolatvilgba.
A mûvszetek irnt erõsen vonzdik. Rendkvli emlkezõtehetsge van, az apr rszleteket is kpesek rgzteni.
Otthon s csaldszeretõ tpus, lelkiekben s anyagiakban mindent megad a csaldjnak.
Nagyra rtkeli a szerelmet, az rzelmeket, szksge van a megrtsre, hzelgsre, kedveskedsre, nagyra rtkeli a lelki sszetartozst.
Mindebbõl azt a tves kvetkeztetst lehetne levonni, hogy gymoltalan flnk, pedig ez nem igaz, sokszor nagyon is befolysolja, irnytja krnyezett. Akadlyok lttn sem htrl meg.
Lelki problmikat eltitkoljk, sokig rgdnak rajta.
Ernyei:
Egyttrzõ, segtõksz, csaldcentrikus, fantziads.
Hibi:
lmodoz, szeszlyes, tlrzkeny, nem llhatatos.
Betegsgre val hajlamok:
Emsztõszervi panaszok, gyomor-, epe-, mjbetegsgek, nagyon hajlamos a cukorbetegsgre, Mindemellett szletett hipochonderek.
Vdõkvek:
Smaragd, opl
Szerencse kvek:
smaragd, krizoprz, aventurin, opl, igazgyngy, holdkõ, karneol, rubin.
II.
A Rk (Cancer) jellemzse:
Vz jegy, vltoz tlts, kardinlis minõsg,
A Rk eleme a vz. Ennek hatsra a Rk ember rzkenysge a lelki rezdlsek felfogsra utolrhetetlen.
Uralkodja, a Hold pedig erõs befolysolhatsgot s rks vltozsi, vltoztatsi knyszert idz elõ benne.
A Rk ember mindig ksz a klvilgbl szrmaz lmnyek befogadsra, hangulata az esemnyekkel prhuzamosan, les vltsokkal tarktva, llandan vltozik.
Minden pillanatban kpes rhangoldni az j hatsokra, alkalmazkodni az j krlmnyekhez, beilleszkedni az j helyzetekbe. A Rk alkalmazkodsa azomban csak mts, csalfa ltszat, mely knyelemszeretetbõl, tudatos konfliktuskerlsbõl, teht tulajdonkppen vdekezsbõl fakad.
Mivel a minõsgi jelek kzl a kardinlishoz tartozik, ezrt viaszszer lnye megvltoztathatatlan belsõ magot takar. Elmlylt szemllõ nem is tarthatja õt nagy alkalmazkodnak, mert lnyegben csak a szmra jelentktelen dolgokban engedkeny, csak a cljai megvalstsa fel halad ton hajland magt vezetni, csak az rdekeit nem keresztezõ megoldsokra mond igent. A Rkkal val kapcsolattartsnl mindig fel lehetne tenni a krdst: melyiknk az irnyt, s melyiknk az irnytott? Sose hagyjuk magunkat a Rk passzv s diplomatikus viselkedstõl megtveszteni! Ez nem azt jelenti, hogy egyttal uralkodni is hagy maga fltt.
lett nagyon meghatrozza a rokon- s ellenszenv rzse. Ha valaki nem rokonszenves neki, azzal szemben bizonytalann vlik s elzrkzik elõle. Mivel alapvetõen az rzelem uralkodik magatartsn, olyan erõs ellenszenv alakulhat ki benne, hogy azt nem kpes lekzdeni magban. Ezt persze az rintett szreveszi s õ is ellensges lesz irnyban. Nyiltan azonban nem tmadhat, hiszen a Rk sem nyiltan lpett fel ellene. gy a Rknak mr sikerlt is beszereznie egy titkos ellensget.
rtkes tulajdonsga az intuici, mellyel megrzi msok szndkait, terveit, kiolvassa gondolatait, s melynek segtsgvel, rrez a szmra helyes tra. A Rk teht a tudata mlybõl felmerlõ rzseire tmaszkodik.
Nagyszer memrijval a Rk kpes a legaprbb rszleteket, fordulatokat is megõrizni, msok gondolatmenetbõl, s alaposan megrostlva, csak az rtkest meghagyva, mr mint sajtjt adja elõ -nagyon hitelesen, vagy hasznlja a megfelelõ pillanatban.
Klnsen, mint szinsz tudja kamatoztatni e "szivacs" -tulajdonsgt. Õ a hivatsos utnz, akinek klseje s belseje egyarnt vissza tudja adni mindazt, amit ltott, hallott, amit a klvilgbl magba szvott.
A Rk ha megfelelõ krnyezetben l, mûvelt, kultrlt ember lesz, magasra kpes feltornszni az IQ-jt. Ha azonban alacsony szellemisg emberek veszik krl, akik nem tmasztanak vele szemben kvetelmnyeket, elknyelmesedik. Akinek a vz jel a szletspontja, mint a Rknak, az bizonyos nbizalomhinyban szenved, mely gtolja kpessgei kibontakoztatsban, fejlõdsben. Mint a vznek, melynek nincs sajt alakja, a Rknak is szksge van valamilyen ednyre (eszmkre, magatartsmintkra, sztnzsre), mellyel azonosulni tud, melynek alakjt felveheti, mely segt neki formt lteni.
A Rk mindig tartozni akar valakihez. Szmra elkpzelhetetlen, hogy hossz ideig egyedl ljen. Az agglegny letformt biztosan nem a Rk frfiak talltk ki, s a Rk nõk is mindent megtesznek azrt, hogy ne maradjanak hajadonok.
Ha olyan partnerre tallt, akinek a szemlyisgt erõsebbnek rzi a magnl, akire -taln emiatt is- felnzhet, aki imponlni tud neki, azt elbûvlten kveti, lesi minden kivnsgt, shajt, szolglatkszsge hatrtalan. A szerelemben rzelmes s gyengd. A Rk nõ anyskodik a frfi felett, a Rk frfi fltkenyen vdelmezi a nõt. Mindent megtesz azrt, akit szeret. Igyekszik harmnit teremteni, megkisrli lecsendesteni a hullmokat. Semmit sem tart elviselhetetlenebbnek, mint a szeretett lnnyel val veszekedst. Semmit sem lehet nla elrni, a vlemnyklnbsgek kilezsvel, erõszakoskodssal, harccal. Brmennyire szerelmes, a hborzs feszltsgt nem brja, inkbb elmenekl. Ha partnere kellõen okos, akkor nem veszi komolyan hangulati vltozkonysgt, nem srtõdik meg szeszlyessge miatt, s nem haragszik r hisztizseirt, mely a Rk feminim alkata miatt nõkre s frfiakra egyarnt jellemzõ. Klnsen fontos, hogy igazt elismerje -ha rdemesnek tartja r- ne restelje megdicsrni, amit a Rk szgyenlõs mosollyal nyugtz, de ezzel le lehet venni a lbrl.
A Rk az lett vegetlsnak tartja, ha senkinek nincsen r szksge s akkor ptcselekvsbe menekl (pldul: a nassols, ivs...).
A lunris hats megmutatkozik az otthonhoz, csaldjhoz, szleihez val viszonyban is. A Rk embernek szerves rsze, tartozka a vdelmet, biztonsgot jelentõ otthona. lete kzponti feladatnak tekinti a sajt laks vagy hz megszerzst. Csaldcentrikus.
Hzias. Nem zrkzik el -nagyvonaluan legyintve, hogy ez az asszony dolga- a legkissebb hztartsi problmk megbeszlstõl sem. Asszonynak rdemes megcsillogtatnia konyhamûvszett, mert a Rk frfiban jtvgyu s hls kznsgre tall. Nagyanyink vlemnye szerint az ebbe a jegybe tartoz frfiakat lehet a "hasuknl megfogni".
A Rk anyai jegy, a szlõi hzat is szimbolizlja. Akkor rzi jl magt, ha az sszes csaldtagjt maga mellett tudhatja. (Ez persze lehetõv teszi a feladatok megosztst is, hiszen a Rk knyelmes s nem akar belepusztulni a rengeteg hztartsi munkba. A maga kardinlis mdjn kialaktja az otthoni egszsges munkamegosztst. Mindenkinek jut feladat, melyet õ oszt ki. Hiszen otthonban õ az r.)
A Rk termkeny jel, ezrt a sajt gyerek irnti vgy nagyon erõs benne. Ha hzassgbl gyermek szletik, ez hzastrshoz val ktõdst mg elszakthatatlanabb teszi. Sok Rk intucija a teleptiig fejlõdik gyermekvel kapcsolatban. Kpes a tvolbl is megrezni, ha a gyermeke bajban van, vagy valamilyen veszly fenyegeti.
A Rk klnben is szeret gyûjtgetni. Amiben emberi munka van, s radsul mg hasznlhat is, azt egy Rknak nincs szve eldobni. Gyûjtgetsnek kznapibb, nem ennyire energiaignyes formja az, hogy egyszerûen hagyja, hogy sszegyûljenek a dolgok krltte. Szekrnyei, fikjai tele vannak, a Rk szmra azonban semmilyen trgy nem lehet annyira hitvny, hogy õ annak kidobsra vetemedjk. A holnapra is gondolni kell! Ebben is hasonlt llat szimblumhoz, hiszen az is inkbb elveszti olljt, semhogy lemondjon a zskmnyrl.
A Rknak hatrozott ignye van a harmnira, csak akkor rzi jl magt, ha az õt krlvevõ vilggal sszhangban lhet. Mivel erre a jegyre a legjellemzõbb a visszahzdsi vgy, hogy az let viharait otthona bkjben nyugodtan feldolgozhassa, ezrt mindazt igyekszik elkerlni, ami a kzvetlen krnyezetben viharkeltõ lehetne.
A Rknak fokozott ignye van a mozgsra, a helyvltoztatsra. Mindig a messzesgbe, tvoli, egzotikus vidkekre vgydik. Gondolatban hossz hajutakat tesz meg tengerszknt, vagy mint rgsz, kutatja a rgi korok titkait egy brazliai õserdõben vgzett satson. Imdja a vzi sportokat. Kitunõen szik.
Ragaszkodsa s csaldjtl val elszakadsi kptelensge ilyenkor is jelentkezik: Mg egy megromlott hzassgban lve is magtl rtetõdõnek tartja, hogy a htvgken vagy a szabadsgn felesgvel s gyermekeivel legyen.
Nem tudja felvllalni a kln utakkal jr konfliktusokat. Egy bartnõvel eltlttt rzelemgazdag vkendrt nem villmhborzik, s nem bjik meg a kizrlag az unt felesg szmra kitallt mesk mg.
Csak akkor tudja felszmolni az arra mr rg megrett kapcsolatt vagy hzassgt, ha van mr valami rzelmi ktõdse egy j, idelisabbnak tûnõ asszonyhoz. Õ a vltfuts bajnoka.Fiatal korban erõsebb nla a Hold-hats, bizonytalan, mg nem tudja, mit akar.
A Rk gy teszi meg vndortjt a vilgban, hogy brmerre jr, brmibe kezd, brhol dolgozik, intuicija "antennjval" rzkeli azokat a "hullmhosszokat, amelyeken mg nem kzvettenek adst". Vagyis rrez az addig mg ki nem hasznlt lehetõsgekre. Fantzija hamar megindul, s mindjrt fel is pti magban tervt: mit s hogyan lehetne tovbbfejleszteni, mit mire lehetne felhasznlni. Azonban a gondolat megfogalmazdstl a megvalstsig risi az idõbeli tvolsg. Sokszor kt-hrom v is eltelik, mg valamelyik terve realizlsa rdekben megteszi azl elsõ lpst. A Rk vr, hordozza, rleli magban az tlett. S csak akkor, ha mr gy rzi, teljesen megrett, kiteljesedett benne a gondolat, s itt az ideje, hogy leszaktsa a gymlcst, hozakodik elõ vele. De akkor sem erõszakosan. Szp csendesen elhinti a megfelelõ helyeken, a megfelelõ emberek elõtt. Htha felkapja r a fejt valaki, felismeri benne a nagy lehetõsget s segt neki az lombl valsgot csinlni. Teht a Rk nem kzd, hanem vr. S kzben bzik abban, hogy az idõ neki dolgozik.
Szvesen dolgozik olyan helyen, ahol megtarthatja nllsgt, ahol sok emberrel lehet kapcsolatban, ahol kilheti gondoskodsi sztnt s persze, ahol a fizetsg arnyban ll a befektetett munkval.A szolglatkszsgvel kivlik a kollgi kzl. De alkalmazkodsa nem simulkonysg vagy talpnyals. Pusztn azt akarja elrni, hogy bkben hagyjk, mert feszltsgben nem tud dolgozni. Becsvgy, de sajt karrierjrt nem tesz semmit. A feljebbjutsrt, rangrt, magasabb beosztsrt vall tlekedsben nem hajland rszt venni. Azt azrt remli, hogy kpzettsgt, szakmai hozzrtst, munkjban val szvssgt fõnkei megfelelõen rtkelni fogjk. Elgedetlensgt s megbntottsgt egy nyugodt s elgedett ember larca mg rejti.
Kardinlis, de az otthona az igazi letterlete, csak szerettei rdekben tudja erõit sszpontostani. A vllalati s hivatali hierarchia rnykembert tud csinlni belõle.
Az rk vltozs a Rk letnek trvnye. Ahogy a fogy Holdat kveti a telihold, gy lehet biztos abban egy j kpessgû Rk, hogy letben a httrbe szortottsg, a visszaess korszakt kveti az elismertsg, a fellendls idõszaka - csak taln egy msik foglalkozsi gban. De mg ez is belefr az rks vltozs fogalmba.
|
IKREK
mjus 21. - jnius 21.
I.
Uralkod bolyg a Merkr
Kettõs jegy, amely tulajdonsgukban is megmutatkozik
rdeklõdse szertegaz, nem elgszik meg egy terlten elrt sikerrel. Lteleme a kommunikci, a jvs-mens, a nagy nyzsgs, rk rohans.
Kitûnõ szbeli kpessgekkel rendelkezik, szjrsa gyors, logikus, tiszta, a legvratlanabb helyzetekben is gyorsan feltallja magt.
Termszete kitûnõ: gyes, engedkenyk. Szletett idealista, nehz vele komoly dologba kezdeni.
Csapong, vltozkony, felletes. Simulkony, soha nem rosszindulat, nem bosszll, tvol ll tõle, hogy valakinek rtson. Az elesettekkel mlyen egytt rez, rszvttt szavakban is kifejezsre juttatja. Nem fl a valsgtl.
Ernyei:
Sokoldal, gyors szjrs, intelligens, hajlkony, tolerns.
Hibi:
Felletes, csapong, trelmetlen, ideges.
Betegsgre val hajlam:
Lgzõszervi betegsgek, ingerlkenysg, idegessg, idõsebb korban izleti problmk, idegfjdalmak.
Vdõkvek:
Kalcedon, berill
Szerencsekõ:
Acht, tigrisszem, akvamarin, nemestopz, smaragd, krizoprz.
II.
A Ikrek (Gemini) jellemzse:
Levegõ jegy, pozitv tlts, vltoz minõsg,
Az llatv harmadik jele az Ikrek. Jele a (dualits) kettõssg szimbluma. A levegõ-elemhez tartozik, melynek jelzst, a kt vonalat, a prhuzamost tartalmazza. Az Ikrek a vltoz kereszthez tartozik, ami vltozkonysgot, a kitarts hinyt jelenti. Az uralkod bolygja a Merkr.
A levegõ-elem s a vltoz õsminõsg a jel rks mozgsra utal. Az Ikrek jel az emberben az egyetemes tudsvgyat, a kielgtethetetlen megismersi s kutatsi sztnt jelenti. Az Ikrek szmra nem jelent klnsebb rmet valakinek, vagy valaminek a puszta birtoklsa, rszletesen meg akarja ismerni a szemlyeket s trgyakat. No s persze az egsz vilgot. Az Ikrek vndorl termszet. Mindent megismerni: ez a jel clkitûzse. A vilgmindensg termszetbol addik, hogy ezt a clt megvalstani lehetetlen. A sztforgcsolds elkerlhetetlen szmra. Kezdeti fellngolsa, brmi irnt csak szalmalng termszet.
Az Ikreknl is, mint minden pozitv tlts jelnl, nem nclknt jelentkezik a megismers. Legalbb annyira fontos szmra a tovbbhalads, a kzvetts. Nem vletlenl uralkor bolygja a Merkr, a hirvivõ.
Keresni, kutatni, meggyõzõdni, tovbbadni majd kezdeni elõlrõl. Nyugtalansg, kvncsisg -ez az Ikrek jel ember osztlyrsze s termszetesen minden emberben jelenlvõ Ikrek-tulajdonsg.
Ha gyermekkortl vizsgljuk az Ikrek ember egynisgt, azt tapasztaljuk, hogy ritka esetektõl eltekintve õ az, aki leghamarabb jrni s beszlni kpes. Ezt a kt tehetsget sokig megtartja. Beszlni mindig sokat beszl, s mozgsi knyszere idõs korig megmarad.
Igyekszik mindent gyorsan elvgezni. lltalban jl tanul, mert rendkvl gyors a felfogsa, olvasottsga s tjkozottsga a vilg dolgairl lenyûgzõ.
Trsasgokban õ a kzkedvelt ember. Mindig tud valami aktulis pletykt, rdekes informcit. Amennyire szertegaz a tudsa, legalbb annyira felletes. Sosem az informcik mlysge, hanem mennyisge izgatja. Õ az az ember aki kpes lyukat beszlni a msik hasba. Ezzel nem azt akarjuk mondani, hogy minden Ikrek hazudoz, de mindenkppen szeretnek nagyot mondani. Õk ezt csak rtatlan fllentsnek veszik s csodlkoznak, ha msok megtkznek ezen. A pontossg nem tartozik az ernyeik kz. Hasonlan a Koshoz, õ sem akar semmibõl kimaradni, de ennek a trekvsnek az ll a htterben, hogy minden hrt, informcit ssze akar gyûjteni.
Az Ikrek kettõs jel. Az Ikrek emberekben mindig jelen van a kettõssg rzse. Semmit sem hisz el, csak gy, ha utnajr s meggyõzõdik arrl, hogy az informci helyes. Ha valamiben ktelkedik, rgtn vitra ksz s ha gy rzi, hogy igaza van, addig csuri-csavarja, mg az ellenfl fel nem adja. Egy sznok veszett el benne. Pillanatok alatt kpes j terik ltrehozsra, ha gy rzi, hogy a vitban sarokba szoritottk. Nem kvetkezetes, logikai lncolataiban nem tallunk kipitettsget, ha ez kiderl, tmt vlt.
Semmit sem tudnak magukbban tartani. Kzlkenysgi vgyukbl addik, hogy sokat tudnak beszlni, s gyakran risi krmondatokban fejezik ki magukat. Az is elõfordul, hogy ha mr elmondtk amit akartak, a vlaszra mr oda sem figyelnek. Ez nem szemtelensg rszkrõl, de gondolataik csapongsa miatt mr mshol jrnak.
A mozgs- s levegõignye risi. Ezrt ha teheti, kimegy a szabadba. A hosszas bezrtsg neurotizlja. Sokig megtartja fiatalos klsejt s szellemi frissessgt. Szervezete ellenll, de idegrendszere nem. Ez a legsebezhetõbb pontja s sajnos az ideggygyszatra sokan kerlnek az Ikrek kzl, elsõsorban azrt, mert tlhajtjk magukat, nem ismernek hatrt. Ahogy szoktk mondani: "Kt vgrõl getik a gyertyt".
Az Ikrek kivlan alkalmazkodik a megvltozott krlmnyekhez. A kapcsolataiban alkalmazkod, msok elvrsainak megfelelni akar, de csak addig, mg az illetõ vagy trsasg rdekli. Szmra a vilg a megtanulhat ismeretek trhza. Minden informci, ami rdekli, a jobb eligazodshoz vezet s az llatvi jegyek sorrendjben õ kpviseli a kivncsi embert. Rendszerezsre nem futja az erejbõl, idejbõl.
A Merkr ennek a jelnek az uralkod bolygja, mely nem csak a hirvivs s kzvetts istene, hanem a tolvajok s szlhmosok is. A Merkr-analgik alapjn mondhatjuk, hogy az Ikrek jelbõl sok tolvaj s szlhmos kerl ki, de ez attl fgg, hogy az egyn milyen szinten ll s a szletsi kpben hogyan ll a Merkr. Mindenesetre az Ikreknek megvan a kpessge arra, hogy behzelgõ modorban, brkinek brmit beadagoljon. Ha akar, akkor a flrevezets nagymestere tud lenni. Kivl kzgyessgvel a legnehezebb feladatokat is elvgzi. Az Ikrek nem tartozik a buta, erõszakos bnzõk kz, sõt, rendkvli inteligencival rendelkezik.
ltalban j szervezõ, kereskedõ, s nllan jl dolgozik, de fõnknek elg sztszrt. A ktttsget nem nagyon szereti, ezrt sem fõnknek, sem beosztottnak nem elg megbzhat. Pontatlan. Minden mozgalmas munkahely megfelel neki, ahol zajlik az let. Szeret emberek kzt lenni, beszlni s rdekes helyzetekkel ismerkedni. Ha csnd van inkbb bekapcsolja a rdit, vagy a magnt, nem viseli el a magnyt, bezrtsgot.
Csak intellektulis kapcsolatban rzi jl magt. A szerelem nem igazn neki termett. Amg a kapcsolat j, addig hevessge s figyelmessge nem ismer hatrt. Ha kezd az elsõ hv kiss megllapodott vlni, msok irnt kezd rdeklõdni. Ez utbbi az Ikrek hlgyekre is vonatkozik. A hûsg teht nem tartozik erõssgei kz. Fiatalkorukban kifejezetten sportot ûznek a tallkozkbl. A szp szavakhoz jobban rt, mint a szexulis vetlkedõhz. Nem a vre hajtja, csak a kivncsisg. |
BIKA
prilis 21. - mjus 20.
I.
Uralkod bolygja a Vnusz
Szilrdan megveti a lbt a fldn s talpon is marad. Olyan, mint egy sziklatmbbõl kifaragott szobor. Nem rohan, nem szguld, hanem szp lassan halad, lassan, de biztosa. Hatalmas erõ van benne, mindennel s mindenkivel kpes szembeszllni. Alapossga, trelme, kitartsa, llhatatossga rvn a megbzhatsg jelkpe.
Alig akad kztk idealista, lmodoz, vagy illzi kergetõ. Mielõtt valamihez hozzkezd, azt sokszor megfontolja, alaposan krbejrja, mrlegeli. Kerl minden vltozst, jtst.
Nagyon fontos szmra a kiegyenslyozott, nyugodt, bks szerelmi let. Hûsgesek. A csalds olykor tvtra viheti, s ilyenkor tobzdik a fldi gynyrkben. Igazi nyenc az asztalnl s az gyban egyarnt.
Nem tanul gyorsan, knnyen, de ha megtanulta azt mindig tkletesen csinlja, tudja.
Nem tud egyszerre tbbfle dolgot csinlni, mert tbbfel megosztani a figyelmt iszony erõfesztsbe kerl, mind fizikailag, mind szellemileg.
Knnyen lehet ingerelni õket, ilyenkor elfutja agyt a vr, s ltvnyos dhrohamot produkl. Egyetlen igazi clja a jlt megteremtse.
Ernyei:
Megfontolt, alapos, hûsges, kitart, megbzhat.
Hibi:
Lass, makacs, olykor csknys, anyagias, konzervatv.
Betegsgre val hajlam:
Torok- s ggegyullads, epe- s vesekõ, nemi betegsgek, reums fjdalmak.
Vdõkvek:
Zafr, karneol.
Szerencsekõ:
Acht, rzsakvarc, smaragd, turmalin, gymnt
II.
A Bika (Taurus) jellemzse:
Fld jegy,szilrd minõsg
Az llatv msodik jele. Uralkodja a Vnusz. Eleme a fld s a szilrd kereszthez tartozik. A fld elem a szilrd minõsggel prosulva a Bikt a legragaszkodbb, legkitartbb, legtrelmesebb, leglhatatosabb s legmaterilisabb jell teszi.
A Bika jele, melyet kt felll szarv jelkpez inkbb az erõk befogadst szimbolizlja s nem a hatniakarst. A kr vgtelensge fltt a llek flkre jelkpezi, hogy a Bika jelû ember az rzelmeket tbbre becsli, mint a szellemet.
Az llatvnek lnyeges eleme, hogy ellentteikben egymst kiegsztik. A Bika a megllapodst, a kivrst, a helybenmaradst szimbolizlja. A Bikban lehetõsg van arra, hogy feltltõdjn, erõt gyûjtsn.
Mindenkiben, de a Bika jelû emberben klnsen jelen van az igny, hogy biztostsa magnak, amit megszerzett. gy gondolja, hogy a nagy rohans, erõkifejts utn ideje lni az letet. A Bika trekszik a dolgok megtartsra. Szmra klnsen fontoss vlik a trgyakkal val kapcsolata.
A Bika nemcsak termszetkedvelõ, hanem a termszetes anyagokat is elõbbre tartja a mûvinl, mesterkltnl. Elsõdleges szmra az eszttikum. Mindenben mrtktart, csak egy dologban nem. Mindent, ami szp, rtkes, a mindennapi knyelemhez hoztartozik, azt meg akarja szerezni.
A Bika nyugodt, higgadt, kitart. Az letet a gyakorlatban akarja megismerni. Mindennek utna jr, mindent szeret megfogni, megtapogatni, lvezni a tapints gynyrûsgt, lvezni a sznek kavalkdjt, az illatok orgijt, az zek zamatt. Mindent befogadni, tlni, ez a Bika igazi nje.
Ez a mindent befogads csak a realits keretein bell lehetsges. Ne felejtsk, hogy a fld az eleme, teht a realits szmra a biztonsgot jelenti. "Kt lbbal ll a fldn". Ez azt jelenti, hogy a mindennapi letben inkbb az egyszerû, htkznapi rdekli. Minden vltozstl fl, minden j irritlja, viszont jl boldogul a megszokott kzegben. Szereti a rendet maga krl, de nem viszi tlzsba. Mindent a knyelem s harmnia szempontjbl tl meg az otthoni tevkenysgben. Hajlamos lustasgra, de csak akkor, ha eszttikai ignyeinek eleget tett.
Nem szereti, ha srgetik. A kapkods irritlja. A lasssg a biztonsgrzetbõl fakad. Semmihez sem kezd alapos krltekints nlkl. Gyûlli a felletes, fl munkt. Amit elkezd, azt be is fejezi. Szeret dolgozni s van trelme, kitartsa brmilyen munka elvgzshez, mivel nem knnyen vltoztat. Becsletes s megbzhat munkaerõ. Igazn elemben ott rzi jl magt, ahol minden a megszokott helyn van, otthonosan berendezett lgkr fogadja, tudja, mi a feladata s nem jnnek vratlan meglepetsek. Elõszeretettel vlaszt olyan munkakrt, amely a szabadban termszeti krnyezetben zajlik. Kertszkeds, fldmunka, erdszet tartoznak kedvelt tnykedsei kz.
A gyakorlati krdsekben van otthon, de ez nem azt jelenti, hogy az rzelmi lete httrbe szorulna. Sõt ppen rzelmei irnytjk mindennapjait.
Amilyen lassan fogad bizalmba a Bika tipus, legalbb olyan nehz elveszteni a kegyeit. Sajnos ezzel sokan vissza is lnek. Br trelme kifogyhatatlan, ha sokig dhtik, elborul az agya..
A Bika szmra az erõfitogtats nem szempont. ltalban nem tartozik a trkeny emberek kz, mgis szeld, jsgos, testi erejvel nem l vissza. Trelme sok flsleges feszltsgtõl vdi meg. Humora, termszetes letvidmsga kellemes emberr teszi. Mivel alapjaiban nav, a vicceket lassabban rti meg. .Gyakran hosszabb idõ telik el, mire rjn, hogy megsrtettk. A srtst, vagy szmra kellemetlen esemnyt nem felejti el egyhamar. Sõt kifejezetten ragaszkodik emlkeihez, annyira, hogy kptelen tltenni magt egy-egy esemnyen, ha az erõsen hatott r rzelmileg.
Szereti a bks, nyugodt letet. Mindennek megadja a mdjt. Jt enni, jt inni, jt aludni s jt szerelmeskedni. Nem kvn klnlegessgeket, de amit csinl, azt teljes odafigyelssel teszi. A Bika frfiak legalbb olyan jl fõznek, mint a nõk. Nem szeret koplalni, sõt inkbb a bõsges tkezst kultivlja. Ha lel az asztalhoz, akkor mindent oda kszt a kzelbe, hogy ne kelljen ugrlnia. A minõsg fontosabb szmra, mint a mennyisg. Keveset mozog magrt a mozgsrt, ez is szerepet jtszik abban, hogy hzsra, zsrlerakdsra nagyobb eslye van, mint a tbbi jelnek.
A Bikt nagyon is izgatja rtkeinek megvsa, de ltalban minden rtkkel trõdik, nemcsak a sajtjval. Azt rjk az asztrolgiai knyvekben, hogy anyagias. Szeret jl lni..
A Bika jelû ember legnagyobb problmja, hogy amihez egyszer hozzjutott, attl nem, vagy csak knok knjval vlik meg. Ez a tlzott ragaszkods, birtokflts sokszor a sz szoros rtelmben betegg teszi. A Bika szmra maga az elmls is fõbûnnek szmt. Ritkn lesz ngyilkos, annyira szeret lni. A Bika a hûsg mintakpe. Sokszor akkor is kitart a partnere mellett, ha az megcsalja. Nem szereti a vltozatossgot semmiben.
A jel egyszerûbb kpviselõi tlzsba viszik a konoksgot. Lustk s konzervatvok a vgtelensgig. Meggyõzni õket kptelensg. Lass felfogsak, sõt egyes esetekben rosszindulatan butk. sdiak s elhanyagoltak. Erõszakosak, brutlisak s ha lehetõsgk nylik r, maximlisan kihasznljk krnyezetket.
A fejlettebb szinten llk, ha tehetik, jtkonykodnak, de a lehetõsgeikhez kpest keveset juttatnak a rszolrulknak attl val flelmkben, hogy elszegnyednek.A Bikk tbbsge kifejezetten materilis belltottsgu.
lltalban j zenei rzkkel rendelkeznek. J rzkk van mindenhez, ami szp. lvezik is s csinljk is ami szp.
ltalban j vezetõk. Krltekintõek, alaposak. Jlelkek a beosztottakhoz, hiszen rzelmi belltottsguak. Szeretik a pontos munkt, a szablyokhoz ragaszkodnak. A legtbb problmjuk abbl addik, hogy nem kedvelik az jtsokat, nem elg vllalkoz szellemûek. Gazdasgi rizikt nem vllalnak. Konokul ragaszkodnak a kitûztt cljukhoz.
Stabil munkaerõ, szorgalmas, lehet r szmtani. . Nagyon komolyan veszi a pontossgot. A koszt nem viseli el s azt sem, ha llandan vltoztatjk a krnyezett.
Korn rõ, hamar szerelembe esõ a Bika. A hûsget komolyan veszi magtl is s msoktl is. A partnertol maximlis õszintesget vr. A szexulis let kiemelkedõen fontos szmra, de csak akkor, ha rzelmi alapon trtnik. Nem szereti a vltozatossgot, de kedveli a heves rzelmeket. Mindennek megadja a mdjt, a szexnek is. Alkalmazkodik a partner ignyeihez, br inkbb a szokvnyos formkhoz hz. A gusztustalannak, perverznek tûnõ mdozatok megbotrnkoztatjk. A kis kedvessgek, apr ajndkok meghatjk. Ez fõleg az egyszerbb tpusnl lthat. Nagyon nehezen vlik, de ha mgis, gy a partner szmthat arra, hogy nem lesz knny az anyagi javakon osztoszkodni vele.
A csaldjhoz nagyon ktõdõ ember. A Bika annak rl ha szerettei mindig a kzelben vannak. Birtokl mdon szeret mindenkit. Ha krnyezete sokat van tvol, az nagyon lehangolja.
Ha hajlamos is kicsit a lustasgra, segitõksz, figyelmes, gyengd. Sajnos nem szeret mozogni s az dessget nagyon szereti, ezrt hzsra hajlamos. Nagyon szereti ha beczgetik, smogatjk. Nem tartozik a legjobban tanulk kz. |
KOS
mrcius 21. - prilis 20.
I.
Uralkod bolygja a Mars.
Soha nem nz htra, csak elõre, nem rdeklik a mellkkrlmnyek, mindig csak a cl lebeg a szeme elõtt. Nem mrlegel, nem habozik, hanem viharzik elõre, mg akkor is, ha mindenki msnak nyilvnval, hogy fejjel rohan a falnak.
Azt hihetnnk, hogy energija kifogyhatatlan, de ez nem igaz, gyakran kimerl a sajt maga diktlta hajszban, br igen gyorsan talpra ll s mris rohan tovbb. Btorsg, vakmerõsg, merszsg a fõbb jellemzõi. Indulatos, uralkodni vgy, ha megprbljk korltozni, visszafogni unott vlik, csak lzeng, mindig elkedvetlenedik.
Mindig van benne valami gyermeki, õszinte, lmodoz, diplomciai rzke nincs, Nem gyakorlatias. Nem tudja megklnbztetni a kis clokat a nagyoktl, az rtelmeseket az rtelmetlentõl.
Nem tûri a kritikt, szidst, azonnal ellentmadsba lendl. Rendkvl finoman, vatosan kell vele bnni, sokat kell dicsrni, biztatni. Szvesen segt, de annyira a szrnyai al veszi a segtsgre szorult, hogy szinte megfullad.
Ernyei:
Nylt, hatrozott, nll, tettreksz, lendletes, nagyvonal, btor, termszetszeretõ.
Hibi:
Kptelen veszteni, robbankony, trelmetlen, nem kitart, ktekedõ, nehz vele egytt lni.
Betegsgre val hajlam:
Fejsrlsek, fogny- s llkapocsbetegsgek, fejfjs, magas vrnyomsra val hajlam, fl- s szembetegsgek, krnikus ntha, sznantha.
Vdõkvek:
Gymnt, hematit (helyettesthetõ jspis- heliotroppal),
Szerencsekõ:
Ametiszt, indiai karneol, grnt, rubin.
A mrciusiaknak ajnlott mg az akvamarin, az prilisiaknak a hegyikristly.
II.
A Kos (Aries) jellemzse:
Tûz jegy, kardinlis
Mivel minden jel kapcsoldik egy bolygval is, az asztrolgia azt tantja, hogy a Kos jel uralkod bolyglya a Mars. A minõsgi keresztek kzl a kardinlis kereszthez tartozik.
Eleme a tûz, frfiassg s aktivits jellemzi. A kardinalits miatt jellemzõ r a cltudatossg, a vezetni akars, tlzott formjban erõszakossg, rtartisg. A tûz elem ltal energia, tettrekszsg, akarat, harciassg, msokra hatni akars.
Mrciusban a termszet a tli pihenõ utn erõktõl duzzad. Mindenbõl az letigenls rad. A termszet lktetõ erejt rezzk a Kosban. A Kos energii hatni akarnak, õ az let, a minden erõt magba fogad. A Kos ezzel a hatalmas, duzzad erõvel keresi azokat a lehetõsgeket, ahol nsgt valamilyen mdon kihangslyozhatja.
A Kos a dolgok kezdsben li t nmaga fontossgt. Ezrt msra kevsb figyel, s minden kezdetben egy nmegmretsi aktust lt. Ezrt szmra minden akadly egyrtelmû kihvs, megmrets, teht gondolkods nlkl belevg. Õcsak gyõzhet. El sem tudja kpzelni, hogy esetleg le is gyõzhetõ. Nem htrl meg semmi elõl. Nem ismer ktsget nmagban, hiszen arra szletett, hogy bizonytson. Egyik alapelve, hogy amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. Mindennek elbe megy. Kptelen vrni. Nincs trelme. Ahogy a legtbb asztrolgiai knyv rja, fejjel megy a falnak. Nem mrlegel, nem elemez, gondolkods nlkl belevg, mert nem akar semmibõl kimaradni. Mivel õ a kezdet, gy szmra mg minden tapasztalat egy j lmny, s ezrt az let szmra nem ms, mint az lmnygyûjtsek lehetõsge.
De nemcsak a tettek embere, a szellemi dolgokban is ugyanilyen hvvel s lendlettel mlyed el, viszont amilyen elnnal fog hozz brmihez, olyan hamar kpes abbahagyni. Ltnek egyik fõ rtelme, hogy sok mindent ljen t, tapasztaljon meg, teht sok ideje nincs, ha egyetlen erõs rohammal elvgezte a r vr feladatot, akkor azzal tovbb nem foglalkozik, mert vrja az j lehetõsg, az j lmny s minden, ami az jdonsg varzsval hat r. A mlt sosem rdekli, hiszen elõtte ll a csbt jvõ. lete rk szgulds, rohans. Ezeknek a szavaknak: higgadtsg, trelem, kitarts, megrts, tolerancia, rtelmt nem fogja fel, hiszen nem kpes vrni. Egsz lete olyan, mintha le akarna ksni valahonnan ezrt dupla erõbedobssal rohannia kellene, hogy le ne maradjon valamirõl. A Kos nem ismer flmegoldsokat. A klvilg szmra szimpatikus s ellenszenves kzegbõl tevõdik ssze. Az egyik oldalon a bartok, a msik oldalon az ellensgek llnak.
A Kos knnyen bartkozik, s ezrt gyakran a bartsg is csak idõleges nla. Ez nem azt jelenti, hogy elfelejti a bartait, hanem azt, hogy bizonyos feladatok elvgzshez a trsul hozzcsapdott emberekkel sszebartkozik. Majd a feladat elvgzse utn j feladathoz lt, s a bartok elmaradnak. Az ellensgek csak addig ellensgek, mg a Kos tjban llnak. A harcban kmletlen, de ha valaki bkejobbot nyjt, azonnal kpes megbocstani. Ha valakit bartjv fogad, azrt kpes tûzbe menni. ldozatot nem a dolog jovilis aspektusrt hoz, hanem azrt, mert ez gy termszetes. Ezzel sajnos knnyen vissza lehet lni. A Kos nem mrlegel, ha megkrik valamire, azonnal teljesteni igyekszik, brmilyen nehz a feladat, sõt a veszly mg izgalmasabb teszi a helyzetet, hiszen itt mutathatja meg igazn, hogy kicsoda is õ.
Hajlamos tlzsokba bocstkozni. Nincs igazi rzke a mrtkekhez. Nem rzi igazn a hatrokat. Sokkal nagyobb energit hasznl el minden cselekedethez, mint amekkorra szksg van. De ht meg kell rtennk, hogy neki erõtbblete van s fradhatatlanul vgzi el a feladatait. Vitalitsa risi. Knnyen kritizl msokat, de ha õt minõstik - s nem elismerõen - azt nem brja elviselni. Az õt rt brlatok, mg ha ptõek is, haragot vltanak ki belõle. Nem lehet tudni, hogy mikor robban. Ha jobban meggondoljuk, ez rthetõ, hiszen az egsz lete arra pl, hogy elismerst vltson ki msokbl. A Kos kptelen diplomatikusan fogalmazni, lni. Gyakran a legnyersebb modorban hozza msok tudtra a nemtetszst. Mindig magbl indul ki, nem kpes megrteni, ha ms erõtlen, vagy ugyanazt a feladatot lassabban vgzi el. Hajlamos mindent maghoz mrni, de nem sportszerûtlen. Gyengkkel s erõtlenekkel õ nem versenyez, de rgtn segtsget nyjt, ha tmogatst krik.
A Kos az igazi felfedezõ, az j utakon jr, a veszlyeket keresõ. Hajtja a vre, mindenbe beleavatkozik, abba is, amibe nem kne, hozzszl olyasmihez, amirõl nem tud, rtkel olyasmit, amihez nem rt, szentl meg van gyõzõdve arrl, hogy neki mindig mindenben a legerõsebbnek, legokosabbnak, a leggyesebbnek kell lennie. A kos szmra legfontosabb, hogy bebizonythassa: vezetsre termett, s hogy mindentt, minden helyzetben meg tudja llni a helyt. A mindennapi harcban magrt a harcrt, magrt a tevkenysgrt csinlja az egszet. Az let klnbzõ helyzeteiben lthatjuk, hogy amit el akar rni, azrt risi harcot folytat, de amikor elrte, mr nem fontos szmra. Megtartani nem tudja s nem is akarja.
A Kos szmra az let a legizgalmasabb jtk, de ha trsasjtkot jtszik, abban is ugyangy kzd, mintha lethallharc lenne. sszegezve azt tapasztaljuk, hogy a Kos lnye gyermekien tiszta, semmi ravaszsg, semmi szerepjtszs. Elve az, hogy gyõzzn az erõsebb. Egy eszmrt, bartsgrt, egy nagy tettrt kpes akr az lett is felldozni. Ellensgeivel szemben csak addig kmletlen, mg a harc tart, de rgtn elfogadja a bkejobbot, ha a msik megadja magt. A Kos nem elemez. A dolgokat olyanoknak ltja, amilyenek, s nem hajland belemagyarzni, sem az ilyen magyarzatokat elfogadni. Minden jel tbb szinten is megnyilvnulhat.
A Kos egyszerûbb, primitvebb szinten a garzda, a hetvenkedõ, az erõmûvsz, a nagyhang, a csibsz. Knnyen brutliss vlnak. A Kos nmagt a legjobb vezetõnek tartja. A beosztottjai mr nem annyira. Fradhatatlan energija, risi munkabrsa, a clfeladatok vagy rvid tv feladatok elvgzsre kivlan alkalmas, de krnyezete nem mindig tud vele lpst tartani. A hosszan tart feladatokba belefrad. Nincs kellõ koncepcija, ebbõl kvetkezik, hogy jobb, ha ezek kidolgozst msokra bzza. Ezek kivrsra nincs trelme. Ellenkezni nem lehet vele, amit parancsba ad, azt vgre kell hajtani.
Meg kell klnbõztetnnk az llandan visszabeszlõ, mindenbe beleszl, hepciskod Kos-embert, a parancsokat gyorsan vgrehajt, j kezdemnyezõkszsgû s vllalkoz szellemû, de nem kitart Kos-embertõl. Elsõsorban olyan feladatokat lt el az utbbi, amelyek tbb-kevesebb nllsgot tteleznek fel. A Kos azt szereti, ha kiadjk neki a feladatot, de nem szereti, ha a feladat vgzse kzben tmutatsokkal, szrevtelekkel ltjk el. Ezeket flsleges, htrltat szcsplseknek tartja.
Legyen akr nõ, akr frfi, szmra a legfontosabb, hogy a partner elismerje õt. Felnzzen r. A szerelemben tiszta rzsek vezetik, de nem szereti a sok beszdet, kitrst. Szeret hdtani, s a hzassgban akkor gyes a hzastrs, ha mindig lehetõsget ad a Kosnak, hogy jbl meghdthassa. A Kos nõk frfiasak. Erotikban a Kos-ember a finomsgokra rzketlen, a vad, szenvedlyes szerelmet szereti. |
[12-1]
|