grafitnyomok
MSIK FRUMOM
 

Ide kattints a rozsaszin ugyek topichoz!

 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
>Men
 
Gondolatok, llekszntsok
 
hangos versek
 
Novellk, rvidebb przai rsok
 
Vezekls (kszl regny)
 
HANGULATOK Hang-kp-vers egyben

 Indtsd el a zent, nzd a slideshowt, s olvasd a verset!

Trafic

Belle Nuit

Air

Adagio

Unforgetable (Felejthetetlen)

Vrtl, vrtalak

Br elmondhatnm...

 

 
jabb rsaim
 
Verseim

  

 
Nagy lelkek trkeny letekben (kedvenceim)

Edith Piaf (Sinka Zsuzsanna rsa)

Leonard Cohen

Jim Morisson

 
Verseim angolul
 
Bannercsere

 

 

Bannersite:

Tbb, mint 50 kategria kztt kereshet rdekldsi krnek megfelel honlapokat. Ha npszerusten honlapjt akkor is ltogasson el ide!

 

Bannermhely: 

 

 

 

 

Bagolyvr:

 
Kzpflde:
 
 
Csingi oldala:
 
 
Tndrkz
 
A Hauer Pdium plaktjai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Az oldalon hasznlt kdok

A legrdl men kdja

Segtsg a legrdl men kdjhoz

Itt prblhatod ki a kdokat (ksznet rte Vikinek - Bannermhely)

Kdprbl lap kdja (Vikitl - Bannermhely)

"Sajt kpeim" scriptje (jobb oldalon)"

"Sajt kpeim" scripthez lers. Ksznet rte Hitetlennek

 
Szp kpek nektek

 

Kagaya Zodiac (I)

Kagaya Zodiac (II)

Tndrek

Fantasy

Fantasy II

 
Ajnlataim

A Legjobb Scriptek Szlltja 

 

 

 
sajt fotim
 
  • Frumok
  • Frumok : Csippinek!(llekvndorlsrl : Clara M. Codd: Nincs hall Vigasztal zenet Frumok: 
    Tmaindt hozzszls
    Fatyol

    2005.10.12. 10:15 -

    Ahogy az ember flrerakja

    Viseltes ruhit,

    s jakat vesz, mondvn

    ’Ma ezeket fogom viselni!’

    gy veti le a szellem knnyedn

    Hsltzkt,

    s halad tovbb, hogy

    Elfoglalja j lakhelyt.

    Edvin Arnold: A mennyei nek

     

    Egy vigasztal igazsg

    Az si blcsessg ltal elnk trt egyik legcsodlatosabb s legvigasztalbb igazsg az, hogy valjban hall sehol a vilgmindensgben nem ltezik. Soha semmi nem sznik meg ltezni, csak llapott vltoztatja. Longfellow, a klt szavaival kifejezve:

    „Nincs hall,

     Ami annak ltszik, az tmenet”.

    Minthogy az ember szve mlyn ezt az igazsgot mindig is tudta, mlyen gykerez meggyzds l benne arrl, hogy nem lehet vglegesen elvlasztani azoktl, akiket szeret, s hogy mg biztosan tallkozni fognak. Ez helytll rzs. rkrvny alapigazsgknt llapthatjuk meg, hogy akit az ember szeret, azt soha, soha nem vesztheti el.

    ’De – mondod te – akit szerettem, kihlt, s mozdulatlanul fekszik. Most ez a drga test oszlsnak indul. Hol van ? Hogyan lehetek biztos abban, hogy mg ltom t?’

    Taln az els dolog, amit fel kell fogjunk, hogy nem ez a test. A test csak lelknek ruhja volt. Azt szletsekor lttte fel azrt, hogy kapcsolatba kerlhessen a csodlatos tapasztalatok sorval, amelyet let-nek neveznk, habr a valsgban ms tapasztalatok sokkal teljesebb letet jelentenek, mint ez a mostani. Sok klt s tuds vlte gy. Platon mondja, hogy testek srboltjaiba vagyunk ’temetve’ azrt, hogy elz letnk hibit rendbe hozzuk. Walt Whitman rja: „Taln n, a halott ember, n az lmod”.

    A body (test) sz az angolszsz bodig illetve abode szbl ered, amely lakhelyet jelent. Amint a keresztny Szentrsban ll: „Mivel itt nincs lland lakhelynk, vrjuk az eljvetelt”. Arnold Bennett a testet emberi gpezetnek nevezi, mert l dolog, de sajt homlyos, sztns lettel. Ennl jobb Szent Ferenc ’szamr-testvr’ elnevezse. A Genezis brruhnak hvja, megint ms meghatrozs szerint iskolai egyenruha. Ebbe az letbe – ltszlag nem sajt akaratunkbl – azrt rkeznk, hogy az anyagi vilg tapasztalatain keresztl jussunk lelki fejldsnk tpllkhoz. Amikor ismt eltvozunk, a szellem pihen idejt tltjk el, s hossz idre megszabadulunk a fldi let gondjaitl s problmitl.


     

    A llek vilga

    Hov megynk? Az gbolt fl? A szoksos elkpzels szerint a mennyorszg fent, a pokol pedig lent van. Nem, a mennyorszg nem a csillagokon tl van, hanem itt s most, krlttnk, ahogy Krisztus Urunk tantotta. azt mondta, ’bell’ van. Ez belsbb, finomabb anyag, egyltaln nem fizikai, mgis sznekkel s formkkal teli vilg, ami krlveszi s thatja ezt az ismert vilgot.

    Az okkultistk szerint az anyag valamennyi formja sokfle srsgi fokozatban ltezik. A vz talakthat jgg, majd gzz. A tudomny egy protonokbl s elektronokbl felpl lthatatlan vilgot felttelez, hasonlan ahhoz, ahogy Napunkat krlveszik a bolygk. Az emltett rszecskk nem statikusak, hanem hihetetlenl elevenek, s elkpzelhetetlen gyorsasggal mozognak. Milyen trben mozognak ezek? Sokkal finomabb anyag trben, mint a mi vilgunk, amely ritkbb, ragyogbb, lnkebb s olyan fnyl vilg, hogy a kzpkori rk ’asztrlisnak’ vagy csillagosnak neveztk. Ez a fnyl vilg hatja t s veszi krl a mi fizikai vilgunkat.

    Ez a llek vilga. Legtbben gy hisszk, hogy van lelknk, de nem tudjuk megmondani, hogy milyen, vagy pontosan hol van. Ismt a sz eredete lehet segtsgnkre. A grg psyche szbl szrmaznak a ’pszichikai’ s ’pszicholgia’ kifejezsek. A pszichikai kutats s a pszicholgia Nyugaton modern tudomnynak szmtanak, de Keleten nagyon rgiek. Az egyik megksrli felfedezni a llek vilgt az anyagbl vagy a formbl kiindulva – ahogy Oliver Lodge megjsolta, ezt az eljvend szzadok tudomnya fogja megvizsglni –, hogy van-e szne s alakzata, hogy le tudjk-e majd fnykpezni, stb. A msik a tudatossg, az rzs s a gondolat eribl kiindulva trja fel a llek vilgt. Ma mr senki sem tagadja, hogy a gondolat hatalmas er, egy igen finom rdiad, amely llandan mkdik.

    A llek a gondolkod, rz n, aki hall utn mg elevenebben gondolkodik s rez, mint eltte. Tudunk-e gondolkodni agy nlkl, s rezni idegek nlkl? Sokkal jobban. Agyunk s idegsejtjeink csak olyanok, mint a zongora billentyi a zensz szmra. A zene a lelkben van, de szksge van a hangszerre ahhoz, hogy megmutasson valamit abbl, milyen is az a zene.

    Szent Pl gy hatrozta meg az embert, mint hrmassgot, akinek teste, lelke s szelleme van. Ez a kt utbbi nem felcserlhet fogalom, mivel a grg eredetiben teljesen klnbz kifejezsekkel jelltk azokat. A szellem sz, a ’spirit’, a grg pneuma illetve a latin spiritus sz fordtsa. Eredeti jelentse ’az let lehelete’. Misztikus, tiszta, isteni fogalom. Isten lehelte a fizikai s a lelki emberbe az let lehelett, aki ez ltal l, halhatatlan nn vlt, mindrkre osztozva a vilgmindensg rk letben. Minden ember a Legfels gyermeke s errl az rksgrl sohasem mondhat le. Ezt a gondolatot csak szimblum s allegria segtsgvel lehet megkzelteni. Szent Pter ’a szv rejtett embernek’ nevezi, ’amelyben nincs romland’. Szent Pl gy hvja: ’a Krisztus bennnk, az dvssg remnye’. A mi Urunk mg kifejezbben mondja: „Taln nincs-e megrva trvnyeitekben, hogy megmondtam, ti istenek vagytok?” Dvid kirlyt idzte, aki gy rt: „istenek vagytok, s valamennyitk a Legfelsbb gyermeke”. A hall utn letnk tapasztalatainak java rsze lassan megtisztul s bepl rejtett, isteni tudatossgunkba, ezzel elsegtve nvekedst s fejldst. gy lehullatjuk testi ruhnkat, s elszr a llek lett ljk, vgl a felszabadult szellem fensges s dvzlt lett rjk el.

     

    [7-1]

    Fatyol Elzmny | 2005.10.12. 10:18 - #7

    Fordtotta: Solymos Bln, 2003.

     

     

     

     

     

     

    MAGYAR TEOZFIAI TRSULAT

    Fatyol Elzmny | 2005.10.12. 10:18 - #6

    Nvekedsnk letrl letre

    gy fejldnk letrl letre, kzttk let utni szakaszokkal, nveksznk kpessgben, a szeretet erejben, szellemisgben. Az let sohasem hibaval, brmilyen nehz is. Nem maradhatnnk ott rkre? vszzadokon keresztl – ahogy mi ezen az oldalon szmlljuk az idt – megpihennk abban a boldog llapotban, de azutn az rz lt irnti szomjsg ismt felbred bennnk s jra visszahoz a ltezsnek ebbe a fldi rendjbe. Durva hasonlattal lve: az tel fizikai testnk nvekedsnek eszkze. Nem tart hossz ideig az tel elfogyasztsa, de tbb rt vesz ignybe megemsztse, s csak azutn vlik a fizikai ember rszv. Az lettapasztalatok lelki nvekedsnk tpllkai. lhetnk akr hetven vet is, de tbb szz vig tart, amg tapasztalataink rsznkk vlnak, s mint llek nveksznk kpessgben s tudsban. Mieltt visszatrnk a Fldre, egy msik ltvny trul elnk, nem az az let, amelyet elhagyunk, hanem amelyikbe belpni kszlnk. Ebbe leginkbb szellemi rettsggel lehet bepillantani, s lehozni valamit a veleszletett emlkezetbl egy j agyba, amikor iszunk a Lethe vizbl. Francis Bacon rta, hogy korai ifjsgtl rezte, az emberisg szolglatra hivatott.

    rk igazsgok

    A tehetsg korn megmutatkozik. A szellemi tehetsg is. Mindegyiknk egy ifj hs, szent vagy blcs, annak megfelelen, hogy alapvet gondolati, rzelmi vagy tevkenysgi slypontjaink hol vannak. Sohasem jvnk egyedl vissza. Bartok, kedves szemlyek jnnek velnk elz leteinkbl. jra s jra tallkozunk velk, nem mindig ugyanolyan megjelensben, mivel a vilg sznpad, s lete sorn minden egyes ember sok szerepet jtszik. Megtalljuk s minden alkalommal megtanuljuk jobban szeretni ket. Taln nincs is ms megtanulnivalnk az letben, csak az, ahogy valban szeretnnk kell. Kt rk igazsg van: brmire gondol az ember, azzal azonnal kapcsolatba kerl, legyen az l bart vagy gynevezett halott, vagy akr egy hatrtalan, rajta kvl ll eszme; s amit az ember szeret, azt soha, soha nem vesztheti el, mert a szeretet rk, s nem lehet megtagadni. Taln az elveszts vagy elidegeneds ltszata tant meg bennnket arra, hogyan szeressnk mg nzetlenebbl. Dr. Annie Besant mondta egyszer: „Ha ugyanolyan boldog tudsz lenni, amikor az ltalad legjobban szeretett lny nincs a kzeledben, akkor megtanultad, hogyan kell szeretni.”

    Ne beszljnk azokrl a szeretteinkrl, akik a srban vannak. Nincs ott semmi, csak az ember viseltes ruhzata. Gondosan rizhetjk, ahogy az anya rzi a kicsiny cipt, amelyet gyermeke viselt egykor, de amelynek tbb mr nincs kze hozz. Boldogabb, teljesebb letet l mr, megszabadulva minden betegsgtl s a test alkalmatlansgtl. Visszahvnnk t a szenved, beteg testbe, vagy az let megprbltatsai s szorongsai kz? Sohase fljnk a halltl! Ahogy a latinok mondtk, a hall az let kapuja. Mindannyiunknak meg kell halnunk, mert ez a Teremt szeret akarata, aki enyhlst ad fjdalmunkra s pihenst lmnyeink feldolgozshoz.

    Az rm s a vigasztals gondolatai

    Brmennyire is rezzk a kedves elvesztst, ne engedjk, hogy a fjdalom tlzottan lesjtson, mivel a bnattal teli gondolatok elrhetik t, s fjdalmat okozhatnak neki. Ne kvnjuk hevesen vissza! Br tudnnk, mennyivel boldogabb vilg lakja most! Nincs tlnk tvol. Nemcsak rzkeli szeret gondolatainkat s iminkat, hanem egy idre, amikor mi alvskor tmenetileg elhagyjuk testnket, hozz hasonl helyzetben vagyunk. Engedjk t bkben s boldogsgban pihenni trni! Rvidesen kvetjk, s az elsk kztt lesz, aki dvzl bennnket, ha rnk kerl a sor, s elhagyjuk a fldi letet. Prbljunk meg arra emlkezni, hogy mennyivel jobb neki, s kldjk neki szeretetnket s iminkat. Ez tovbbi vigaszt s rmet nyjt szmra.

    A lthatatlan vilgok

    sszefoglalsul taln mondhatn valaki: ’Milyen igaz s vigasztal ez! De tudja ezt valjban brki is?’ Egy ilyen rvid rsban ezt teljessgben nem lehet megvlaszolni. Azonban azt lehet mondani, hogy a bennnket krlvev lthatatlan vilgokat lehet ltni s hallani a szoksos rzkeink kiterjesztsvel, ez a kpessg rejtetten mindannyiunkban megvan. Mindazok, amikre rzkeink vlaszolnak, az anyagban lev ritmikus hullmzsknt rhatk le. A hang hullmokat kelt a levegben, flnk felfogja ezeket. A hasonl, mg gyorsabb s finomabb hullmokat, amelyek az terben, s nem a levegben rezegnek, szemnk fogja fel, s mi ltjuk. A rntgen-sugarak az emberi lts hatrn tl vannak, de az rzkeny fnykplemezen felfoghatk. Nhnyan elmlt letek tapasztalatai vagy rkltt adottsg folytn szokatlan rzkenysggel szlettek, s kpesek a termszet finomabb rezgseire reaglni. Tisztnltknak vagy tisztnhallknak nevezzk ket. Ha ezeket az adottsgokat, amelyek rejtetten mindannyiunkban megvannak, teljesen kifejlesztjk, s hasznlni kezdjk, ahogyan a teljesen fejlett jgik s okkultistk teszik, az egsz finomabb s sugrzbb vilg, amely thatja s krlveszi ezt a fizikai vilgot, feltrul a tisztnlt megvilgosodott tekintete eltt. A fenti igazsgok feltrsa ilyen kimvelt tisztnlts eredmnye, de nem tvesztend ssze a kevsb fejlett emberfajok szrvnyos tisztnltsval. Ritka s nehezen elrhet llapot. Azonban vgl mindenki birtokba kerl, s ha az a nap elrkezik, az ember tbb mr nemcsak remnykedik, hogy lelke van, s l a hall utn is, hanem tudni fogja, hogy gy van, bartai pedig mindig vele lesznek, akr lk, akr holtak. Ezt olvassuk a Korinthus-beliekhez rt levlben: „Az utols ellensg, amelyet el kell puszttani, a hall.” Amit a lt tud, azt a szeret ember szve intuci rvn mindig is tudta.

    A knaiak a halott embert a ’mennyek vendgnek’ nevezik. Milyen boldog vendg is !

    Emlkezznk Shelley halhatatlan versnek soraira, amelyet legjobb bartja eltvozsakor rt:

    „Bke! Bke! Nem halott , s nem alszik.

    Felbredt az let lmbl.”

     


    Fatyol Elzmny | 2005.10.12. 10:17 - #5

    Vgyaink s gondolataink

    Mg egy dolgot kell emlkezetnkbe vsni. Ha valaki meghal, jelleme nem megy t hirtelen vltozson. Mg ugyanaz az ember, ugyanazokkal a vgyakkal s gondolatokkal. Tegyk fel, hogy fldi letben rzki gynyrk, durva s bosszll gondolatok foglalkoztattk. Fizikai testnek elvesztsvel ezek az rzsek fokozott hevessggel izzanak majd finomabb testben, kilskhz azonban mr nem rendelkezik eszkzzel. Szenvedni fog sajt szrny vgyai miatt, amelyeket nem tud kilni. Ltk ezt az llapotot allegorikus nyelvezettel gy rjk le, hogy az ilyen ember ’a pokol tzben g’. Egy id utn ezek a lngok, ha nem tplljk ket, s ha nem tall a szenved egy mdiumot, akin keresztl kzvetve kilheti, elhalnak, s az ember gy tallja, hogy tudatossga megnylik a vilgmindensg sokkal szebb rgii fel. Emlkk azonban megmarad az egyn j fldi letben is, s a lelkiismeret hangjn szl hozz.

    Krisztus Urunk ezeket az llapotokat brtnknek nevezte. Egy gonosz let alatt az ember – ha nem is rzkeli – gonosz gondolatok s vgyak hljt szvi maga kr, amely fogolyknt tartja t halla utn egy ideig. A szerz egyszer sajt maga ltott egy ilyen esetet. ppen Amerikban tartzkodott, egy nappal azutn, hogy egy asszonyt frje meggyilkolsa miatt kivgeztek. Amikor a szerz reggel felbredt, az asszony llt eltte kezt trdelve s jajveszkelve: ’Mirt kell meghalnom?’. Amint az a hall utn nha megtrtnik, az asszony – gy tnt – nem fogta fel, hogy a mi fogalmaink szerint mr halott. Krltte, sajt tudatalatti gondolataibl felptve, megjelent a gyilkossg, a bri trgyals s a kivgzs, s jra s jra tlte azokat. A szerz remnytelen sajnlatot rezve irnta karjval tlelte, de semmit sem tudott tenni vagy mondani, amivel befrkzhetett volna a gyilkos tudatba, aki sajt magn kvl senki msrl nem volt kpes tudomst venni. gy egy tapasztaltabb segtt kellett keresni, aki jtt s elvezette t. Az ers nzs vastag felht sz az ember kr, ami egy idre elszigeteli t. De legtbbnket, a jraval, rendes embereket a hall utn nem ilyen vgzet vr, csak megknnyebbls s bke.

    A legrosszabb emberekben is van valami szp, s az a szpsg vgl elvezeti ket egy tmeneti tisztttzn t a boldogsghoz s a bkhez. Az emberfinak, aki a Legfels fia, mindrkre a mennyorszg a vgs s vgleges otthona. A hall utni t mindig az igazabb s magasabb rend nnk fel vezet, amelynek lakhelye a mennyorszgban van. Az az ember, aki szeretettel s megrtssel nylik meg minden let irnt, boldog mennyorszgban l, mialatt mg itt a Fldn tartzkodik. Mindazt, ami szp, igaz s j, a hall utn visszavisszk magunkkal rk valnk szmra, s annak a tisztbb vilgnak a fnyben lettapasztalataink elnyerik igazi rtelmket. Sokak szmra ez a mennyei vilgba val tmenet valban nagyon hamar rkezik el. Mindenkinek eljn, ha csak egy rvid idre is. A pszichikai vilgot egyedl a bennnk lev szemlyes, vagyis a j vagy a rossz alaktja ki. A menny dicssge akkor nylik meg elttnk, amikor tl kicsinyes s tl nz letfelfogsunkbl megtisztulva kiemelkednk.

    A szellem birodalma

    Most gondolatban elrjk a szellem birodalmt, amely olyan tndkl, olyan fldntli rmtl thatott, hogy csak a jelkpisg formanyelvn rhat le. Egy nagy lt gy rta le: „Az l fny tengere, sznben s formban a nagyszersg minden elkpzelhet vltozatval krlvve, s az egsz minden egyes gondolathullmmal, amelyet az ember elmjbl kibocst, vltozik, s ahogy ezt most is felfedezi, valjban gondolatnak kifejezdse a sk anyagban. Nincs olyan szeretetre mlt dolog a fldn, az gben vagy a tengerben, amely ne lenne meg ott teljessgben s intenzitsban, minden kpzeletet fellmlan, de az l valsgnak ebbl a ragyogsbl minden ember csak annyit lt meg, amennyire kpes.”


    Wordsworth mondja a Laodamia-ban:

    „Beszlt a szeretetrl, ahogy csak a Szellem rez,

    Olyan vilgokban, ahol egyensly s tisztasg van,

    Nincsenek elzend flelmek, se gygytand viszlyok,

    Nincs svrgs a mlt utn, s a jv biztos,

    Beszlt a hsi mvszetekrl nneplyes hangulatban,

    jjlesztve, finom harmniban keresve

    Mindazt, ami elragadan szp – elkpzelve ott

    Boldogabb szpsgben, mg kristlytisztbb sugrban,

    Mg hatalmasabb gben, istenibb lgben,

    Bborcsillogssal teleszrt trben,

    Az gben, amit a Nap a fldn ismert legragyogbb fnnyel raszt el,

    Mindenki mltatlan arra, hogy megszemllje.”

    A Jelensek Knyve ugyanerrl gy r: „Az Isten eltrl minden knnyet szemeikrl, s a hall nem lesz tbb, sem gysz, sem kilts, sem fjdalom… s nem megy be abba semmi tiszttalan, sem az, aki utlatossgot s hazugsgot cselekszik.”

    Kapu a mennyorszgba

    Azt mondhatjuk, hogy a mennyorszgnak ngy kapuja van, vagy msik szimbolgival kifejezve, lete folyamn az ember ngy magot vet el. Nhnyan csak egyet, msok egynl tbbet, amelyek kivirgzanak, megrnek a mennyorszg levegjben, s csodlatos krptlst nyjtanak az let valamennyi prbattelrt s bajrt. Ez valjban az emberi szellem pihen ideje, amely ugyanakkor a tapasztalatok feldolgozsnak s a fejldsnek az idszaka is.

    1.      Rokonok s bartok szeretetnek magja. Nem az nz, tl szemlyes szeretet, amely beteljeslst a fizikai skon tallja meg, hanem az nzetlen szeretet, amely mindenek felett jt s boldogsgot kvn az ltalunk szeretetteknek. Ott az ember mindazokkal krlvve tallja magt, akiket valaha szeretett. Senki sem fog hinyozni. Mg ha valaki fizikai testben lenne is, szelleme ott lesz, s a szeretet sokkal knnyebben hat s ragyogbb, mint amikor a fizikai test larcn keresztl sugrzik. Abban a vilgban nincs szksg szavakra. Amit az ember mondana, azt bartai tudjk s teljes mrtkben megrtik. Itt lent oly gyakran nem tudjuk helyesen kifejezni azt, amit gondolunk s rznk. Szavaink tl gyakran vezetnek flre, illetve tl gyakran rtik flre azokat. Ott ez nem lehetsges. Az valban a szellemi kzssg skja, ahol mindazok, akik szeretnek, egyek. Mindenkibl csak a legmagasabb van jelen, amely sohasem eredmnyez fjdalmat s csaldst.

    2.      Isten szeretetnek magja. Ez vallsos alkatra utal. Nem mindenki rendelkezik vele. De ahol ez valban nzetlen s llhatatos, valsgos mennyorszgot teremt a rajongnak. Mivel, br valsznleg soha nem ismerte fel, htatval s azzal, hogy lete sorn folytonosan az isteni eszmre gondolt, egyfajta sugrz alakzatot ptett fel, amelyen keresztl a hall utn, de mg az let sorn is a Nagy seredet megldhatja, vezetheti t, s lelki kzssgbe lphet imdjval.
    Ugyangy van ez Buddha s Krisztus imdival, mindkettjkkel, akik abban a formban lesznek imdikkal egytt a mennyei letben, ahogy mindig is brzoltk ket. A rajong pti fel a formt, de a Nagy Egy szelleme lelkesti s hasznlja azt. lt egyszer egy ember, az dvhadsereg kapitnya, aki nagyon magnyos letet lt. Mgsem rezte magt egyedl, mivel egsz lelkt Krisztus Urunk folytonos imdsnak szentelte. A mennyorszgban sugrz kapcsolatba kerlt Urval.

    3.      Az emberszeretet magja. Nhnyan mindig felfel nznek, az Egy fel, msok termszetesebb mdon lefel, a sokakra. Ez csak ms mdja Isten szeretetnek. Az az ember, aki lete sorn sajt magt teljes szvbl embertrsai szolglatnak rendelte al, halla utn kapcsolatba kerlhet az emberisg legnagyobb szolglival, a felszabadult, tkletess vlt lelkekkel. Azokkal, akik valamikor emberek voltak, mint mi, de rges-rgen elhagytk a vilg iskoljt, ugyanakkor mg annak kzelben maradtak. gy segtik s szolgljk fiatalabb testvreiket. Aki szereti felebartait, ezen szeretet eredmnyeknt szlesebb kr tudssal s nagyobb kpessgekkel trhet vissza a Fldre, hogy tovbbra is segthessen.

    4.      Az igazsg s szpsg szeretetnek magja. Ez jellemzi a blcset, a mvszt, a fejlds brmelyik fokn. A tuds vagy a filozfus valban keresi az igazsgot, az univerzum veleszletett trvnyeit, Isten akaratt. Ott a mennyorszgban kiterjedt s akadlytalan mkdskben ltja azokat, megtanulja megrteni s csodlni ket. Amikor visszatr a Fldre, visszahoz valamit ebbl az gi ltomsbl, s ez arra kszteti, hogy ismt keresse az igazsgot s szpsget. Azonban itt lent sohasem fogja azt abban az eredeti szpsgben ltni, ami szvt csaknem ntudatlan emlkezettel kavarja fel.

    Az angyali rendek

    A mvsz klnleges trsai mr letben is, habr nem is tudott rla, a szpsg termszetes papjai, az angyalok, vagy ahogy Keleten hvjk ket, a dvk. A dva sz fnylt jelent, ezt a nevet adta nekik John Bunyan is. Nem emberi lnyek, s egy emberi lny sem vlik angyall. Mindegyikk a fejlds klnbz vonalhoz tartozik. A dva nem ismer szomorsgot, bnt vagy fjdalmat. Emiatt taln hosszabb utat jr be. tja az rm s bke tja, jellemz hatsa egyfajta rm s emelkedettsg. Az ember istenemberr vlik, tkletesedett emberr, s ahogy Eliphas Lvi felttelezi ’az angyalok fltt ll, s azokat is irnytja’. Nem emlkeztet-e ez bennnket a hber szvegre: „Az angyaloknl kicsit alacsonyabbra helyezed t, megkoronzod dicssggel s kessggel.”

    Az angyali seregek lthatatlan jelenlte a szpsg s rm klnleges lgkrt hozza ltre. Pldul a zenre rzkenyek szmra a templomi orgonamuzsika, vagy egy nagy zenekar jtka vigasztalst, bkt, felemelkedst hoz. A termet vagy templomot lthatatlanul krlveszik az angyali seregek, akik a zenre vlaszul odasereglenek. Egy, a lthatatlan vilgot tanulmnyoz rtallt a mennyorszgban egy kisfira, aki fldi letben krustag volt az egyik nagy angliai katedrlisban, s gyakran nekelt szlt. Ahol llt a krusban, vele szemben egy keskeny ablak ltszott Szent Ceclia, a zene vdszentjnek kpvel. Ahogy vasrnaprl vasrnapra nekelt, a sznes veg Szent Ceclia letre kelt, s a fi kpzelete szmra valsgg vlt, gy neki nekelt. Gondolata formt lttt, de a formt a zene nagy angyala lelkestette, akit Keleten Gandharva-nak, vagy gi nekesnek neveznek. Amikor a fi visszatr a Fldre, zenei tehetsge sokkal nagyobb lesz.


    Fatyol Elzmny | 2005.10.12. 10:16 - #4

    Gyermekek a hall utn

    Fiatalok maradnak-e ott a gyermekek?

    Ahogy mlik az id, felnnek, s egy kortalan rettsget rnek el. Nhnyan szeretnk tudni, hogyan is ismerjk meg ket. Valjban nem az arcukrl ismerjk fel az embereket. A llek vilgban a felismers olyan gyors s tkletes, hogy senki sem tved. Ha nagyon fiatalon haltak meg ezek a gyermekek, mieltt isteni njk ellenrzse al kerlhettek volna, s az rangyal tengedte volna az irnytst – ltalban hat-ht ves kor krl –, akkor igen gyorsan visszatrhetnek, nagyon gyakran ugyanazokhoz a szlkhz. Tbb ilyen eset ismeretes.

    Mit csinlunk a pszichikai vilgban? Sok mindent. Nem kell tbb meglhetsnkrt pnzt keresnnk. Senki sem koplal, s senki sincs szksgleteitl megfosztva. gy az embernek taln elszr nylik alkalma figyelmt olyan dolog fel fordtania, ami mindig is rdekelte, de amire fldi lete sorn sohasem volt ideje. Tegyk fel, hogy szeretjk a zent vagy az irodalmat, klnsen egy bizonyos zeneszerzt vagy rt. Gondolataink s rdekldsnk elvezethet bennnket odig, hogy kapcsolatba kerlhetnk vele a msik oldalon. Azok az asszonyok, akik szerettk a kisgyermekeket, s nekik sohasem lehetett sajtjuk, boldog gyermeksereg nevelanyjv lehetnek. A msik oldalon az sszes ember kzl a gyermekek a legboldogabbak, mivel ez az a hely, ahol valban brmit kitallhatnak. jjelente sajt desanyjuk felkeresi ket az alvs kapujn keresztl. Az orvosok tbb mr nem beteg testeket ltnak el, de sok beteg llek van, akik megrtsket s szimptijukat ignylik. Nha Krisztus Urunk lthat, aki nem tvozott el messze, a csillagokon tlra, hanem rkre itt van velnk ebben a vilgban, s az sszes tbbiben is.

    Pszicholgiai llapotok

    Mi az igazsg a mennyorszgrl s a pokolrl szl ortodox tantsban? Vannak ilyen helyek? Nincs mennyorszgnak s pokolnak nevezett hely, de lteznek pszicholgiai llapotok, amelyek gy rhatk le. rk pokol bizonyosan nem ltezik. Ez a rettenetes gondolat akkor trsult a keresztnysghez, amikor elveszett a hit abban, hogy a llek krforgsszeren visszatr a fldre. Az ember egy logiktlan kvetkeztetsre knyszerlt: rkkval okozatot llaptott meg mland s vges okok alapjn. Mennyorszg s pokol a fldi testben is megtapasztalhat. A gonosz, nz ember a pokolban van, a szent a mennyben. A szavak jelentsnek elemzse ismt nyomra vezet. A mennyorszg hatrtalan kiterjesztst, a pokol pedig elzrst, elszigetelst, brtnbe zrst jelent. Az testamentumban a hber kifejezst hol pokolnak, hol gdrnek vagy srboltnak fordtjk. Az jtestamentumban a grg hades szt leggyakrabban pokolnak fordtjk, de az pusztn a lthatatlan vilgot jelenti. Minden pokol-fogalom pszicholgiai, s az ember fldi lete sorn tallja ki, azonban egyik sem rkkval.

    Az egsz elmlet az let utni llapotrl gy foghat fel. Itt objektv letet lnk, a fizikai sk trgyaival krlvve. Bell azonban szubjektv letet lnk, amely sokkal tbbet jelent: emlkekbl, remnyekbl, eszmkbl s vgydsokbl ll. Minl fejlettebb egy ember, vagy ami ugyanazt jelenti, hogy llekben gazdagabb, annl csodlatosabb, vltozatosabb s teljesebb a bels lete. A hall utn a fak, szubjektv vilg eleven, objektv ltezss vlik. Egy nagy adeptus ezt gy fejezte ki: „Az ember gy npesti be llandan kzvetlen krnyezett sajtos vilgval, telti kpzelete, vgyai, sztnzsei s szenvedlyei szlemnyeivel: egy olyan ramlattal, amely erssgvel arnyosan hat minden vele kapcsolatba kerl rzkeny, vagy ingerlkeny szervezetre. Ez a bels vilg egyre nvekv kls vilgg vlik a hall utn.”



    Fatyol Elzmny | 2005.10.12. 10:16 - #3

    Az breds

    A hallt kvet tudattalansg idszaka ltalban nem tl hossz, br szemlyes tnyezktl fgg. Legtbbnknl kb. harminchat ra. Ezutn az ember egy ragyog, nyugalmas vilgra bred, elsknt olyan emberekkel tallkozik, akik eltte tvoztak el. Azrt jttek el, hogy tallkozzanak vele. Egyszer Ausztrliban a szerz ezekrl a gondolatokrl tartott eladst a rdiban, s az egsz dli fltekrl rkeztek hozz levelek. Egy orvos j-Zlandbl lert egy esetet. Egy jjel magnyos farmra hvtk, ahol egy nagyon ids hzaspr lakott. Mire odart, az ids ember mr meghalt. Szttrt karral fekdt. Felesge gy meslte el: ’ uram, volt egy lnyunk, aki tizenht vesen halt meg. Mieltt a frjem eltvozott, azt lltotta, hogy ltja t. Karjait kitrta fel, s gy szlt: Jvk, Mary, vrj rm!’

    Milyen vilgba lpett be? Kiss nehz lerni, mivel termszetesen mindannyian fldi fogalmak szerint kpzeljk azt el, s a helyzet nem egszen ez. Fogjuk fel a kvetkez mdon: nem vihetnk t semmi olyasmit, ami csak ehhez a fldi lethez tartozik, mint pldul a felhalmozott gazdagsg, a megszerzett hrnv, vagy a testi rmk, mint evs-ivs, szexulis lmny, mivel most mr egy olyan vilgba s anyagformba kerltnk, ahol ezek a dolgok egyltaln nem valsak. Azonban mindaz, ami hozznk, mint llekhez, mint rz s gondolkod nhez tartozik, velnk jn, s hihetetlenl felfokozdik s megnvekszik. A szellemi rmk, msok igaz szeretete, minden tiszta vallsos trekvs, a szpsg s az igazsg szeretete a msik oldalon kellemes s csodlatos letet ksztenek el annak az embernek, aki egy idre elhagyja ezt a siralomvlgyet.

    Arrl sem szabad megfeledkezni, hogy a llek anyagnak megvannak a sajt trvnyei s felttelei, s ezek eltrnek a fizikai vilgban rvnyesektl. Pldul a llek anyagra nem hat a meleg vagy a hideg. Ezrt lelki testeink nem rzik egyiket sem. A gondolat s az rzs azonban lbb s tisztbb, mint amikor fizikai agyunk s idegsejtjeink nehzkes rszecskit kellett mozgsba hoznunk. Az id s tr rzkelse is ms. Amit az ember gondol, azonnal eltte terem. Amit szeret, az vele van.

    A gondolat teremt ereje

    Viselnk-e ruhkat, esznk-e telt s lnk-e hzakban? Igen, de a ruhk nem szvttek, s a hzak nem ptettek. Ezek az emberi gondolatok s elkpzelsek teremtmnyei, mivel ott a gondolat s a vgy hatalmas teremt er, amint tulajdonkppen ebben a vilgban is az. A hasonl a hasonlval jn ssze, s pt templomokat, koncerttermeket, laboratriumokat s ms ptmnyeket. Ott nincs szksg tbb telre s italra, mivel a llek teste egyiket sem ignyli. Ha az evs irnt ers ktdst visznk t, akkor ltrehozunk ilyen hasonmst, de rvidesen abbamarad ez a szoksunk. A rgi keltk azrt neveztk ezt a skot az rk Ifjsg fldjnek, mivel a llek anyagt sohasem befolysolja a fradtsg, betegsg vagy az ids kor. A felsoroltak ehhez a fldi lethez tartoz fogalmak, amelyeket egy idre elvesztnk, amikor meghalunk. Ott senki sem nyomork, beteg vagy fradt. Milyen megknnyebbls ez azoknak, akiket a hall kiemel egy beteggyban tlttt, elcsigzott ltezsbl vagy nehz letbl! Visszahvnnk ket? Nhnyan taln mondhatjk, hogy ids desanya vagy nagymama szellemi kpt lttk, s hogy k ott is idsnek ltszottak. Emlkezznk arra, hogy milyen risi ereje van ott a gondolatnak s a kpzeletnek. Ha azt a gondolatot vittk t, hogy idsek vagyunk, annak is fogunk ltszani mindaddig, amg el nem engedjk ezt a szoksunkat. Nha az ember azt a gondolatot viszi t, hogy ids s fradt. Mindaddig pihen majd, amg el nem veszti ezt a gondolatot.

    Volt egy ember, aki nyomorkknt lt csaknem egsz letben. Ugyanakkor nemes jellem volt, s sokan szerettk t. Amikor meghalt, azonnal gy tnt neki, hogy nyugodalmas, kellemes lgkr veszi krl. Ezt a lgkrt azoknak a szeret gondolatai s imdsgai hoztk ltre, akik t itt a fldn szerettk. Taln nem rzkeljk elgg, hogy szeretteink, akik eltvoztak, sohasem elrhetetlenek gondolatainkkal s iminkkal. Ne felejtsk el ket! Imdkozzunk rtk, mivel abban a nagyon finom anyagbl sztt vilgban ezek a szeret erfesztsek valsgos rangyalok az eltvozottak szmra.

    Egy angol tbornok, aki nagyon gonoszul lt, halla utn boldogtalan krlmnyek kztt tallta magt. Bnei s gonosz gondolatai stt vilgot alkottak krltte. Az els fnysugr akkor rkezett el hozz, amikor valaki szeretettel s hlval emlkezett r, s imdkozott rte. Ezt a felvillanst kvetve tallt kiutat a fnyesebb birodalom fel.

    Meg kell prblnunk, hogy a fjdalom ne sjtson le tlsgosan, ha szeretteink elmennek, mert a mrtktelen szomorsg felht sz krnk s megakadlyozza, hogy szinte kapcsolatba lphessnk az eltvozottakkal, akr itt, gondolatban, akr jjel, amikor ideiglenesen elhagyjuk sajt testnket. Egy desanyt minden jjel vastag gysztakar vett krl, mert elvesztette kislenyt, akit teljes odaadssal szeretett. A gyermek futott, hogy tallkozzon vele, de eleinte az desanyt krlvev vastag felh megakadlyozta ebben. Ksbb egy segt llek eloszlatta a felht, s az anya karjaiba vehette gyermekt.

    Amikor jjelente elhagyjuk testnket, nem visszk magunkkal agyunkat. gy nehz lesz feljegyeztetni vele tapasztalatainkat, amelyekben nem osztozott, hacsak a mkdse nem elgg rzkeny s ellenrztt. Legtbbnk azzal a tapasztalattal bred reggel, hogy bks nyugalomban telt az jszaka, esetleg lnk lomban. Az lom pszicholgija igen sszetett, s a legtbb lom nem valdi emlkezet. Nhny klnsen lnk rszlet azonban tjhet, mivel ott az let sokkal elevenebb, mint itt.



    Fatyol Elzmny | 2005.10.12. 10:15 - #2

    A tudat visszahzdsa

    Ksreljk meg rzkeltetni mindegyik llapot lett. Legelszr a meghals folyamatt. Ez mindegyiknkhz elrkezik, azonban a hall bart, akitl nem flni, hanem akit dvzlni kell. A hall rjt ismerik a msik oldalon, s senki sem lphet t gy, hogy ne tallkozna odat valakivel, akit ismer, s aki t megelzte. Fldi letnk sorn a tudatunk kifel fordul, hogy lettapasztalatokat gyjtsn. Ha kzeledik tvozsunk ideje, a tudat visszahzdik s befel kezd fordulni. Nha a haldokl azt kri, hogy gyjtsk fel a lmpt, vagy azt mondja, hogy tvolodik a szoba. A tvoz – minthogy a msik oldal egyre kzelebb kerl – elg gyakran felismer szemlyeket vagy helysznt a msik oldalon. Egy haldokl r katona pldul gy szlt az polnvrhez: „Nvr, nzze ezeket a bjos hlgyeket!” Ilyennek tntek szmra, mivel az rk Ifjsg fldjt ltta, ahol az anyag ragyog s sugrz.

    Ezutn, minthogy a tudat mg beljebb hzdik, egy csodlatos s lnyeges dolog trtnik. Rendes, ber tudatossgunkban gy ltszik, mintha letnk sok mindennapi esemnyt elfelejtennk. Ez nem egszen gy van. nnk mlyebb rszeiben semmi sincs rkre elfeledve, s amint valaki thalad a msik oldalon lev letbe, gy tnik, gyorsan keresztlhalad sajt emlkezete csarnokain. Ez olyan, mint amikor az ember az let szntert elhagyva visszanz, s madrtvlatbl nzi az letet, mint egszet, hol volt sikeres, s hol bukott el. Ezutn, ahogy a llek elhagyja a testet, a tudat rvid idre a mly alvs llapotba kerl, ez alatt a pszichikai test, amely az let folyamn thatotta s krlvette a fizikai vdburkot, nll ltre kel a msik oldalon.

    Az alvs kapuja

    Habr a legtbb ember nem szleli, mialatt testben lnk, jszaknknt elhagyjuk azt az alvs kapujn keresztl, amely egyben a hall bejrata is.

    „Mly csodlatos az alvs – rja Shelley – az alvs s fivre, a hall”.

    Meghalni valjban nem ms, mint utoljra elaludni ebben az inkarnciban. Azonban, amg lnk, alvs alatt kapcsolatban vagyunk testeinkkel egy fnyl, magnetikus fonl rvn, amely azonnal visszahv bennnket az bredsbe, ha testnket brmi rinti. Hall esetn ez az sszekt kapocs megszakad, gy a visszatrs nem lehetsges tbb. Vajon nem idzhetk-e Ecclesiastes szavai: „vagy valamikor az ezst zsinr elszakad”? gy az a vilg, amelybe most belp, nem teljesen ismeretlen, mivel nmely rszn mr thaladt, mialatt teste aludt.

    ’Tudatban van mindennek a haldokl?’ – krdezhetjk. Mi van azzal, amit halltusnak neveznk?’ Ez csak a fizikai izmok miatt van, amelyek megsznnek mkdni. A szemly maga nincs ennek tudatban. El van foglalva elmlt lete feltrul kpeivel, s ez tudatban akkor is folytatdhat, ha teste megsznik llegezni. A haldoklt soha nem szabad zavarni, semmivel sem szabad terhelni. Figyeljk elmlst bkben s szeretetteljes gyengdsggel. Egy si tibeti rs azt tancsolja, hogy ljnk mellette, szeret szavakat suttogva, amelyeket ha flei nem is halljk, de a lelke igen.


    Fatyol Elzmny | 2005.10.12. 10:15 - #1

    Ahogy az ember flrerakja

    Viseltes ruhit,

    s jakat vesz, mondvn

    ’Ma ezeket fogom viselni!’

    gy veti le a szellem knnyedn

    Hsltzkt,

    s halad tovbb, hogy

    Elfoglalja j lakhelyt.

    Edvin Arnold: A mennyei nek

     

    Egy vigasztal igazsg

    Az si blcsessg ltal elnk trt egyik legcsodlatosabb s legvigasztalbb igazsg az, hogy valjban hall sehol a vilgmindensgben nem ltezik. Soha semmi nem sznik meg ltezni, csak llapott vltoztatja. Longfellow, a klt szavaival kifejezve:

    „Nincs hall,

     Ami annak ltszik, az tmenet”.

    Minthogy az ember szve mlyn ezt az igazsgot mindig is tudta, mlyen gykerez meggyzds l benne arrl, hogy nem lehet vglegesen elvlasztani azoktl, akiket szeret, s hogy mg biztosan tallkozni fognak. Ez helytll rzs. rkrvny alapigazsgknt llapthatjuk meg, hogy akit az ember szeret, azt soha, soha nem vesztheti el.

    ’De – mondod te – akit szerettem, kihlt, s mozdulatlanul fekszik. Most ez a drga test oszlsnak indul. Hol van ? Hogyan lehetek biztos abban, hogy mg ltom t?’

    Taln az els dolog, amit fel kell fogjunk, hogy nem ez a test. A test csak lelknek ruhja volt. Azt szletsekor lttte fel azrt, hogy kapcsolatba kerlhessen a csodlatos tapasztalatok sorval, amelyet let-nek neveznk, habr a valsgban ms tapasztalatok sokkal teljesebb letet jelentenek, mint ez a mostani. Sok klt s tuds vlte gy. Platon mondja, hogy testek srboltjaiba vagyunk ’temetve’ azrt, hogy elz letnk hibit rendbe hozzuk. Walt Whitman rja: „Taln n, a halott ember, n az lmod”.

    A body (test) sz az angolszsz bodig illetve abode szbl ered, amely lakhelyet jelent. Amint a keresztny Szentrsban ll: „Mivel itt nincs lland lakhelynk, vrjuk az eljvetelt”. Arnold Bennett a testet emberi gpezetnek nevezi, mert l dolog, de sajt homlyos, sztns lettel. Ennl jobb Szent Ferenc ’szamr-testvr’ elnevezse. A Genezis brruhnak hvja, megint ms meghatrozs szerint iskolai egyenruha. Ebbe az letbe – ltszlag nem sajt akaratunkbl – azrt rkeznk, hogy az anyagi vilg tapasztalatain keresztl jussunk lelki fejldsnk tpllkhoz. Amikor ismt eltvozunk, a szellem pihen idejt tltjk el, s hossz idre megszabadulunk a fldi let gondjaitl s problmitl.


     

    A llek vilga

    Hov megynk? Az gbolt fl? A szoksos elkpzels szerint a mennyorszg fent, a pokol pedig lent van. Nem, a mennyorszg nem a csillagokon tl van, hanem itt s most, krlttnk, ahogy Krisztus Urunk tantotta. azt mondta, ’bell’ van. Ez belsbb, finomabb anyag, egyltaln nem fizikai, mgis sznekkel s formkkal teli vilg, ami krlveszi s thatja ezt az ismert vilgot.

    Az okkultistk szerint az anyag valamennyi formja sokfle srsgi fokozatban ltezik. A vz talakthat jgg, majd gzz. A tudomny egy protonokbl s elektronokbl felpl lthatatlan vilgot felttelez, hasonlan ahhoz, ahogy Napunkat krlveszik a bolygk. Az emltett rszecskk nem statikusak, hanem hihetetlenl elevenek, s elkpzelhetetlen gyorsasggal mozognak. Milyen trben mozognak ezek? Sokkal finomabb anyag trben, mint a mi vilgunk, amely ritkbb, ragyogbb, lnkebb s olyan fnyl vilg, hogy a kzpkori rk ’asztrlisnak’ vagy csillagosnak neveztk. Ez a fnyl vilg hatja t s veszi krl a mi fizikai vilgunkat.

    Ez a llek vilga. Legtbben gy hisszk, hogy van lelknk, de nem tudjuk megmondani, hogy milyen, vagy pontosan hol van. Ismt a sz eredete lehet segtsgnkre. A grg psyche szbl szrmaznak a ’pszichikai’ s ’pszicholgia’ kifejezsek. A pszichikai kutats s a pszicholgia Nyugaton modern tudomnynak szmtanak, de Keleten nagyon rgiek. Az egyik megksrli felfedezni a llek vilgt az anyagbl vagy a formbl kiindulva – ahogy Oliver Lodge megjsolta, ezt az eljvend szzadok tudomnya fogja megvizsglni –, hogy van-e szne s alakzata, hogy le tudjk-e majd fnykpezni, stb. A msik a tudatossg, az rzs s a gondolat eribl kiindulva trja fel a llek vilgt. Ma mr senki sem tagadja, hogy a gondolat hatalmas er, egy igen finom rdiad, amely llandan mkdik.

    A llek a gondolkod, rz n, aki hall utn mg elevenebben gondolkodik s rez, mint eltte. Tudunk-e gondolkodni agy nlkl, s rezni idegek nlkl? Sokkal jobban. Agyunk s idegsejtjeink csak olyanok, mint a zongora billentyi a zensz szmra. A zene a lelkben van, de szksge van a hangszerre ahhoz, hogy megmutasson valamit abbl, milyen is az a zene.

    Szent Pl gy hatrozta meg az embert, mint hrmassgot, akinek teste, lelke s szelleme van. Ez a kt utbbi nem felcserlhet fogalom, mivel a grg eredetiben teljesen klnbz kifejezsekkel jelltk azokat. A szellem sz, a ’spirit’, a grg pneuma illetve a latin spiritus sz fordtsa. Eredeti jelentse ’az let lehelete’. Misztikus, tiszta, isteni fogalom. Isten lehelte a fizikai s a lelki emberbe az let lehelett, aki ez ltal l, halhatatlan nn vlt, mindrkre osztozva a vilgmindensg rk letben. Minden ember a Legfels gyermeke s errl az rksgrl sohasem mondhat le. Ezt a gondolatot csak szimblum s allegria segtsgvel lehet megkzelteni. Szent Pter ’a szv rejtett embernek’ nevezi, ’amelyben nincs romland’. Szent Pl gy hvja: ’a Krisztus bennnk, az dvssg remnye’. A mi Urunk mg kifejezbben mondja: „Taln nincs-e megrva trvnyeitekben, hogy megmondtam, ti istenek vagytok?” Dvid kirlyt idzte, aki gy rt: „istenek vagytok, s valamennyitk a Legfelsbb gyermeke”. A hall utn letnk tapasztalatainak java rsze lassan megtisztul s bepl rejtett, isteni tudatossgunkba, ezzel elsegtve nvekedst s fejldst. gy lehullatjuk testi ruhnkat, s elszr a llek lett ljk, vgl a felszabadult szellem fensges s dvzlt lett rjk el.

     


    [7-1]

     
    Bartaim rsai
     

    Az oldal jelenleg csak mint virtulis knyv szolgl a sajt rsaim trolshoz. Lthatan elavult, nlklz minden j elemet, ennek az oka, hogy tbb mint tz ve szinte hozz sem nyltam rdemben.

  • rj nekem!
  •       

     

    Az j vendgknyv. rj nekem!

    A rgi vendgknyv,

     
    ...
    Induls: 2005-09-05
     
    Bartaim, klttrsaim oldalai
     
    Irodalmi oldalak
     
    Kedvenceim
     
    rdekessgek, tudomny
     
    Egybb, s csere linkek
     
    IP
     

    * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. *    *****    Elindult a Játék határok nélkül rajongói oldal! Ha te is szeretted a '90-es évek népszerû mûsorát, nézz be ide!    *****    Megjelent a Nintendo Switch 2 és a Mario Kart World! Ennek örömére megújítottam a Hungarian Super Mario Fan Club oldalt.    *****    Homlokzati hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    A PlayStation 3 átmeneti fiaskója után a PlayStation 4 ismét sikersztori volt. Ha kíváncsi vagy a történetére, katt ide!    *****    A Bakuten!! az egyik leginkább alulértékelt sportanime. Egyedi, mégis csodálatos alkotásról van szó. Itt olvashatsz róla    *****    A PlayStation 3-ra jelentõsen felborultak az erõviszonyok a konzolpiacon. Ha érdekel a PS3 története, akkor kattints ide    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran! Mese, mese, meskete - ha nem hiszed, nézz bele!    *****    Az Anya, ha mûvész - Beszélgetés Hernádi Judittal és lányával, Tarján Zsófival - 2025.05.08-án 18:00 -Corinthia Budapest    *****    ✨ Egy receptes gyûjtemény, ahol a lélek is helyet kapott – ismerd meg a „Megóvlak” címû írást!    *****    Hímes tojás, nyuszipár, téged vár a Mesetár! Kukkants be hozzánk!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.